Skocz do zawartości

Zdjęcie

cała prawda o naszym członkostwie w UE

1304 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 25 maj 2016 - 09:08

6f1087faca301.gif

Kijowski w gościnie u Schulza. Co Niemiec obiecał szefowi KOD-u? http://niezalezna.pl...l-szefowi-kod-u

Edytowany przez dddddddddddddddddd, 25 maj 2016 - 09:10.

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cała prawda o naszym członkostwie w UE Dzisiaj, 01:17
  •  

#1142 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 25 maj 2016 - 09:09

Ulman, gryznij mnie w cztery litery ze swoimi pustymi stwierdzeniamii. Skoro UE jest taka git to dlaczego ja rocznie biore doplat 12k a na same nawozy wydaje20k ? Skoncz opowiadac i szerzyc propagande. Moze i tobie zalezy na UE mnie
nie, ja wole rynek wschodni od tego Zachodu mlekiem i miodem plynacego. Jak transport kapusty do Rosji wypchlem kasa byla na raczce, jak taki jestes BEST MANAGER to do Niemiec go wyslij cwaniaku.

A czy ktoś obiecywał, że dopłat ma wystarczyć na nawozy?

#1143 Share Kas

Kas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 maj 2016 - 09:54

cała prawda o naszym członkostwie w UE A na co ma wystarczyć?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1144 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 25 maj 2016 - 10:08

a mi starcza na nawozy i zostaje na nowy samochód  ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1145 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 maj 2016 - 12:26

Mi też wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów. To co zbiorę z pola mam na czysto.

to jesli zle zrozumialem to przepraszam Ulman
ale patrzac obiektywnie ze wschodem zawsze bylo lepiej. bynajmniej w moim przypadku

Czy lepiej zależy kto co sprzedawał na wschód. Ci od mięsa źle to wspominają.  Do każdej masarni kiedy tylko chcieli mogli przyjeżdżać Rosjanie na kontrole. Nasi skakali nad nimi dmuchali. Putin kiedy chciał nakładał jakieś embarga. Jak nie embarga to kierowcom polskich tirów wiz nie dawali lub pozwoleń na przewóz towarów albo kazali celnikom po woli odprawiać. Bez przerwy problemy, skakanie nad nimi i dmuchanie. A oni mieli nas w d. Trzeba z nimi handlować ale to rynek nie pewny. Choć z punktu widzenia zwykłego rolnika nie wyglądało to źle. Bo rolnik sam tych towarów tam nie woził i nie skakał, żeby kupili. Najwyżej jak przestawali kupować to zwykły rolnik narzekał, że cena spadła. Zachód nie jest kolorowy pod tym względem. Jest silnia konkurencja. Ale jak jest dobry towar nikogo nie trzeba prosić, aby kupił. Nasz żywność jest tam ceniona.

#1146 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 25 maj 2016 - 14:21

Masz rację tam jest ceniona a my w zamian kupujemy od nich przeterminowane mięso po promocyjnych cenach ;) :D :D

Czyżby rolnik z Marszałkowskiej ? ;) :P :P

#1147 Share pabloooo

pabloooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów

Napisany 25 maj 2016 - 17:23

no to gratuluje kolego. tylko podziel się informacjami jak prowadzisz pole , jaką masz agrotechnikę uprawy, jakie koszta  i ile zbierasz ????bo mi dopłata prawie nie starcza na ochronę , a gdzie nawozy , paliwo, materiał siewny naprawy, przeglądy maszyn itp. itd.????

#1148 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 25 maj 2016 - 19:12

to jesli zle zrozumialem to przepraszam Ulman
ale patrzac obiektywnie ze wschodem zawsze bylo lepiej. bynajmniej w moim przypadku

Nie ma problemu. Ważne że sprawa wyjaśniona

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#1149 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 maj 2016 - 19:34

Staszek nikt co nie każe tego mięsa jeść. Bez trudu można znaleźć polską żywność.

