Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie działa alternator MF 255.

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 14 listopad 2006 - 20:49

Nie działa alternator MF 255. Mam problem z alternatorem przy MF 255 nie chce ładować a jest dobry bo elektryk tak stwierdził co może być przyczynom  ??? ??? ???
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie działa alternator MF 255. Dzisiaj, 23:30
  •  

#2 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 20:59

Nie działa alternator MF 255. jeśli jest dobry ?????? to jedynie może źle go podłączyłeś.Regulator jest na alternatorze czy oddzielnie  ???
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#3 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 21:09

Nie działa alternator MF 255. regulator jest z alternatorem, mam  tak samo, regulator wymieniłem nic nie dało, elektryk cos tam tez wymienił za 50 zeta i też nie ładuje,i tak jeżdzę bo po regeneracji kosztuje ze 300zł a mi szkoda bo też moze zaraz sie spali no i dobrze podłączony.

#4 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 21:38

Nie działa alternator MF 255. kupić na szrocie, tylko trzeba sprawdzić. @piotr6340 - jesteś pewien tego elektryka  ???
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 21:45

Nie działa alternator MF 255. Ztego co tu opisujesz to prawdopodobnie niedochodzi napjęcie do alternatora czyli tak zwane wzbudzenie.

#6 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 17 listopad 2006 - 20:24

Nie działa alternator MF 255. Znajdź elektryka, który pomoże Ci dobrze podłączyć ten alternator  ;).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów

Napisany 24 listopad 2006 - 21:24

Nie działa alternator MF 255. Alternatory są raczej samo wzbudne zaciski 30-do plusa akumulatora 67-do regulatora 67 i DW/15-do regulatora 15 i lampki kontroli ładowania przy połączeniu zacisków alternatora 67 i DW powinien ładować do oporu bez regulacji napięcia są jeszcze alternatory typu Fiat 126p niektóre Opel Mercedes Volkswagen gdzie DF połączone z masą daję pełną moc bez regulacji napięcia
Używany alternator z regulatorem kupiłem na złomie 10zł łożyska 12zł i działa OK. warto zwrócić uwagę czy nic nie jest sfajczone i czy ośka wirnika pod łożyskami nie jest wytarta, bo nie ma nakiełków, więc regeneracja jest nie możliwa.