Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulepszanie hydraulik w mtz 82

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mrchomik

Mrchomik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 08:33

Ulepszanie hydraulik w mtz 82 Witam jak w temacie jak można ulepszyć hydraulikę w mtz82 przymierzam się do kupna tego ciągnika i czytam na forum temat wielu że ciężko z hydrauliką i chciałbym nazbierać informacje i wasze udoskonalenia i pomysły jak uszczelnialiście ten ciągnik i z jakim skutkiem bo na pewno każdy miał swoje rozwiązania i na pewno działają i zebrać w jeden temat:) Pracowałem na nim dobry ciągnik tylko ta hydraulika mnie dobijała właściciel dolej oleju... Wymieniał uszczelki itd ale po ciężkiej pracy to samo i tu moje pytanie zmienienie części na inne z innych modeli itd zmiana rurek na metalowe itd:)

Edytowany przez Mrchomik, 25 styczeń 2014 - 08:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ulepszanie hydraulik w mtz 82 Dzisiaj, 07:57
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 10:31

Ulepszanie hydraulik w mtz 82 Nie jest tak źle jak ci się wydaje. Ale jeśli już koniecznie chciał byś przerabiać to po wywal wszystko prócz siłownika i pompy i zamiast tego załóż lepszej jakości rozdzielacz z sekcjami pływającymi. W każdym razie ruską hydrauliką da się ogarnąć.
KPK Kumurun Team

#3 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 25 styczeń 2014 - 11:26

Ulepszanie hydraulik w mtz 82 Ruska hydraulika jest na pewno lepsza niż polska w ursusie.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#4 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 11:52

Ulepszanie hydraulik w mtz 82 podstawa to olej u mnie robił od nowosci na superolu bo tak w książce jest napisane wiec tak laliśmy ale koleś w sklepie powiedział że ten rozdział książki trzeba było ominąć i teraz hydraulika jest zalana olejem hydraulicznym i nie ma wiekszych problemów a wcześniej się zdażało ze zaworek się zacinał i pienienie sie oleju

#5 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 12:55

Ulepszanie hydraulik w mtz 82 mam belarusa od nowego , olej zmieniłem na fucha , ciągnik zrobił 3000 mtg i zero problemu , porządny mechanik powie , podstawa to dobry olej olej i filtr wymieniam co 1000 mtg i zero mieszania oleju przez maszyny , reszta moich ciągników zalana tym samym olejem a obcych maszyn nie podczepiam

#6 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 25 styczeń 2014 - 19:44

Ulepszanie hydraulik w mtz 82

Ruska hydraulika jest na pewno lepsza niż polska w ursusie.

Zgadza się ! Polskie ciągniki z tego okresu są z hydrauliką w czarnej du***! Do ruskiej trzeba mieć rękę ale wszystko jest do ogarnięcia. Czasem trzeba się czegoś pozbyć coś przerobić po swojemu ale zawsze na koniec jest ok.

KPK KUMURUN TEAM

#7 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 25 styczeń 2014 - 20:45

Ulepszanie hydraulik w mtz 82 Jest już tyle tematów o hydraulice w MTZ-tach, po co kolejny?

#8 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 21:58

Ulepszanie hydraulik w mtz 82 A co w tej polskiej hydraulice takiego nie dobrego ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 25 styczeń 2014 - 22:44

Ulepszanie hydraulik w mtz 82 Jest uboga. Masz tylko 1 parę hydrauliki najczęściej. A w MTZ masz pływający podnośnik. Bez problemu 2 pary hydrauliki. Wysoki wydatek pompy. I wiele wiele innych.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 08:38

Ulepszanie hydraulik w mtz 82 W ursusie nie jest zła ale też szału nie robi i to jak w 60-kach tak i dużej serii i jest droga w naprawie w porównaniu do ruskiej. Najprzyjemniejsza jest chyba w 30-ce.
Jedyna zaleta to jej większość jest schowana w tylnym moście i nie widać przecieków a wada jakakolwiek naprawa wymaga kupy rozbierania i pracuje na scioranym przez skrzynię biegów oleju. Osobiście postawił bym je na porównywalnym poziomie. Żadna z butów nie wyrywa a najistotniejsza różnica to koszt i czas naprawy.

Edytowany przez seweryn20, 26 styczeń 2014 - 08:41.

KPK Kumurun Team

#11 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 16:22

Ulepszanie hydraulik w mtz 82 W ursusach hydraulika jest niezła, w C-360 masz regulacje siłową i pozycyjną, co w MTZ-tach jest standardem dopiero po 1990 roku albo w eksportowaych na zachód. Fakt, w MTZ pompa jest wydajniejsza i więcej wyjść, zbiornik oleju oddzielny, ale ursusy najgorsze nie są, jak się dba i nie przeciąża niepotrzebnie. One nie są projektowane do 3 skibowych pługów obrotowych czy agregatów siewnych. w zadbanym MTZ hydraulika fabryczna jest na miarę uciągu tego ciągnika wystarczająca. W nowszych niestety przestaje wystarczać , ludzie grzebią w zaworach bezpieczeństwa i zaczyna się wszędzie lać, pękają rurki, gną się ramiona itp.

#12 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 26 styczeń 2014 - 16:40

Ulepszanie hydraulik w mtz 82 Mój jest 86 rocznik i ma (tzn miał) regulacje siłową i pozycyjną. O ile sama idea jest dobra to już w ruskim wydaniu jest najsłabszym ogniwem hydrauliki o ile nie całego ciągnika chyba zaraz po nieszczęsnej nakrętce ataku w skrzyni. Tak więc w przypadku MTZ-ta regulacji siłowej i pozycyjnej nie zaliczyłbym do jego plusów bo prędzej czy później przyczyni się do nerwicy traktorzysty :)

#13 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 21:19

Ulepszanie hydraulik w mtz 82 Hydraulika jest kiepska bez dwóch zdań ,no ale coś tam robić tym idzie i każdy robi tym co ma ,wycieki są i będą ,a jak się uszczelni ,to i tak za chwilę będą szczególnie jak jest pod rożdzielacz od ciągnika podpięty tur

#14 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 22:14

Ulepszanie hydraulik w mtz 82 Nie porównujcie hydrauliki mtz z c360 raczej porównywalny traktor to 914 albo 934. 5 systemów pracy podnośnika, gniazdo zsynchronizowane do pół zawieszanych maszyn, wolny spływ, 2 wyjścia hydrauliki zewnętrznej plus 4 z dodatkowego rozdzielacza z funkcją sterowania przepływu w zależności od rodzaju siłownika, dość wydajna pompa. A więc gdzie ta czarna ……. .Poza tym prostota obsługi wystarczy wsiąść i nawet jak nie mieliśmy doczynienia z tym ciągnikiem szybko można ogarnąć temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Mrchomik

Mrchomik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 08:12

Ulepszanie hydraulik w mtz 82 Czyli pozmieniać węże na lepszej jakości tak??? O i chciałbym się zorientować się jakiego szukać na pewno z mała kabiną jakoś się przemęczę bo 5 tysięcy to już mam remont:P O szukać do 15+ tysięcy do poprawek czy do remontu??? Bo właśnie nie wiem czy opłaca się kupić za 15-18 tysięcy i zrobić mu porządny przegląd i powymieniać to co trzeba czy kupić do remontu??? Może uda mi się od sąsiada wyrwać takiego :P

Dodaj odpowiedź