Skocz do zawartości

Zdjęcie

cała prawda o naszym członkostwie w UE

1304 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 22 maj 2016 - 21:34

w tym linku nic nie ma -wiec xd i ela wyjasnijcie mi co lubicie, pustke jak nie przymierzajac w waszych glowach sie panoszy. 

jaro to jeszcze prawiczek wiec nie wiadomo jakby przezyl swoj pierwszy raz.

ten brzoza to chyba mial bliskie spotkanie 1 stopnia z pancerna brzoza i temu tak bredzi,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cała prawda o naszym członkostwie w UE Dzisiaj, 01:04
  •  

#1122 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 23 maj 2016 - 10:04

Kolejna propozycja Komisji Europejskiej przeciwko Polsce - nasza żywność będzie znakowana jako gorsza

http://zmianynaziemi...edzie-znakowana

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#1123 Share Paweł45

Paweł45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 23 maj 2016 - 12:51

Ale w wynglu jesteśmy potęgą - 32 miasta na 50 najbardziej zanieczyszczonych są w Polsce.

A to najprawdopodobniej nie przejdzie. To się w UE negocjuje.

Poza tym procesie legislacyjnym trzeba znać znaczenia pojęć - "projekt", 'propozycja", "negocjacje".

A co do UE - 2 lata bez dopłat i by nasi kochani patriotyczni rolnicy w d*pę by UE całowali, żeby znowu je wypłacili.

A to, że my nie mamy odpowiednio zorganizowanego mleczarstwa, stowarzyszeń branżowych itp itd to już jest nasza, a nie UE wina.

XXI w. nie istnieje klasyczne pojęcie suwerenności - nawet umowy WTO ograniczeniem suwerenności są.

Problemem Polaków jest przede wszystkim to, że nie rozumieją procesu legislacyjnego. A co gorsze posłowie PiS też nie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1124 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 23 maj 2016 - 16:09

A jednak opini prawdopodobnie nie będzie zobaczyli że nie z PiS takie numery wystarczyło krzyknąć już uszy stulili brawo Szydło brawo PiS druga Taczer nam rządzi ;) :D :D UE i jej dopłaty to Polski rolnik ma tam gdzie się kończy przewód pokarmowy B) B) Może mi naświetlisz jaką to my żywność na węglu produkujemy?

Edytowany przez staszek131415, 23 maj 2016 - 16:13.

#1125 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 23 maj 2016 - 17:29

Ty tak na trzeźwo napisałeś? Dopłat brać nie musisz . Obowiazku nie ma. Nie porównuj ubezwłasnowolnionej socjalistki do M. Thatcher.

Żelazna dama mawiała " Socjalistyczne rządy zawsze robią bałagan w finansach. Zawsze wydają cudze pieniądze. To dla nich charakterystyczne"

"Leczyć brytyjską chorobę socjalizmem, to jak leczyć białaczkę za pomocą pijawek"

comment_yaMMpfVQfoFxWUoHcgRvp9R6YDMpPdaZ

Więcej cytatów http://300polityka.p...garet-thatcher/

Poczytaj przemyśl i wiecej nie porównuj.

Edytowany przez Ulman, 23 maj 2016 - 18:08.

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#1126 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 maj 2016 - 17:37

;) Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze . 

http://wolna-polska....bln-usd-2016-01

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#1127 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 23 maj 2016 - 18:06

"Osobiście uważam, że Żydom od Polaków nic się nie należy, ale to osobny temat"  - tak samo sądzą niemcy o naszych odszkodowaniach..

#1128 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 maj 2016 - 19:29

Opinii nie będzie, sankcji prawdopodobnie też. Ale mogą być nie formalne dokładniejsze kontrole wydawanych u nas pieniędzy z ue np na drogi i tym podobne. Tak samo może być mniej kasy dla Polski przy projekcie budżetu ue. Co do rolników no cóż jakoś tłumnie nie składają podań o rezygnację z dopłat obszarowych. Wręcz każdy stara się w terminie papiery złożyć. A jak się ociągają z wypłatą to wielu marudzi.  Jak tylko ogłoszą jakiś program z prow to zaraz kolejki chętnych i kasy brakuje. Więc widać, że ten koniec przewodu pokarmowego jest rolnikowi bardzo bliski.

