Skocz do zawartości

Zdjęcie

młócenie fasoli -czym i jak

63 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 27 maj 2014 - 18:58

młócenie fasoli -czym i jak Kolego robo1980 najlepiej do fasoli sprawuje się kombajn rotorowy np: Case serii 14 lub 16

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
młócenie fasoli -czym i jak Dzisiaj, 04:10
  •  

#42 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 27 maj 2014 - 19:47

młócenie fasoli -czym i jak dzięki

tylko troche duże te kombajny.a coś z mniejszych?

#43 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 27 maj 2014 - 20:41

młócenie fasoli -czym i jak Jak szukasz mniejszego to rotora nie znajdziesz. Ze zwykłych cepówek to np: ja miałem mercatora 60 przeróbka prosta bo tylko jedno koło trzeba zmienić. Ogólnie Claasy dobrze czyszczą i nie biją fasoli.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 27 maj 2014 - 21:33

młócenie fasoli -czym i jak niema to jak swój sprzęt jedziesz kiedy pasuje

Edytowany przez grzegorz210182, 17 sierpień 2014 - 09:02.

#45 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 28 maj 2014 - 12:06

młócenie fasoli -czym i jak http://tablica.pl/of...html#3fd0095c6a

Panowie to jest idealny kombajn na fasolę nie drogi i łatwy do przerobienia
mam takiego tylko mam założony podbieracz z forszmita sieczkarni samojezdnej
fasola idzie do zbiornika

#46 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 13:22

młócenie fasoli -czym i jak a ja mam pytanie o wysyp ze zbiornika - czy u was ślimak w zbiorniku jest na całej długości przykryty tak w 3/4 od góry, aby zostawała szczelina dla fasoli i była zbierana z całej długości zbiornika, czy jednak ślimak jest przykryty cały na długości powiedzmy 3/4 zbiornika a przy samym końcu jest całkiem odkryty?
teraz przerabiamy właśnie na wysyp ze zbiornika i ojciec upiera się na wersje drugą, a ja na pierwszą.

#47 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 21:23

młócenie fasoli -czym i jak ja mam tak jak pierwsza twoja wersja jest ok

#48 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 00:08

młócenie fasoli -czym i jak traktor11 dzięki. a jeszcze zapytam - czy wysyp przez rurę niszczy w sposób znaczny fasole? czy trzeba robić jeszcze jakieś kombinacje przy tym rozwiązaniu?
znowu ojciec upiera się przy zwykłej rynnie, a ja przy rurze, bo mamy massey fergusona 31 z 1961 roku i jest dość niski, więc przy rynnie można ładować tylko na wóz, a z rury już na przyczepę można ładować

#49 Share rufi2000

rufi2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 18:08

młócenie fasoli -czym i jak Witam. Mam prośbę potrzebuję zdjęć jak montuje się podbieracz od bizona (mam sam podbieracz bez osprzętu) do hedra. Czy trzeba wykręcąć bagnety czy są jakieś specjale uchwyty? z napędę się uporam a nie chce przekombinować z samym mozntażem. Pozdrawiam

#50 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 21:21

młócenie fasoli -czym i jak daro 189 ja wysypuję po tzw rynnie rurę mam odczepioną

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share JacoVR6

JacoVR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 23:35

Witam. Mam prośbę potrzebuję zdjęć jak montuje się podbieracz od bizona (mam sam podbieracz bez osprzętu) do hedra. Czy trzeba wykręcąć bagnety czy są jakieś specjale uchwyty? z napędę się uporam a nie chce przekombinować z samym mozntażem. Pozdrawiam

Podbieracz z bizina jest przykręcony do hedra w miejscu po bagnetach które trzeba zdemontować 5szt.

daro 189 ja wysypuję po tzw rynnie rurę mam odczepioną

Ja rownież po tak zawnej rynnie ale rury nie odczepiam.
A na wysze przyczepy to się szuka albo bruzdy na przyczepe albo skarpy na bizona.

#52 Share wsza12345

wsza12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 13:51

młócenie fasoli -czym i jak co do podbieracza to oryginalnie montuje się taką sztangę jak kolega wyżej napisał zamiast 5 bagnetów i do tej sztangi przyczepia się na zawiasach podbieracz i wałek z kołem pasowym,

jaka powinna być średnica koła pasowego na podsiewacz i wentylator do bizona do młócenia fasoli?

#53 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 20:55

• młóci ktoś fasolę kombajnem na rotorze? z chęcią bym to zobaczył, dzięki za info

#54 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 12:31

młócenie fasoli -czym i jak Witam kolego maskin. Ja posiadam takowy. Z jakich okolic jesteś? Więcej na pv.

#55 Share Damian1080

Damian1080

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 11:07

młócenie fasoli -czym i jak Ja mam przerobionego bizona. Klepisko mam z kukurydzy sita górne rybi łuske a dolne otworowe 18, podajnik kłosowy zrobiłem na kubełka, skróciłem heder do szerokości podbieracza i pod palcówką mam dziury nawięrcane 8 i rure od wysypu skróciłem. Pod podsiewaczem wstawiłem refkę 8 zamiast osłon żeby ziemię ślimak przesiał. Ale i tak jeszcze trafia się groch wymazany. Niewiem gdzie szukać przyczyny.

#56 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 12:52

młócenie fasoli -czym i jak Witaj Damian1080 przyczyny szukaj w odległości ślimaków od rury musi być większa niż długość ziarna. Poza tym ważna jest ich prędkość możliwie jak najmniejsza ok 50obr/min. lub mniej.

#57 Share Gieru

Gieru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 18:04

młócenie fasoli -czym i jak Ja też widzę przyczynę brudzenia fasoli w jej wilgotności ;) Jeśli jest sucha i twarda to wybrudzi ją chyba jeśli przechodziła by przez smarownice ;)
W tą pobrudzoną fasolę w prawie 100% przypadków można zrobić rysę paznokciem.

#58 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 20:17

młócenie fasoli -czym i jak ktoś moze powiedziec dlaczego zapycha sie podsiewacz zgoninami? sita czyste, inni młócą jest ok, a tu zapycha

#59 Share daro189

daro189

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 10 wrzesień 2014 - 21:40

młócenie fasoli -czym i jak wiatr na max musisz ustawić, jeśli wywiewa z tyłu ziarno to musisz na końcu podsiewacza zrobić poprzeczke, aby blokowała ziarno.
możliwe też że za dużo na raz chcesz wymłócić.
u nas była taka płachta gumowa za klepiskiem, i przez pierwszy sezon była podwiązana i zapychało, teraz została opuszczona i może ze dwa razy zapchało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share mitolog

mitolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 grudzień 2014 - 18:39

Witam wszystkich. Nareszcie jest temat :D . Ostatni sezon nie był lekki. Ludziska mówili że bizony strasznie niszczyły ziarno. Ja młóciłem claasem mercatorem 60. Super maszyna ale jak dla mnie mała wydajność i sie z nim rozstałem :( . Mam nadzieję że nie będzie mu gorzej niż u mnie ;). Przerobiony do fasoli podawał do zbiornika i wysypywał rurą. Wymiana łopatek na białe niczego nie dała więc oryginalny podajnik był zdemontowany i w to miejsce zaadaptowany podajnik kubełkowy z maszyny MCC10-A (duża maszyna do młócenia zboża taka stacjonarna). Nie brudził i nie niszczył ziarna. Mój nowy nabytek to case 1460 już przystosowany do fasoli. W tych kombajnach jest zastosowany system rotorowy a regulacja obrotów rotora jest od 200 także do fasoli idealnie. Aby przezbroić go na zborze wystarczy zmienić klepiska, prze regulować, zmienić heder i można jechać :D. A wy czym młócicie i jak adaptujecie swoje maszynki??

Kolego bomber84 mógłbyś powiedzie coś na temat tego case po pierwszym sezonie czy jesteś zadowolony z tej maszyny w porównaniu z claasem jeśli chodzi o fasolę ?.