Skocz do zawartości

Zdjęcie

młócenie fasoli -czym i jak

63 odpowiedzi na ten temat

#21 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:36

młócenie fasoli -czym i jak nie tylko na podnośnikach pochyłych zamiast tych klap zaślepjających mam dorobione sita na zbożowym 8 a kłosowym 12 i praktycznie 85 % ziemi mniej w zbiorniku

kolego kotek a jakim kombajnem młócisz ???
i łopatki jakie masz założone sama guma czy robione z pasa transmjsyjnego takiego co ma dużo włókien czyli nici
a rurę mam zdjętą w ślimak wysuwa na dorobioną blachę w kształcie rynny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
młócenie fasoli -czym i jak Dzisiaj, 15:03
  •  

#22 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:40

młócenie fasoli -czym i jak młóce jelonkem ,mialem z pasa transmisyjnego ta rynna to dobry pomysł w tym roku będe próbował ihc

#23 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:44

młócenie fasoli -czym i jak ale jelonek ma chyba ślimak w zbiorniku ze strony rury nie mocowany i możesz mieć problem
ma jelonka też 955 i u mnie tak jest nie wiem jaki ty masz model

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Sprawdź plantacje grochu! zobacz »

•  

#24 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:43

młócenie fasoli -czym i jak Ja w swoim mercatorze rurę miałem na takiej skośnej obrotnicy. Rury nie demontowałem tylko opuszczałem tak żeby końcem była skierowana do dołu i nie brudziło. Tak jak kolega mówił jak jest duża przestrzeń pomiędzy ślimakiem a rurą to nie brudzi. W ostatnim sezonie u siebie udało mi się tak wymłócić ze z 5T po petkusie wyszło 6 worków odpadu (połówki, strączki, badyle i ziemia) , później połówek nie trzeba było odbierać tak ich było mało.

#25 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 07:41

młócenie fasoli -czym i jak bomber klasy ogólnie lepiej czyszczą fasole
ja holandem to na żaluzjowych sitach to już tak nie za bardzo ale jakoś radzę se , zawsze wpadają mi do zbiornika te strąki z jednym ziarnkiem ale to sporadycznie
a co do połówek to zależy od roku i słomy fasoli jak jest zjedzona przez grzyba to zaraz i więcej połówek tak ja myślę , bo na młocarni już nie ma tyle słomy i wali po ziarnie
tak ja uważam ;)
A co Wy na to koledzy ???

#26 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 18:14

młócenie fasoli -czym i jak A czym jest spowodowane że claasy lepiej czyszczą?? Może przez dolne sito otworowe. W temacie połówek to myślę że nie ma to takiego znaczenia bardziej ma wpływ wilgotność ziarna i jego wypełnienie. Jest jeszcze mały haczyk jak fasola zostanie wymłócona w podajniku pochyłym to na bęben idzie ziarko i robi połówki. Ważna jest też prędkość bębna ja robiłem na ok 300 a nawet niewielka zmiana obrotów (nawet o 10 obr.) powodowała drastyczne zwiększenie ilości połówek.

#27 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 21:43

młócenie fasoli -czym i jak tak tu bomber masz rację i jeszcze jak na kłosowy idzie ziarno na do młócenie to zaraz kasza idzie no i od klepiska zależy czyli rozstawie drutów w klepisku ja mam 12mm
i powyciągałem przysłony z pod klepiska

#28 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 22:59

młócenie fasoli -czym i jak Kolega manio1234 pisał że przedłużał podajnik kłosowy tak żeby ziarko szło do zbiornika (wnioskuje że zbożowego nie używał). U siebie miałem przerobiony zbożowy a kłosowy zostawał tak jak był ale patent kolegi jest lepszy w ten sposób wyłącza kłosowy. Ziarno nie wraca już na bęben i problem się rozwiązuje :D.

#29 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 01 luty 2014 - 10:01

młócenie fasoli -czym i jak

Kolega manio1234 pisał że przedłużał podajnik kłosowy tak żeby ziarko szło do zbiornika (wnioskuje że zbożowego nie używał). U siebie miałem przerobiony zbożowy a kłosowy zostawał tak jak był ale patent kolegi jest lepszy w ten sposób wyłącza kłosowy. Ziarno nie wraca już na bęben i problem się rozwiązuje :D.

tak zgoda z tym ale więcej syfu w zbiorniku
ja zawsze otwieram sito dolne więcej by jak najmniej ziarna szło na domłócenie mam mniej połówek ale za to jest więcej tych badyli w zbiorniku

#30 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 01 luty 2014 - 14:44

młócenie fasoli -czym i jak Mój kolega zamontował sito kieszeniowe z lubelki do bizona i muszę przyznać że pomijając ilość połówek (bizon lubi połówki) :D to ziarno było naprawdę czyste bez strąków i badyli. Poza tym nie zabijało tych sit bo żaluzjowe jak mocniej się otworzy do zabije.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:37

młócenie fasoli -czym i jak u mnie to prawie cały czas klepisko zawalone śmieciami i nie robi połówek obroty bardzo ważne a szczelina jeszcze ważniejsza też miałem wyciągać druty z klepiska ale przez przypadek okazało się że nie potrzeba u mnie z kłósownika [przerobiłem] wylatuje na odrzutnik jak jest strąk nie dojrzały to nie bardzo się wymłaca

#32 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:51

młócenie fasoli -czym i jak Myślę że jak jest strąk nie dojrzały to lepiej niech go nie wymłóci bo takie ziarka psują całą partię a i tak później się je odrzuca. Są brudne i często uszkodzone. Zataczamy koło musi być dobre ziarno do siewu jak nie wyrodzone to równo dojrzewa i jest mniej strąków zielonych.

#33 Share marek12345

marek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 04 luty 2014 - 21:13

młócenie fasoli -czym i jak ja mam fahra m 750 i między innymi młócę nim rówiez fasole z pokosów przeróbek troszke było ale jestem zadowolony fasola idzie do zbiornika i wysypuje ją rurą połówek robi mało zależy od roku. natomiast jesli ziarno jest troszke miękkie to zdarza sie kreska na ziarnie ale nie jest zle

#34 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 07 maj 2014 - 21:30

młócenie fasoli -czym i jak a czy ktoś z kolegów może młócił fasole claasem dominatorem 88 lub podobnym, posiadam takowy kombajn i zastanawiam się czy jest dużo roboty by go przestawić na fasolę? byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki.

#35 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 24 maj 2014 - 20:46

młócenie fasoli -czym i jak a czy ktoś w ogóle widział by taki kombajn młócił fasolę?

#36 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 24 maj 2014 - 21:14

młócenie fasoli -czym i jak dominatora troche szkoda :(

#37 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 25 maj 2014 - 10:49

młócenie fasoli -czym i jak Kolega ma 76. Patrzyłem że przerobienie też nie stanowiło by problemu tylko kompa trzeba jakoś oszukać bo krzyczy. ;)
Kolego grzegorz210182 dużo masz do młócenia ? Chodzi mi głównie czy opłaca się ingerować w kombajn.

Edytowany przez bomber84, 25 maj 2014 - 11:02.

#38 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 25 maj 2014 - 16:27

młócenie fasoli -czym i jak do młocki fasoli to najlepiej już wysłużony kombajn i żeby miał łożyska na wytrząsaczach bo panewki zaraz padną a dominator ma panewki szkoda takiego to nie zboże kurz ze smarem to jak papier ścierny u nas mają polskie i najmują albo vistule

#39 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 25 maj 2014 - 20:57

młócenie fasoli -czym i jak a jaki najlepiej kupić kombajn do młocki fasoli ,żeby było jak najmniej przeróbek no i żeby dobrze się spisywał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wsza12345

wsza12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 27 maj 2014 - 16:03

młócenie fasoli -czym i jak mógłby ktoś zmierzyć swoje dorobione koła pasowe do bizona na podsiewacz i wentylator i podzielić się ich wymiarami?:)?