Skocz do zawartości

Zdjęcie

młócenie fasoli -czym i jak

63 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 23:31

młócenie fasoli -czym i jak Witam, jak w temacie, kolega pytał o taki temat to jest podzielimy się naszymi spostrzeżeniami
ja mam johna taki stary ale młóci chociaż ostatnio olej bardzo polubił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
młócenie fasoli -czym i jak Dzisiaj, 07:40
  •  

#2 Share kubamako66

kubamako66

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 08:32

młócenie fasoli -czym i jak najlepiej jest młocić fasole jakimś małym zachodnim kombajnem albo bizonem suprfem lub rekordem.
u nas ludzie przyważnie młocą bizonami lub takimi małymi zchodnimi komajnami. Zakłądają na heder podbieracz i przerabiają w go w środku .

#3 Share ursus15

ursus15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 16:28

młócenie fasoli -czym i jak my młócimy bizonem zo 56 i wysypujemy rurą

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Marecki2922

Marecki2922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 18:35

młócenie fasoli -czym i jak Był kombajn volvo 1150 na tablicy przystosowany do grochu , miałem kiedyś taki tylko że młóciłem zboże
Fajna maszynka

Sprzedam siewnik do kukurydzy Kuhn Maxima czterorzędowy z 2013 r jestem pierwszym właścicielem , stan idealny zasiał około 400 ha 

#5 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 22:31

młócenie fasoli -czym i jak ursus wysypujesz rurą i nie ma porysowanych od łapek elewatora albo zgniecionych od ślimaka i jaka fasole ja w swoim miałem zbiornik z boku kombajnu to pare razy puściłem na zbiornik ale wysypywałem wanną była mała zasówka potem bardzo nie chcieli kupować bo był właśnie porysowany gumami

#6 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 16:12

młócenie fasoli -czym i jak Witam wszystkich. Nareszcie jest temat :D . Ostatni sezon nie był lekki. Ludziska mówili że bizony strasznie niszczyły ziarno. Ja młóciłem claasem mercatorem 60. Super maszyna ale jak dla mnie mała wydajność i sie z nim rozstałem :( . Mam nadzieję że nie będzie mu gorzej niż u mnie ;). Przerobiony do fasoli podawał do zbiornika i wysypywał rurą. Wymiana łopatek na białe niczego nie dała więc oryginalny podajnik był zdemontowany i w to miejsce zaadaptowany podajnik kubełkowy z maszyny MCC10-A (duża maszyna do młócenia zboża taka stacjonarna). Nie brudził i nie niszczył ziarna. Mój nowy nabytek to case 1460 już przystosowany do fasoli. W tych kombajnach jest zastosowany system rotorowy a regulacja obrotów rotora jest od 200 także do fasoli idealnie. Aby przezbroić go na zborze wystarczy zmienić klepiska, prze regulować, zmienić heder i można jechać :D. A wy czym młócicie i jak adaptujecie swoje maszynki??

#7 Share warzywalbn

warzywalbn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 18:28

młócenie fasoli -czym i jak Witam. jak miałeś przerobionego tego mercatora 60 do fasoli, na czym polegało przerobienie, poza wymianą podajnika na podajnik kubełkowy? możesz napisać coś więcej :)
bo też chcę przerobić claasa do zbioru fasoli, tylko że mercatora 50
Tomek 87

#8 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 19:02

młócenie fasoli -czym i jak Przeróbka polegała jeszcze zmianie koła na młynku a konkretnie: zdejmowałem koło zakładałem mniejsze nie pamiętam już chyba 14 było to przerobione koło z bizona a później to co zdjąłem, zakładałem krótszy pas zamiast tego sześciokątnego nie mogłem znaleźć krótszego sześciokątnego to zakładałem zwykły. Zmieniałem dolne sito na 16 (u mnie było otworowe). Oczywiście młocarnia na max w duł klepisko do regulacji na polu. Gazem obroty ustawiałem żeby bęben chodził ok 300- 320 obr. a czasami zdarzało się że i mniej widziałem co było w zbiorniku tak żeby nie niszczyło ziarna. Oczywiście wiatr na max lub na 1-2 ząbek. Sito górne na oko żeby za dużo śmieci nie szło do zbiornika. I to chyba tyle co pamiętam. :D

#9 Share warzywalbn

warzywalbn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 19:50

młócenie fasoli -czym i jak dzięki za info :) a jak ją z pokosów brałeś miałeś dorobiony jakiś podbieracz do chederu?
to podajnik ziarna miałeś wymieniony na kubełki, cały czy tylko zakładałeś sam łańcuch z kubełkami?
a podajnik kłosowy, coś w nim przerabiałeś czy tam nic nie trzeba?
Tomek 87

#10 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 20:03

młócenie fasoli -czym i jak a wytrząsaczy nie przerabiałeś ? chodzi mi o napęd,jak ujmiesz gazu to będzie slabiej trzepać ja w johnie mam zmienione od wytrząsaczy od młocarni od wiatru i od podajnika ślimakowego no i sita

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 20:19

młócenie fasoli -czym i jak Tym jednym kółkiem wszystko załatwiasz. Ono przenosi napęd na wytrząsacze, młynek, podsiewacz i podajniki.

#12 Share kowal1

kowal1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 20:28

młócenie fasoli -czym i jak Witam a próbował ktoś tym młócić ? :) :)

#13 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 21:52

młócenie fasoli -czym i jak Witam. Jeżeli myślałeś o młóceniu fasoli to przyznam się że miałem taki pomysł ;). Taką maszynę można kupić w cenie złomu. Tylko żeby przerobić do fasolki to trzeba było by się trochę po gimnastykować. Podajnik, wysyp, podbieracz, zmiana obrotów na młocarni i pewnie jeszcze kilka rzeczy by się znalazło. Jak masz zacięcie i chęci to jestem za. Później będziesz miał czym się na forum dzielić :D .

#14 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 22:55

młócenie fasoli -czym i jak ale heder daleko nic nie widać na stojąco operować też nie przyjemność unas stoi taki oglądalismy jak przerobić i wyszlo że woli nająć vistule ,troche więcej kosztuje vistula niż z-20ale do zmiany 2koła zębate i możesz młócić

#15 Share Tomek5465465465467

Tomek5465465465467

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 12:13

młócenie fasoli -czym i jak Witam. Posiadam mercatora 60 i zamierzam w tym roku młócić nim pierwszy raz fasole drobną. Zastosuję się do podanych tu danych, jak go przerobić, zobaczymy co z tego wyjdzie :)

#16 Share manio1234

manio1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 15:00

młócenie fasoli -czym i jak Witam mam protektora i już 3-sezony młucę fasole i przeróbka polega na zmianie koła na wialni pasek zastosowałem ten sam tylko dodałem dwie napinaczki i jest wszystko ok a i potrzeba podajnik kłosowy wydłużyc nad kombajn azeby fasola spadała do zbiornika . W ubiegłym roku wymieniłem tagrze klepisko a mianowicie wyciołem co drugi drut i było lepiej ni bilo tak fasoli ale ostatnie 2-lata byly podle dla fasoli bo albo był spieczona albo zielona jak jedną wymłacało to drugą biło albo odwrotnie ja młucę z pakosów 9-rządki zgarta się na jeden pakos albo najmniej 6-rządki to zależy jaka jest fasola ja za 1-ha biore 300zł i klijetów mam bez liku jeszcze jedno muszę tylko udoskonalic musze gdzieś kupic kubełka tylko niewiem jeszcze gdzie je kupic bo jednak te łopatki bródzą troche fasole

#17 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:43

młócenie fasoli -czym i jak Kolego manio1234 jesteś nielicznym którzy chcą się dzielić takimi przeróbkami :rolleyes:. Mógłbyś podać średnice tego kółka które zastosowałeś?? Ja swojego sprzedałem a może komuś się przyda. Myślę że trochę za mało bierzesz. Ja ostatniego sezonu brałem 400 za ha ale już swoim klientom zapowiedziałem podwyżkę. Planuje tak 450-500 za ha. W oryginalnym podajniku trochę mało miejsca może się zapychać przy dobrej fasoli i będzie niszczyć ziarno. A i kubełka muszą chodzić wolniej (wydajność podajnika spada). Jak zrobisz że będzie szło do zbiornika nie niszcząc ziarna to możesz brać więcej. Jak ktoś się będzie burzył to mu powiedz że jak ktoś młóci do skrzyni pod kombajn to trzeba kogoś do szuflowania a to kosztuje (tak zrobiłem i nikt teraz nie beczy że drogo) a tak siedzi na miedzy albo pod drzewkiem B). Ile dziennie potrafisz zdjąć ha??

#18 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:44

młócenie fasoli -czym i jak No i ja znalazłem ten temat też
Witam ;)
przeczytałem wszystkie posty uważnie i powiem wan panowie (bez urazy ) to wszystko mit że podajnik brudzi ziarno . Wtedy brudzi jak jest wilgotna , przesuwana po podajniku i brudzi blach a nie łopatki to już spraktykowałem, rysuje zawsze któryś ślimak ziarno nie mieści się pod ślimakiem a obudowo ślimaka i tu zawsze szukajcie przyczyny
A i gródek ziemi można się pozbyć z ziarna
młócę to już jakieś 11 lat i różnie miałem , co do kombajnu mam new holanda M 80 z podbieraczem forszmita do do zielonki
Na temat bizona i holanda mogę udzielić informacji co do przestawienia ich

#19 Share bomber84

bomber84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:00

młócenie fasoli -czym i jak Kolego traktor11 jak usuwasz ziemie bo ja mam sito pod ślimakiem w podsiewaczu tylko chyba trochę za małe jak dobrze pamiętam to 4 mm kosiłem na nim kukurydze i też jestem zadowolony (nie lubię śmieci w zbiorniku) :D.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kotek0

kotek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:12

młócenie fasoli -czym i jak traktor nie prawda że łapki od podajnika nie brudzą jak pisałem wcześniej puściłem na zbiornik ale wysypywałem wanną to była katastrofa i jak opróżniacie zbiornik to ślimak nie uszkadza nasion?nie wierzę. też mam założone sito pod przenośnikem ale 5mm do białego jak młóciłem u kolegi to sie śmiał że to marnotactwo bo drobny wylatuje ale potem na petkusie jest mniej