kotek0

młócenie fasoli -czym i jak

Polecane posty

JacoVR6    1

Witam. Mam prośbę potrzebuję zdjęć jak montuje się podbieracz od bizona (mam sam podbieracz bez osprzętu) do hedra. Czy trzeba wykręcąć bagnety czy są jakieś specjale uchwyty? z napędę się uporam a nie chce przekombinować z samym mozntażem. Pozdrawiam

 

Podbieracz z bizina jest przykręcony do hedra w miejscu po bagnetach które trzeba zdemontować 5szt.

 

daro 189 ja wysypuję po tzw rynnie rurę mam odczepioną

 

Ja rownież po tak zawnej rynnie ale rury nie odczepiam.

A na wysze przyczepy to się szuka albo bruzdy na przyczepe albo skarpy na bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsza12345    5

co do podbieracza to oryginalnie montuje się taką sztangę jak kolega wyżej napisał zamiast 5 bagnetów i do tej sztangi przyczepia się na zawiasach podbieracz i wałek z kołem pasowym,

 

 

jaka powinna być średnica koła pasowego na podsiewacz i wentylator do bizona do młócenia fasoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

  • młóci ktoś fasolę kombajnem na rotorze? z chęcią bym to zobaczył, dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1080    0

Ja mam przerobionego bizona. Klepisko mam z kukurydzy sita górne rybi łuske a dolne otworowe 18, podajnik kłosowy zrobiłem na kubełka, skróciłem heder do szerokości podbieracza i pod palcówką mam dziury nawięrcane 8 i rure od wysypu skróciłem. Pod podsiewaczem wstawiłem refkę 8 zamiast osłon żeby ziemię ślimak przesiał. Ale i tak jeszcze trafia się groch wymazany. Niewiem gdzie szukać przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Witaj Damian1080 przyczyny szukaj w odległości ślimaków od rury musi być większa niż długość ziarna. Poza tym ważna jest ich prędkość możliwie jak najmniejsza ok 50obr/min. lub mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gieru    0

Ja też widzę przyczynę brudzenia fasoli w jej wilgotności ;) Jeśli jest sucha i twarda to wybrudzi ją chyba jeśli przechodziła by przez smarownice ;)

W tą pobrudzoną fasolę w prawie 100% przypadków można zrobić rysę paznokciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

ktoś moze powiedziec dlaczego zapycha sie podsiewacz zgoninami? sita czyste, inni młócą jest ok, a tu zapycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

wiatr na max musisz ustawić, jeśli wywiewa z tyłu ziarno to musisz na końcu podsiewacza zrobić poprzeczke, aby blokowała ziarno.

możliwe też że za dużo na raz chcesz wymłócić.

u nas była taka płachta gumowa za klepiskiem, i przez pierwszy sezon była podwiązana i zapychało, teraz została opuszczona i może ze dwa razy zapchało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mitolog    0

Witam wszystkich. Nareszcie jest temat :D . Ostatni sezon nie był lekki. Ludziska mówili że bizony strasznie niszczyły ziarno. Ja młóciłem claasem mercatorem 60. Super maszyna ale jak dla mnie mała wydajność i sie z nim rozstałem :( . Mam nadzieję że nie będzie mu gorzej niż u mnie ;). Przerobiony do fasoli podawał do zbiornika i wysypywał rurą. Wymiana łopatek na białe niczego nie dała więc oryginalny podajnik był zdemontowany i w to miejsce zaadaptowany podajnik kubełkowy z maszyny MCC10-A (duża maszyna do młócenia zboża taka stacjonarna). Nie brudził i nie niszczył ziarna. Mój nowy nabytek to case 1460 już przystosowany do fasoli. W tych kombajnach jest zastosowany system rotorowy a regulacja obrotów rotora jest od 200 także do fasoli idealnie. Aby przezbroić go na zborze wystarczy zmienić klepiska, prze regulować, zmienić heder i można jechać :D. A wy czym młócicie i jak adaptujecie swoje maszynki??

 

Kolego bomber84 mógłbyś powiedzie coś na temat tego case po pierwszym sezonie czy jesteś zadowolony z tej maszyny w porównaniu z claasem jeśli chodzi o fasolę ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Witam kolegę mitolog kombajnik sprawował sie super. Idzie jak przeciąg. Fasoli nie bije lepiej domłaca nie brudzi. Jestem w stanie spokojnie zassać ha/h. Nawet Red'a i drobną idzie młócić. Jestem zadowolony z inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

A co powiecie o kombajnie fahr bo w sąsiedniej wiosce stoi kilka u handlarza jak on sprawował by się w czerwonej fasoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    20

Każdy kombajn się nada , jak efektywnie będzie młócił i nie robił połówek zależy tylko od regulacji czyli min. obroty bębna, odpowiednie sita, wiatr , rozmieszczenie dziur w klepisku itp. . Poczytaj troszkę , jest sporo wiadomości na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    788

Witajcie Koledzy! Bardzo bym prosił o wsparcie, mianowicie potrzebuje wymiar koła pasowego na wialni przy przeróbce do fasoli Claasa

Mercatora.

 

Edytowano przez Grzechooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Na jakich obrotach młócicie fasole rotorem, np case jak ustawiacie klepisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor01    1

 

Witam,

mam pytanie odnośnie przerobienia kombajnu Massey Ferguson 86 tak, aby można było młócić nim fasolę. Czy ktoś z Forumowiczów dokonał takiej przeróbki lub może napisać, czy ten kombajn da się w ogóle przerobić w ten sposób? Proszę o pomoc, jeśli ktoś zna temat - piszcie :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez ahten
      Nie ma tego tematu na forum, ale myślę ze warto go poruszyć. Chciałbym zając się uprawą, praktycznie już zapomnianego, nostrzyka białego jednorocznego. Zważywszy ze mam pola w dużej mierze klasy 5-6. Jest to idealna roślina na poprawienie struktury gleby, rośnie nawet na piaskach/żwirach. Rośnie do 150 -170 cm oraz pobiera bardzo dużo składników z głębszych warstw ziemi( korzenie sięgają do kilku metrów). Dodatkowym atutem nostrzyka jest wysoka miododajność sięgająca do 300 kg miodu z ha. Zajmuję się ktoś uprawą nostrzyka białego jednorocznego, można by wspólnie opracowywać coraz lepsze techniki uprawy. Gdzie można kupić jego kwalifikowane nasiona?  
    • Przez franek812
      Witam, planuję posiać na tę wiosnę 2015 wykę siewną z owsem jako rośliną podporową.  Chcę to zebrać kombajnem i ześrutować i skarmić dla krów. Jaką odmianę polecacie? Znalazłem kwalifikowaną odmianę: Hanka. Czy to odmiana nadająca się na skarmianie? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj