zetor3011

Żyto czy otręby żytnie dla opasów

Polecane posty

zetor3011    299

Mam pytanko co lepsze żyto zgniecione tzw. gniotownikiem młyńskim czy otręby żytnie ? Do domieszania do śruty dla opasów.

Bo mam zamiar kupić gniotownik z młyna i żyto gnieść zamiast otrąb, bo otręby w młynach są bardzo drobne ;)

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Edytowano przez zetor3011

Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Otręby - Żyto lepsze ! w otrębach masz mnóstwo piachu i b. mało praktycznie wszystkiego i do tego ta cena. Ziarko jednak dużo lepsze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Ziarno to ziarno plewa takich niema właściwości niema dla opisów żyto nie tak szkodzi jak krowom śmiało można dawać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Zdecydowanie żyto ale zamiast gnieść możesz normalnie śrutować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

żyto będzie lepszym rozwiązaniem bo otręby mają wygląd pyłu tylko żeby dawać żyto musisz dawać kredę bo je zakwasisz to jedna sprawa druga to żeby dawać żyto musowo o nie zadbać podbić je maksymalnie na białku bo kilogramy przez byka można przepuścić tylko czy efekt będzie zadawalający. ja bym zalecał parowane jeśli mała ilość bydła to efekty bez porównania a teraz jeszcze przy takich mrozach perfekcyjna sprawa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Żyto ma dużo składników antyodżywczych, zaś otręby mają ogólnie mało wartości odżywczych. O zaletach i wadach żyta w żywieniu bydła było w dobrze opisane w październikowym lub listopadowym TopAgrar (2013).

My dodajemy śrutowane żyto w ilości do 15% całej śruty dla opasów. Jeśli jest sporo pszenicy to można ten procent zwiększyć do 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
    • Przez KamilMaj
      Sprzedam pszenżyto 2 siew po kwalifikacie ładne ziarno oraz żyto Lokalizacja Świętokrzyskie, Kielecki, Raków
    • Przez michal33554
      Witam, wziąłem w dzierżawe 5 ha ziemi prawie całością klasa 4b. Zacznę od tego że ziemia nie widziała wapna od jakichś 15 lat. Słoma była ścinana 2 lata z rzędu z żyta i pszenżyta. Planuje zasiać tam żyto dańkowskie Opal rok po centrali - mam już zamówione tylko nie wiem ile wysiać tego na hektar. Rolnik od którego będe brał , powiedział że spokojnie wystraczy 150 kg / ha. Nie będzie za rzadkie ? No tylko tyle że właśnie rok po centrali a ziarno bardzo grube. Nie chcę wysiewać tam teraz wapna ani polifoski, bo ta dzierżawa jest raczej tylko na rok.
    • Przez pop129
      Witam, dzisiaj będąc na polu, zauważyłem na życie właśnie takie plamy, niestety nie mam lepszych zdjęć, ale może ktoś będzie wiedział, co to za plamy na liściach, od czego się pojawiły i ewentualnie co trzeba z tym zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj