Zaloguj się, aby obserwować  
damianoooo

nowy ciągnik jd czy nh

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianoooo    4

Mam zamiar kupić ciągnik a będzie to jd5100m lub nht5060 ich moc jest podobna jd ma 102km a nh 106 proszę o opinie tych ciągników który jest żywotniejszy, która z tych dwóch marek jest lepsza i jakie jest spalania w tych ciągnikach który mniej spala ?

 

Proszę o szybkie odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Znając polskich rolników jestem pewien, że komentarze będą takie:

New Holland jest ciągnikiem niskiej jakości, często się psuję itd.

A na John Deera będą wszyscy chwalić jaki to dobry ciągnik bezawaryjny, mało palący...

 

Prawda jest taka, że nie ma różnicy czy kupisz NH cz JD tym i tym zaorzesz pole, jak będziesz o nie dbał to ci będą długo służyły bez awarii (chyba że będziesz miał pecha i trafi ci się ciągnik z wadą fabryczną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Popieram kolegę powyżej. Mitami są opowieści że NH się psuje a JD jest niezawodny. W tych ciągnikach komfort będzie podobny i spalanie również . Miałem na testach JD 5080 M. O ile sobie przypominam to W NH t 5060 bo takiego miałem kupić była kabina z przodu troszkę dla mnie za niska. Moment obrotowy w NH chyba był wyższy. Nie pamiętam już bo to ponad 1,5 roku temu interesowałem się tymi ciągnikami. Oba można polecić. Jaka różnica w cenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

ja tez popieram kolegow wyzej. Możesz trafić na jd ktory bedzie sie psuć a mozesz na takiego ktory bedzie chodzil i chodzil. Prawda jest taka ze liczy sie cena i dostepnosc serwisu. Popytaj sie ludzi jak sie serwis zachowuje od danego dilera, ich chęć pomocy i współpracy no i wiedza to sie liczy. Wiadomo że mozna sie szybko zrazić do jakies marki jeśli ciagnika nie umieja naprawic a on stoi wtedy kiedy jest najbardziej potrzebny, a co innego gdy naprawy sa usuwane natychmiast bo serwis chcial przyjechac. Według mnie żyjemy w takich czasach że musi sie coś psuć żeby korporacje mogly na czyms zarabiać.

 

A co do zwrotnosci i spalania to sam sie przekonaj. Wyciagaj od dilera taki ciagnik na testy. Sam zobaczysz czy ci odpowiada. Jak nie bedzie chcial wspolpracowac teraz to sie nie zdziw jak nie bedzie chcial po zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

A co do zwrotnosci i spalania to sam sie przekonaj. Wyciagaj od dilera taki ciagnik na testy. Sam zobaczysz czy ci odpowiada. Jak nie bedzie chcial wspolpracowac teraz to sie nie zdziw jak nie bedzie chcial po zakupie.

 

I to jest właśnie najważniejsze ciągnik ci przywiozą do domu przejedziesz się i ocenisz komfort w obydwu jak sobie radzi oraz to czy przy pracy w baku nie ma wiru ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

standard + rewers elektrohydrauliczny

 

nie chce ciągnika z elektroniką

 

jakie marki jeszcze polecacie ponad 100km do 200tyś brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus15    0

my stawaliśmy niedawno przed podobnym wyborem i jednak wyszedł claas axos 330 o mocy 92 km , i po2 sezonach użytkowania moge go szczerz polecić ma na liczniku obecnie coś ponad 400 godzin , jest tociągnik pomocniczy chodzi w opryskach , belarce , agregacie . Spalanie w tych pracach bdb , ciągnik dośc mocy na swoje km , ciągaliśmy nim pług 5*40 zagonowy , agregat uprawowy 4,5m oraz unie kos 2,7 m i powiem że ciągnął ale z bulem najcięrzej było z kosem , ale to tylko tak dla testów , a jesli nim oramy to odkręcamy 5 skibę . Nie było żadnych awari ani wycieków , komfort jest dobry jak na swoją klasę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Za te pieniądze możesz dostać ciągnik

Kubota M9960 (101 KM)

Case Famarall 95A (95 KM)

Zetor Proxima Plus 110 (110 KM)

Deutz Fahr Agrofarm 430 (100 KM) (tylko w zasobach dealera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

standard + rewers elektrohydrauliczny

 

nie chce ciągnika z elektroniką

 

jakie marki jeszcze polecacie ponad 100km do 200tyś brutto

 

ciągnik powyżej 100km do 200tyś to Zetor Proxima 110Plus 110Power i 120 Power Także Farmtrac dt 7110dt


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

JD moze trosz ke wiecej spali niz nh ele to co zaoszczedzisz na paliwie wydzsz dwa razy wiecej na remonty po gwarancji no i jakosc wykonania jd jest dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Nie masz pojęcia o czym piszesz, co może JD nie psują się, bajki piszesz.

JD był dobry z 10 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@zenek_19 zapewne ci dobry znajomy tak powiedział. Ja mam nh t5.105 i przez 1.5 roku zrobił prawie 1000mtg i jakoś niezauważyłem żeby jego wykonanie było słabej jakości. Przez ten okres niemiałem żadnej poważnej awari i z ręko na sercu mogę ten ciągnik każdemu polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek_19    5

bez sensu jest zapytanie co jest lepsze jd czy nh to tak jak bys zapytal nawet dziecko 10letnie co jest lepsze bmw czy fiat ciekawa jaka bedzie odpowiedz??? :D jd bije nh zwroc uwage jak jest wykonana kabina w nh kiepska jakosc materialow plastik z odpustu nie wspominajac nawet o komforcie wycie jak w starej czterdziestce ale kazdy ma swoje zdanie twoje pieniadze wiec kupuj co chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez rolnikokos
      Witam, chciałbym poznać opinie użytkowników tych pras. Jakie są jej zalety i wady? Na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej prasy? Miałaby docelowo chodzić w zestawie z new Hollandem T4 85km czy ciągnik da sobie z nią radę? Będzie prasować słomę, siano i sianokiszonkę. Dzięki mile za wszystkie odpowiedzi. pozdrawiam
    • Przez MfKrystian
      Witam mam maly problem z Prasą New Holland 548 mianowicie bele po sprasowaniu są miekkie w środku ręka bez problemu wejdzie  i chciałbym zwiekszyć ścisłość beli poprostu żeby były lepiej zbite wiecie może gdzie to wyregulować prasę mam od niedawna 
    • Przez seba836
      Rozleciało mi się orginalne radyjko w jelonku i myślę jakie kupić, co polecacie czy pierwsze lepsze. Chyba wszystkie będą pasowały czy nie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj