Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odpalanie zetora 8540

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetorr8145

zetorr8145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 18:47

Odpalanie zetora 8540 W zetorze wymieniono tłoki ,tuleje głowica i pompa po regeneracji ,a i tak nie chce odpalić w chłodne dni.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 16145

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 39000.00 PLN
  • Wczoraj, 04:10

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Odpalanie zetora 8540 Dzisiaj, 17:10
  •  

#2 Share jacki31

jacki31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 18:58

Odpalanie zetora 8540 A grzalke masz zamontowaną????(w tej serii Zetorów to podstawa), no i wszystkie świece muszą byc sprawne.

#3 Share zetorr8145

zetorr8145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 19:05

Odpalanie zetora 8540 Grzałka grzeje ,a świece grzeją.

#4 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1980 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 20:07

Odpalanie zetora 8540 Tej serii zetory tak maja ja mam 10540 i też tak jest, ja założyłem grzałkę w blok świece żarowe i do tego kupiłem rozrusznik szybkoobrotowy Magnetona czeskiego i jest dużo lepiej
ZETOR TEAM

#5 Share DAREK

DAREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 17:08

Odpalanie zetora 8540 sprawne świece i rozrusznik z przekładnią , bo te montowane fabrycznie(niby 3,5 kw) są stanowczo za słabe przy temperaturach poniżej zera

#6 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 21:47

Odpalanie zetora 8540 Jeden z użytkowników wypowiadał się że świece mogą grzać, ale nie tak jak powinni. Powinieneś każdą wykręcić i sprawdzić czy grzeje (robi się czerwona na prawie całej swojej powierzchni). Druga sprawa to dobrze rozpylone paliwo przez wtrysk, oraz kompresja bo to przy niej tworzy się wysoka temperatura i od temperatury zapala się mieszanka, im bardziej rozpylone tym łatwiej się zapala. Zmierz ciśnienie sprężania przy rozruchu. I może jakiś olej rzadszy wlej, bo też robi swoje. Co do rozrusznika to ja mam oryginał po regeneracji. Ponieważ nie miał siły przekręcić, a jak kręcił to za wolno. Zanim się zabierzesz za wymianę sprawdź jak odpali z po-pychu. Po naprawie też miał ciężko. Został zmieniony przewód z akumulatora do rozrusznika i ominięty wyłącznik prądu. Napięcie przy odpalaniu musi być powyżej 9 volt. Co do rozruszników szybkoobrotowych to słyszałem wiele negatywnych opinii. Że są dobre na lato, ale nie na zimę, bo są przeciążone i idą na złom. Jak już to nie chiński. Mój po kapitalnym tydzień temu odpalił bez problemu. Oczywiście grzałem na świecach. (zetor 7540)

Edytowany przez zetores, 26 styczeń 2014 - 21:50.

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#7 Share damianlat

damianlat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 18:01

Odpalanie zetora 8540 witam . mam zetorka 8441 i mam z nim mały problem :( wczoraj jechałem sobie spokojnie a tu mi traktor zgasł , pierwsze co mi się nasunęło to może za mało ropy ale ropa dolana traktor odpowietrzany a tu nadal nie chce odpalić . trzeba było go holować na podwórko . dzisiaj zmieniłem filtr paliwowy wszystko przeczyściłem , pompka do przepompowywania wymieniona a tu nadal nie chce ciągnąć ropy z baku (w kieliszku pusto-zero ropy) . już sprawdzałem wszystkie przewody drożne . cały czas ta pompka tak leciutko chodzi , a może cały ten odstojnik jest zły ? proszę o pomoc bo straszny śnieg a pół kilometra drogi gruntowej sam nie odśnieżże bez pomocy proximy :D:D:D sorka nie wiedziałem gdzie to dodać bo jestem nowy :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2014 - 18:05

Odpalanie zetora 8540 Ja bym obstawiał, że paliwo gdzieś zamarzło. No ale skoro mówisz że przewody drożne to nie wiem

#9 Share DAREK

DAREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 18:12

Odpalanie zetora 8540 sprawdź oczka i wchodzące tam śruby, końcówek przewodów paliwowych bo z własnego doświadczenia wiem,że tam najwięcej gromadzi się zanieczyszczeń. Czasem pompka nie może przebić powietrza w pompie wtryskowej więc trzeba poluzować odpowietrzniki może to coś da ?

#10 Share damianlat

damianlat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 18:15

Odpalanie zetora 8540

Ja bym obstawiał, że paliwo gdzieś zamarzło. No ale skoro mówisz że przewody drożne to nie wiem

wypiąłem zbiornik paliwa a podczepiłem pod baniak i wraz nie ciągnie paliwa

sprawdź oczka i wchodzące tam śruby, końcówek przewodów paliwowych bo z własnego doświadczenia wiem,że tam najwięcej gromadzi się zanieczyszczeń. Czasem pompka nie może przebić powietrza w pompie wtryskowej więc trzeba poluzować odpowietrzniki może to coś da ?

odpowietrzyłem na pompie i na filtrze i wraz nic :(

#11 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 19:10

Odpalanie zetora 8540 Sprawdz szczelność przewodów paliwowych do zbiornika może któryś pekniety i lapie powietrze...

#12 Share schiftern

schiftern

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 luty 2014 - 04:45

Odpalanie zetora 8540 Witam, ja też miałem problemy z odpalaniem swojego 8540. Już przy zerze ciężko było go odpalić. Okazało się że nie grzeje żadna świeca i do tego zepsuty jest regulator świec. Kupiłem nowe świece a regulator zamieniłem na przekaźnik i teraz włąnczam grzanie świec z kabiny dołożonym włącznikiem. 15-20 sekund i zapalał teraz nawet przy minus 15 bez podgrzewania grzałką którą też mam. Tylko akumulator musi być sprawny bo inaczej treż będzie problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share DAREK

DAREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 04 luty 2014 - 08:20

Odpalanie zetora 8540 dokładnie jak wyżej kolega napisał . Poniżej zera muszą działać świece no i najlepiej rozrusznik magnetona z przekładnią ,bo te fabrycznie montowane, przy nowym 170ah akumulatorze, nie mają siły na skuteczne kręcenie tym bardziej ,że dochodzi sprężarka na stałe sprzęgnięta z silnikiem + pompa podnośnika (w wiekszości bez możliwości odłączenia)