Skocz do zawartości

Zdjęcie

john deere 6620 se - nie che odpalić

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kajoo20

kajoo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 12:10

john deere 6620 se - nie che odpalić Witam
Dzisiaj odpaliłem traktor - odpalił jak należy pochodził kilka minut i nagle zgasł. Zauważyłem, że woda znajdująca się w odstojniku zamarzła, podgrzałem filtry grzałką
i nic. Kręci ładnie szybko ale nie chce odpalić. Kilka razy zatankowałem z mniej znanej stacji i chyba stąd ten problem wody w odstojniku. Bardzo proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
john deere 6620 se - nie che odpalić Dzisiaj, 10:34
  •  

#2 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 25 styczeń 2014 - 12:19

john deere 6620 se - nie che odpalić Poczekaj do wiosny będzie palił.

#3 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 14:18

john deere 6620 se - nie che odpalić Kolego na końcu swojej odpowiedzi sam odpowiedziałeś sobie na swoje pytanie. No ale masz w sumie 2 możliwości albo spuścić paliwo z baku i całego układu paliwowego wymienić filtry i przedmuchać układ albo jeśli masz możliwość wstaw ciągnik do ciepłego pomieszczenia żeby paliwo odmarzło i wtedy spuścić i zalać dobrego ale bez wymiany filtrów to i tak się nie obejdzie tak z własnego doświadczenia podpowiadam i powodzenia.

#4 Share kajoo20

kajoo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 16:47

john deere 6620 se - nie che odpalić Paliwo tankowałem zawsze z orlenu, w grudniu zalałem nawet vervy. Ale na jesień zalałem z 30 litrów paliwa z pobliskiej stacji i chyba ta woda została w odstojniku. Dodam też, że nie czyściłem odstojnika na zimne. Ale to już przeszłość :) Teraz muszę odpalić jelonka :) Nie mam doświadczenia z tym traktorem ponieważ mam go od wakacji w moim gospodarstwie dlatego proszę was o wyrozumiałość.
Ogrzałem filtry grzałką i paliwo popłyneło przez odstojnik, pompka chodzi bez zarzutu ale gdy odkręcę taki korek u góry filtra to pompka chodzi nieco głośniej i słychać w zbiorniku jak gdyby ktoś powietrze pompował do baku. Czy z pod tego korka nie powinno wypłynąć paliwo ?
http://www.fotosik.p...64c9113918.html

#5 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 25 styczeń 2014 - 16:59

john deere 6620 se - nie che odpalić Na tym filtrze nie będzie płynąc paliwo bo pompka przez ten filtr zasysa paliwo paliwo będzie wypływać na drugim filtrze

#6 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 23:41

john deere 6620 se - nie che odpalić Musisz dobrze odpowietrzyć układ, tym korkiem musi wypłynąć czyste paliwo. Jeśli to nie pomoże to odpowietrzaj każdy wtrysk po kolei.

#7 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 22:08

john deere 6620 se - nie che odpalić a pewny jestes ze to woda?mi sie wydaje ze paliwo bylo letnie i parafina sie wytracila i dlatego zgasl.bo inaczej wode bys spuscil i powinien odpalic

#8 Share kajoo20

kajoo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 luty 2014 - 13:10

john deere 6620 se - nie che odpalić To w końcu tym korkiem musi wypłynąć ropa czy nie ? Zastanówcie się, a nie każdy piszę co innego. Oczekuję odpowiedzi od użytkownika, który posiada podobny ciągnik i miał styczność z odpowietrzaniem.

#9 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 01 luty 2014 - 13:38

john deere 6620 se - nie che odpalić Sprawdź gdzie masz pompkę paliwowo, jak w zbiorniku to powinno płynąć a jak w ramie jak u mnie to nie będzie płynąć bo pompka jest dopiero za tym filtrem. sprawdź na drugim filtrze czy płynie
Z tego co widać na zdjęciu to pompkę masz w ramie

Edytowany przez Duzy1, 01 luty 2014 - 13:41.

#10 Share kajoo20

kajoo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 luty 2014 - 13:53

john deere 6620 se - nie che odpalić Tak masz rację, pompkę mam na ramię. Duzy1 widać, że jesteś ogarniętym użytkownikiem :) To co mam teraz robić ? Zauważyłem że jeszcze przewody idą do małej chłodnicy z przodu. Wytłumaczysz mi co gdzie i jak bo jestem zielony w tych sprawach. Nie chce popuszczać wtrysków bo boję się że coś zepsuję. Liczę na Ciebię Duzy1 :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 01 luty 2014 - 17:03

john deere 6620 se - nie che odpalić Tak jak mówiłem sprawdź na drugim filtrze jak leci paliwo to ok a jak nie to gdzieś wcześniej zamarzło albo filtr zalazł parafino więc wymiana. jak jest na drugim to też sprawdź czy jest też na wylocie jak jest to zostaje tylko poluzowanie rurki paliwowej tej co dochodzi paliwo z pompy paliwowej chociaż nigdy tego nie musiałem robić zawsze się udawało bez luzowania

#12 Share kajoo20

kajoo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 luty 2014 - 17:17

john deere 6620 se - nie che odpalić Jak odkręcę tą nakrętke na drugim filtrze http://www.fotosik.p...d867035ffb.html to idzie paliwo z pęcherzykami powietrza. Jutro spróbuję popuścić tą rurkę co idzie do pompy wtryskowej.
Może mam za mało paliwa w zbiorniku ? Bo jest ok 25 litrów.

#13 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 01 luty 2014 - 17:21

john deere 6620 se - nie che odpalić Najpierw to wlej paliwa i ma lecic paliwo a nie pęcherzyki bo inaczej nie zapali

#14 Share kajoo20

kajoo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 luty 2014 - 11:21

john deere 6620 se - nie che odpalić Odpowietrzyłem drugi filtr i leci ropa bez pęcherzyków ale ciągnik nadal nie odpala.

#15 Share kajoo20

kajoo20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 luty 2014 - 17:33

john deere 6620 se - nie che odpalić John w końcu odpalił :) dzięki za pomoc :) temat do zamknięcia.

#16 Share podlach93

podlach93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 03 luty 2014 - 20:31

john deere 6620 se - nie che odpalić następnym razem to naj szybciej będzie jak popuścisz rurkę przy wtryskiwaczu i bez problemu się odpowietrzy

#17 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 31 grudzień 2015 - 10:49

też mam podobny problem mode l 6820 przestał ze dwa miesiące i wczorajsza próba zapalenia  bez rezultatu popuszczałem  wtryski , przewód od pompy do listwy zasilającej  , odpowietrznik (śruba na dole pompy na klucz 16 )   w pompie  , paliwo idzie  pompka pracuje cały czas po przekręceniu kluczyka i lipa. co to może być lub co robię  nie tak ,proszę o sugestie :(

#18 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 14:36

Przewody te parciane od zbiornika do filtrów i chłodnicy paliwa są dobre? Niespękane, nie robią się mokre?

Filtry paliwa oryginalne? Kiedy wymieniane? Jak stan syfu w oczku pod filtrem?

Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#19 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 15:44

przewody wyglądają  na dobre , popuszczenie tej śruby plastikowe na filtrze od razu zmienia pracę pompki , więc jak by były zmurszałe to pewnie nic by się nie działo. Paliwo do pompy płynie.   Nie odzywa się natomiast elektrozawór na pompie ( ten na dwie śruby ) , przejście ma , napięcie w przewodach dochodzi. Popuszczam wtryski, kręcenie i paliwo wali z przewodów, chyba że ja coś robię nie tak , w końcu aku. padł i odpuściłem sobie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1396 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 16:21

john deere 6620 se - nie che odpalić podgrzej pompę wtryskową opalarką bo suszarka może być za słaba. mogła woda przyblokowac elektrozawór. miałem kiedyś taki przypadek w Reni ciezarowej na CR i podgrzanie nagrzewnicą pomogło