Nie porównuj Szydło z Taczer bo to dla tej ostatniej obelga. Taczer była nie zależna robiła co chciała, rządziła sama. Szydło jest podwładną prezesa i ściśle wykonuje jego wolę. Taczer zreformowała angielskie górnictwo. Nawet zamykając kopalnie i rozprawiając się z górnikami. Szydło problem polskiego górnictwa przerzuciła na energetyką a więc na nas.

#1129 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 24 maj 2016 - 08:02

No widzę że jesteście trochę zawiedzeni postawą komisji bo ta zachowuje się jak panna na wydaniu i chciałaby i boi się ;) :P :P co do dopłat to nic dziwnego że każdy stara się odebrać choć w części to co mu UE zabrała ;) a o konieczności składania wniosków o rezygnację z dopłat to jeszcze n ie słyszałem B)

Edytowany przez staszek131415, 24 maj 2016 - 08:06.

#1130 Share polomaksi

polomaksi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Ziemniaki, zboża urządzenia ortujące.

Napisany 24 maj 2016 - 08:23

cała prawda o naszym członkostwie w UE Ulman, gryznij mnie w cztery litery ze swoimi pustymi stwierdzeniamii. Skoro UE jest taka git to dlaczego ja rocznie biore doplat 12k a na same nawozy wydaje20k ? Skoncz opowiadac i szerzyc propagande. Moze i tobie zalezy na UE mnie
nie, ja wole rynek wschodni od tego Zachodu mlekiem i miodem plynacego. Jak transport kapusty do Rosji wypchlem kasa byla na raczce, jak taki jestes BEST MANAGER to do Niemiec go wyslij cwaniaku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 24 maj 2016 - 09:06

trujesz ludzi i mało tego chcesz dalej to robić ? 

sam żryj taką kapustę  :P

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#1132 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 maj 2016 - 09:13

Szkoda, że ten rynek wschodni nie woli ciebie i co chwila rzuca ci kłody pod nogi. Paradoksalnie ruscy czołgają nas więcej jeśli chodzi o ich rynek niż zachód. A tylu przeciwników ue za nimi tak tęskni. Niezliczone kontrole, embarga na zasadzie polityki a nie zdrowego rozsądku i cała masa innych sztucznych problemów. A tu taka tęsknota za błaganiem na kolanach, aby ruskim coś sprzedać. Nie lepiej w końcu od tego rynku się odciąć nie czołgać się przed nimi bo akurat Putinowi się zachce jakieś embargo czy zakaz nałożyć.Powinniśmy z nimi handlować. Ale nie ma co w nich się zapatrywać i mocno liczyć. Bo to rynek bardzo nie pewny.

Nawozy od upadku komuny i zaprzestania dotowania ich produkcji zawsze były dość drogie. W przeliczeniu na cenę płodów rolnych.

Staszek ja nie jestem niczym zawiedziony. Po pierwsze sprawa jeszcze nie jest definitywnie zakończona. Po drugie nigdy tutaj nie straszyłem jakimiś formalnymi sankcjami. Bo jak pisałem np Węgry je zablokują. Ale nie formalne sankcje, jak dokładne kontrole wydawanych środków czy obcięcie kasy przy rewizji budżetu, która ma być w tym czy następnym roku jest całkiem realne. Więc się nie ciesz zawczasu.

Co do dopłat to weź się zdecyduj bo najpierw piszesz, że rolnik ma je na końcu przewodu pokarmowego a potem, że każdy się stara.odebrać. Po co się starać o coś co wylatuje z końca przewodu pokarmowego? Ja nie pisałem, że jest obowiązek składania wniosków o rezygnację z dopłat.  Ale skoro rolnik ma je na końcu przewodu pokarmowego to po co składać o to wnioski? Ja jak mam coś jak to mówią w d.... to o to wniosków nie składam.