#1150 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 25 maj 2016 - 19:57

no to gratuluje kolego. tylko podziel się informacjami jak prowadzisz pole , jaką masz agrotechnikę uprawy, jakie koszta  i ile zbierasz ????bo mi dopłata prawie nie starcza na ochronę , a gdzie nawozy , paliwo, materiał siewny naprawy, przeglądy maszyn itp. itd.????

Ale zeszyt i długopis drogich napraw i przeglądu nie wymaga;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 25 maj 2016 - 20:09

Czyżby rolnik z Marszałkowskiej ? ;) :P :P

dziecko przy 55 ha i max dopłacie do bydła , ciężko by było wydać wszystko na nawozy czy ochronę 

#1152 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1489 postów

Napisany 26 maj 2016 - 08:18

Ale komornika jeszcze powinieneś doliczyć ;) :D :D :D

#1153 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 maj 2016 - 12:28

Z praktyki to piszesz? Staszek napisz coś mądrego zamiast takie bzdety pisać. A jak nie masz pomysłu to nie pisz wcale.

#1154 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 26 maj 2016 - 14:24

Mi też wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów. To co zbiorę z pola mam na czysto.

I to jest jawny przykład komu tak naprawdę służą dopłaty. Ludziom nie mającym za wiele wspólnego z rolnictwem, pracującym na etacie. Wcale ci się nie dziwię że dopłata 800 zł starczyła ci na paliwo do ciapka na zaoranie i siew żyta oraz zakup 2 metry saletry. A to co ukosiłeś czyli 2 t z ha sprzedałeś po 400zł/t i to jest twój czysty zysk, 800 zł. No biznes że hoho. Raczej dodatek dla etatowców na luźne wydatki.

Weźcie w piz...du te dopłaty, ja pole od was chętnie przejmę i zostanie mi na czysto minimum 3000 zł/ha oczywiście przy identycznych co zysk nakładach nakładach.

Dotacje powinny być na inwestycje w środki trwałe, a nie do ha zapyrzonego pola.

#1155 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 maj 2016 - 15:04

Po co to się tak produkować? Mam coś wspólnego z rolnictwem czy nie mam moja broszka. Mam 2 tony z hektara czy 5 moja broszka.  Ile ty masz to też nikt nie wie. Nie o tym tu temat. Taki chojrak jesteś nie składaj wniosków o co ci chodzi? Jak widzę takie wywody to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Czego ci szkoda? I jeszcze jedno uważaj bo w życiu nie wiadomo kto czyje pole przejmie. Być może ktoś kiedyś twoje będzie orał. Więc wyluzuj nie co bo już nie jeden się udławił.

Edytowany przez hubertuss, 26 maj 2016 - 15:19.

#1156 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 26 maj 2016 - 15:56

No tak, niczego innego spodziewać się nie można po tobie, jak zaczynanie tematu zastępczego. Ty tu o dopłatach że ci starczają, ja że ci starczają ale na wyprodukowanie 2t żyta na ,,zapyrzonym,, polu a ty tu o jakiś broszkach, luzowaniu i płakaniu. pzdr. nara.

#1157 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 26 maj 2016 - 16:41

Nawozy pod kukurydzę sianą na oborniku pochłaniają równowartość dopłat z łąkami to samo. Więc gdzie tu mowa o pokryciu kosztów ŚOR i paliwa z dopłat. Do tego dopłaty dostaje tylko do nieznacznej części pola dlatego muszę robić tak żeby z tego ha wyciągnąć jakiś zysk a nie obsiać tylko żeby dopłaty wziąć. Zniesienie dopłat do ha jak najbardziej wtedy zostali by sami rolnicy a nie pseudo farmerzy u których więcej rośnie zielska niż samego zboża na polu.

Tylko spokój może nas uratować....

#1158 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 maj 2016 - 16:45

Dlaczego dostajesz dopłaty do nieznacznej części pola? Czyja to wina, że pobrałeś ziemię bez dopłat i za dopłaty, które bierzesz nie możesz pokryć kosztów produkcji na całości? Moja czy twoja? U nas na początku też się ludzie porzucali na ziemię bez dopłat. Ja tylko się śmiałem. Szybko na oczy przejrzeli. Po roku czy dwóch ludzie takie dzierżawy porzucali. I ci co mieli tą ziemię chodzili i prosili, żeby za pół dopłat wziąć. Sam sąsiadowi odmówiłem. Teraz większość albo po odkupowała, albo porzucała i bez dopłat nawet w dzierżawę nie chcą brać.

@damianzbr Temat zastępczy? 2 tony z hektara to nie twój pomysł? Ja napisałem, że mi dopłaty wystarczają na pokrycie środków produkcji. Nawet nie wiesz ile tych dopłat biorę i czego i ile za to kupuję. Więc o co ci chodzi? Dawno cię tu nie było i co nazbierało się napięć i frustracji i postanowiłeś se ulżyć? Bo mi napiszesz, że zaperzone pole ciapkiem uprawiam i mi 2 tony zboża urośnie. To nie jest temat zastępczy? Każdy inwestuje ile uważa. Ja na gospodarkę 15 ha ornego poświęcam w roku miesiąc pracy w sumie (licząc 20 dni po 8 godzin średnio). Wyciągnę na czysto za ten w sumie miesiąc i tak więcej niż osoba pracująca w Siemiatyczach cały rok na etacie. Nawet biorąc po uwagę płacę minimalną brutto. I tak mam więcej na czysto. Więc daruj sobie swoje wywody. Tak samo daruj sobie te 3 tys nakładów na hektar. Bo możesz se wyrzucić na piach te 3 tysie. Jak będzie sucho to ci urośnie, ciśnienie.

Ps dwie tony żyta z hektara to mi urośnie jak żadnych środków nie kupię. Tylko posieję i zbiorę. Z perzem też sobie można poradzić. Wystarczą odpowiednie zabiegi agrotechniczne. Zresztą żyta nigdy niczym nie pryskałem i nie zamierzam i nigdy nie miałem żadnych problemów na jakim kolwiek skupie. Nawet we młynie. Perz jest rośliną na moim polu nie znaną. Ale jak pisałem to nie temat o tym.

Edytowany przez hubertuss, 26 maj 2016 - 17:16.

#1159 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2848 postów

Napisany 26 maj 2016 - 17:38

Jak twoje koszty na ha są równoważne z wysokością dopłat to ja tu nie muszę niczego wymyślać, bo każdy wie że za 800 zł to 2 t żyta ukosi i przy okazji pole zapuści perzem nic po za tym.

A jak tobie tyle zostaje z pracy na polu, to weź jeszcze policz roboczogodzinę, podatki oraz amortyzację sprzętu. a może jednak napisałeś tu dla potrzeb tematu że dopłat ci starcza na koszty uprawy ha, a tak naprawdę inwestujesz znacznie więcej skoro twierdzisz że z tych 15 ha masz fajnego bonusa za 20 dni pracy.

Pola dzierżawionego od tej wiosny nie mam więcej jak 12% gospodarstwa 120hektarowego zaczynającego 5 lat temu od 43 ha. Wtedy tez się śmieli że pola nabrał jak głupi. Później ja się śmiałem jak te pole za koleją odkupowałem za uczciwe ceny. Więc śmiej się dalej, powodzenia życzę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów

Napisany 26 maj 2016 - 19:18

tacy jak ty pierwsi bekną jak stracą dopłaty i tyle, a tu wielcy chojracy 

musiał byś spróbować gospodarzy bez żadnych dopłat a tego jeszcze nie przerabiałeś chłoptaśiu 

zaczynałem przygodę z rolnictwem na własny rachunek w latach upadku komunizmu i wtedy nikt o żadnych dopłatach nie marzył  i żadnych kosztów nie zwracał 

teraz plujecie a jak zabiorą dopłaty to będziecie wyć - taka jet prawda o takich nawiedzonych filozofach  :D