Edytowany przez hubertuss, 24 maj 2016 - 09:18.

#1133 Share polomaksi

polomaksi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 24 maj 2016 - 09:57

cała prawda o naszym członkostwie w UE ale ponawiam pytanie, ile wysłaliscie towaru na zachod? he? ale tak szczerze i osobiscie,? powiem wam NIC!!!! ile z tego mieliscie? NIC!!! marko ludzi nie truje :) daje nawozy wg. doradztwa ODRu :)

#1134 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 24 maj 2016 - 12:08

ale ponawiam pytanie, ile wysłaliscie towaru na zachod? he? ale tak szczerze i osobiscie,? powiem wam NIC!!!! ile z tego mieliscie? NIC!!! marko ludzi nie truje :) daje nawozy wg. doradztwa ODRu :)

Około 1,5 tyś ton w ciągu roku. I tyle samo na wschód.

#1135 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 24 maj 2016 - 13:19

Szkoda, że ten rynek wschodni nie woli ciebie i co chwila rzuca ci kłody pod nogi. Paradoksalnie ruscy czołgają nas więcej jeśli chodzi o ich rynek niż zachód. A tylu przeciwników ue za nimi tak tęskni. Niezliczone kontrole, embarga na zasadzie polityki a nie zdrowego rozsądku i cała masa innych sztucznych problemów. A tu taka tęsknota za błaganiem na kolanach, aby ruskim coś sprzedać. Nie lepiej w końcu od tego rynku się odciąć nie czołgać się przed nimi bo akurat Putinowi się zachce jakieś embargo czy zakaz nałożyć.Powinniśmy z nimi handlować. Ale nie ma co w nich się zapatrywać i mocno liczyć. Bo to rynek bardzo nie pewny.

Nawozy od upadku komuny i zaprzestania dotowania ich produkcji zawsze były dość drogie. W przeliczeniu na cenę płodów rolnych.

Staszek ja nie jestem niczym zawiedziony. Po pierwsze sprawa jeszcze nie jest definitywnie zakończona. Po drugie nigdy tutaj nie straszyłem jakimiś formalnymi sankcjami. Bo jak pisałem np Węgry je zablokują. Ale nie formalne sankcje, jak dokładne kontrole wydawanych środków czy obcięcie kasy przy rewizji budżetu, która ma być w tym czy następnym roku jest całkiem realne. Więc się nie ciesz zawczasu.

Co do dopłat to weź się zdecyduj bo najpierw piszesz, że rolnik ma je na końcu przewodu pokarmowego a potem, że każdy się stara.odebrać. Po co się starać o coś co wylatuje z końca przewodu pokarmowego? Ja nie pisałem, że jest obowiązek składania wniosków o rezygnację z dopłat.  Ale skoro rolnik ma je na końcu przewodu pokarmowego to po co składać o to wnioski? Ja jak mam coś jak to mówią w d.... to o to wniosków nie składam.

Bo na dzień dzisiejszy odzyskuje to co UE zabrała jak odzyska dopłaty mu nie potrzebne zobacz mleko tanie świnie tanie a chętnych na modernizację więcej jak pieniędzy ;)

#1136 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 maj 2016 - 13:56

No właśnie niby wszystko tanie zboże, mleko, mięso,, nawozy drogie a sam widzisz chętnych na modernizację więcej niż pieniędzy. Ludzie ugory wyorują, łąki wyorują. Sieją gdzie się da. Więc o co chodzi?

#1137 Share wojtekd

wojtekd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 24 maj 2016 - 14:55

;) http://niezalezna.pl...zono-460-tys-zl

OBÓZ NARODOWO-RADYKALNY

#1138 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 24 maj 2016 - 16:05

Ulman, gryznij mnie w cztery litery ze swoimi pustymi stwierdzeniamii. Skoro UE jest taka git to dlaczego ja rocznie biore doplat 12k a na same nawozy wydaje20k ? Skoncz opowiadac i szerzyc propagande. Moze i tobie zalezy na UE mnie
nie, ja wole rynek wschodni od tego Zachodu mlekiem i miodem plynacego. Jak transport kapusty do Rosji wypchlem kasa byla na raczce, jak taki jestes BEST MANAGER to do Niemiec go wyslij cwaniaku.

Na pieszczoty to trzeba zasłużyć :P

Jaki związek ma wysokość dopłat które bierzesz z ceną nawozów? Gdzie ty wywniskowałeś że jestem orędownikiem UE.?

UE nie jest zła ani dobra , Rosja nie jest zła ani dobra tylko nasze rządy są głupie. Geograficznie jesteśmy w idealnej sytuacji bo bliżej Rosji, mamy tańszą siłę roboczą więc w sposób naturalny powinniśmy wygrywac konkurencę z zachodnią Europą. Jednak nasz rząd woli mówić o zamachu, nie wpuszczać, paru motocyklistów, popierać ukraińską swołocz albo rozbierać pomniki więc na tym tracimy. Nasz minister Waszczykowski ostatnio w tryumfanym tonie obwieścił że utrzymanie sankcji jest przesądzone. Druga strona tego medalu jest taka że przez embargo rosyjskie rolnictwo przeżywa rozkwit. Wszystko co wyprodukują sprzedają za dobre ceny na pniu. Zgarniaja kase , modernizują, inwestują i wyrównują poziom do naszego więc coraz trudniej będzie nam z nimi konkurować. 

Z UE i Rosją powinniśmy mieć jak najbardziej poprawne stosunki więc korzystać z dobrodziejstw unii i mieć otwarte rynki w Rosji. Zapowiada sie jednak zgoła odwrotna sytuacja  -jak bedą tak dalej świrować to rynek wschodni pozostanie zamkniety a fundusze UE obciete,. Wystarczy brac przykład z Orbana , on rozmawia ze wszystkimi.

#1139 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 24 maj 2016 - 21:37

cała prawda o naszym członkostwie w UE "Angielski rolnik ostrzega polskich rolników co im grozi, jeśli nie przepędzą won wielkich korporacji

Poul, ...rolnik sprzedaje gospodarstwo z całym obejściem, ponieważ nie widzi już żadnej możliwości przetrwania na rynku....Kiedyś to było piękne gospodarstwo o różnorodnej produkcji; teraz jest monokultura, wszystko bazuje na chemii i kontraktowanych usługach. Jak powiedział Poul: „Nie mogę patrzeć na tę martwą ziemię polewaną co roku ogromną ilością agrochemii.” mówił:

Oni (korporacje, UE, banki) was też tak zniszczą, jak zniszczyli angielskich rolników, jeśli nie wyrzucicie ich ze swojego kraju! To dramat dla rolnika patrzeć jak ziemia umiera, a on uzależniony od banków nic nie może zrobić tylko dalej ją polewać tą chemią, aby zebrać jakieś plony. Nasze gospodarstwo przynosiło najlepsze dochody w czasach, gdy miało różnorodny profil produkcji i proporcjonalnie do obszaru niską liczbę krów. Kiedyś 40 krów to było dużo, później 100, teraz nawet przy 500 krowach trudno zarobić na życie. W naszej okolicy przetrwało tylko jedno gospodarstwo mleczne, które ma 700 krów."

http://alexjones.pl/...ich-korporacji#

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share polomaksi

polomaksi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 25 maj 2016 - 06:23

cała prawda o naszym członkostwie w UE to jesli zle zrozumialem to przepraszam Ulman
ale patrzac obiektywnie ze wschodem zawsze bylo lepiej. bynajmniej w moim przypadku