Skocz do zawartości

Zdjęcie

cała prawda o naszym członkostwie w UE

1304 odpowiedzi na ten temat

#861 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 18:38

A ile znasz takich przypadków?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cała prawda o naszym członkostwie w UE Dzisiaj, 09:19
  •  

#862 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 25 kwiecień 2016 - 18:54

USA i Niemcy zawarły tajne porozumienie w sprawie TTIP!..

"– Musimy te sprawy teraz przyspieszyć – oświadczyła Angela Merkel po rozmowie z prezydentem USA, podkreślając, iż przyjęcie TTIP jest ważnym krokiem, ponieważ pozwoli na wzrost europejskich gospodarek. Rzecz jasna taktycznie przemilczała, że umowa ta korzystna jest tylko dla wielkich korporacji i że to one przejmą władzę nad demokracjami narodowymi, jeżeli zapisy wspomnianego porozumienia wejdą w życie. Zagrożeń jest jednak zdecydowanie więcej.

– Jeżeli jesienią wejdzie w życie, to m.in. nie będzie obowiązku informowania na etykietach produktów zawierających genetycznie modyfikowane składniki (GMO). W praktyce będzie to oznaczało, że polska, zdrowa żywność nie będzie w żaden sposób odróżniała się pod względem opakowania od zabójczej żywności koncernów biotechnologicznych – ostrzega senator Czesław Ryszka, komentując amerykańsko-niemieckie porozumienie w sprawie traktatu o wolnym handlu. – Polska będąc w UE musi niemal z automatu ratyfikować traktat. I jak tu się bronić! – skonstatował.

W jej trakcie Obama wielokrotnie chwalił Merkel za jej postawę wobec amerykańskich propozycji. Oświadczył przy tym, że Merkel stanęła „po właściwej stronie historii”, prowadząc politykę pobłażliwości wobec imigrantów, oraz że była „odważna”, mierząc się z kryzysem migracyjnym, ponieważ prezentowane stanowisko przyczyniło się do gwałtownego spadku poparcia dla niej."

http://prawy.pl/3037...niszcza-polske/

http://prawy.pl/3018...-baracka-obamy/

Edytowany przez Ywa, 25 kwiecień 2016 - 18:55.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#863 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 19:10

Jak czytasz takie portale to sprawdzaj źródła ich rewelacji a przekonasz się, że źródeł brak. Jeżeli dobrze kojarzę, TTiP jest też tajne więc skąd portal prawy.pl wie co w ów umowie będzie?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#864 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 19:17

to niby co idzie ? produkty z ich fabryk ? przeciez my nic nie mamy swojego  :D

A niby to kiedy nasza gospodarka była jakimś tygrysem? Może przed okrągłym stołem?  Reganowi i Thatcher zajęło niespełna 18 miesięcy by z tego tygrysa wyszły wszystkie kłaki łącznie z zębami i pazurkami.

Edytowany przez agromatik, 25 kwiecień 2016 - 19:19.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#865 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 20:09

tygrysem moze nie była ale po 89 miała byc i co ?  :D

takim oto tygrysem stał sie nasz kraj po 89 roku  :D tygrysy europy normalnie  :D

Edytowany przez ozzborn, 25 kwiecień 2016 - 20:12.

#866 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 20:26

Zwróć uwagę na różnice w budynkach, beton i stropodach betonowy dla trzody to zabójstwo, lepiej postawić nowe niż remontować. Jestem zootechnikiem więc wiem co mówię.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#867 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 20:30

no i co za 30 lat pokazesz mi jeszcze nowsze technologie i co z tego wynika ?

poza tym to ja tam widze eternit a nie betonowy dach

Edytowany przez ozzborn, 25 kwiecień 2016 - 20:32.

#868 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 20:34

I tu kończymy dyskusję, bo zaczynasz sprowadzać mnie do swego poziomu i pokonasz mnie doświadczeniem.

#869 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 21:28

najnowsze dane gus-u za 2015 r-nadwyzka w handlu zywnoscia 7,5 mld zlotych, calkowita wartosc eksportu zywnosci to ponad 21 mld, od wejscia do ue wzrost o 100 %.  

ozzy ty chyba mieszkasz w polsce b i nie widziales jak fabryka wyglada, przyjedz do zachodniej malopolski-praca czeka od reki, mozesz robic okna, meble, czesci samochodowe,buty itp, gdybys by madrzejszy to nawet na prace biurowa moglbys sie zalapac, w jakim centrum outsorcingowym-w okolicy ponad 80 tys miejsc pracy

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#870 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 21:50

ja mieszkam tam gdzie zagłebie smrodu i nic wiecej, fermy drobiu, tuczarnie poprzeplatane bydłem, przemysłu zero

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 05:28

Mercedes ma otworzyć na dolnym śląsku fabrykę silników. Pracować ma około 1500 osób. Dzisiaj w Polsce praca jest. Nie pracuje tylko legat albo pierdoła, która nie chce się z domu z pod pierzyny mamusi ruszyć.

#872 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 08:53

Jasne że jest a wypłata starcza od 10 do ostatyniego na pozostałe wydatki trzeba brać chwilówkę B) no może 500 + to złagodzi ale obawiam się protestów komorników bo z czego będą żyć :D :D ostatnie rządy dawały im niezłe zarobki :P :P

#873 Share ozzborn

ozzborn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 09:08

Mercedes ma otworzyć na dolnym śląsku fabrykę silników. Pracować ma około 1500 osób. Dzisiaj w Polsce praca jest. Nie pracuje tylko legat albo pierdoła, która nie chce się z domu z pod pierzyny mamusi ruszyć.

jest praca, tylko ze spisz po barakach albo na wynajetym a nie w swoim, zyjesz jak pies, dzis pracujesz tu jutro 100, 200 km dalej i co ci z pieniedzy ?

ile lat przepracowałes w delegacji ze tak sie madrzysz o pierzynie mamusi ?

Edytowany przez ozzborn, 26 kwiecień 2016 - 09:16.

#874 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 09:15

https://groups.googl...odz/qcB8pognPqQ

http://www.tvp.info/...i-gdzie-w-pracy     :D :D :D ;)

#875 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 26 kwiecień 2016 - 10:16

cała prawda o naszym członkostwie w UE W uścisku niemieckiego właściciela. O czyje interesy dbają gazety wydawane nad Wisłą?

146161320112445579523.jpg
foto: TVP1/printscreen
Niemieckie koncerny mają ogromny udział w rynku medialnym w Polsce i ogromny wpływ na polską opinię publiczną - przypomniały dziś telewizyjne „Wiadomości”. Wiele gazet, w tym niemal cała prasa regionalna, należy do właściciele zza Odry.

Wśród kilkunastu koncernów wydających dzienniki ogólnopolskie jest aż dziewięć zagranicznych (Bauer, Ringier Axel Springer, Polska Press, Edipresse Polska, Burda International, Phoenix Media, Marquad Media, Egmont Polska i Bonnier Bussines Polska).

Infor Biznes, wydawca „Dziennika Gazety Prawnej” ma większościowy udział kapitału polskiego, ale 49 proc. udziałów należy do niemiecko-szwajcarskiego Ringier Axel Springer. Niemiecki koncern jest właścicielem radia RMF FM, portali onet.pl, interia.pl, tygodnika „Newsweek” oraz grupy portali regionalnych (m.in. echodnia.eu, pomorska.pl, poranny.pl, nto.pl, gazetalubuska.pl).

Od czasu zmiany na stanowisku redaktora naczelnego „Faktu”, niemal wszystkie gazety krytykują obecnie rządzący PiS. Podobnie zachowują się chętnie cytowane w Polsce media ukazujące się w Niemczech. Eksperci podkreślają, że ta krytyka wynika z polityki, jaką prowadzi kanclerz Angela Merkel.

- Niemieckie media przedstawiają sytuację w sposób bardzo jednostronny, niekiedy w sposób skrajnie uproszczony - mówił dziennikarzom TVP prof. Stanisław Żerko, historyk stosunków międzynarodowych.

146161320112445279523.jpg
TVP 1

Teoretycznie gazety są apolityczne. Ale jak działa to w praktyce? Wystarczy umówić się z właścicielką medialnego koncernu i wspomnieć jej o niewygodnym redaktorze naczelnym. Wspomina o tym właśnie biznesmen Jan Kulczyk w rozmowie z Pawłem Grasiem, nagranej wiosną 2014 roku i opublikowanej dziś przez tygodnik „Do Rzeczy”.

Ja spróbuje, nic nie obiecuje Paweł, ale wiem, jak do niej (właścicielki Ringier Axel Springer - red.) dotrzeć, bo to nic innego nie wymyślisz

- wykłada Grasiowi Jan Kulczyk.

Trudno wyobrazić sobie, by media należące do niemieckich koncernów przedstawiały poglądy niewygodne dla swoich właścicieli.

http://niezalezna.pl...awane-nad-wisla

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#876 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 15:23

Jeszcze raz napiszę w Polsce praca jest. Nie pracuje legat lub pierdoła, która nie chce z pod pierzyny mamusi wyjść. A jak by zakład pod nosem wybudowali to powie, że źle bo hałas itd. Wypisz wymaluj Ferdynand Kiepski. 1000 powodów, żeby nie pracować. Ale jak by co to narzekać, że pracy nie ma. Kilka lat mieszkałem w wynajętym. Ja wynajmowałem mieszkanie. Znam ludzi co zaczynali karierę od wynajęcia pokoju. Bo na tyle starczało. Jak zaczynałem to po opłaceniu mieszkania za dużo mi nie zostawało. Dzisiaj zarabiam kilka razy więcej niż wtedy. Znam wielu, którzy zaczynali jak ja. W innym mieście. Bo im się chciało, bo mieli odwagę z pod pierzyny wyjść i mieli głowę na karku, żeby się rozwijać i lepszej przyszłości szukać. Niestety widać tu sporo malkontentów co to płaczą, że pracy nie ma. Ale podjęciem żadnej tak naprawdę zainteresowani nie są. Bo zawsze coś nie tak. Proste jak drut. Tylko trzeba trochę odwagi i chęci do pracy. Jedziesz do dużego miasta.szukasz pracy. Teraz już czasami praca zaczyna szukać ciebie. Wynajmujesz najpierw pokój czy mieszkanie. Zależy jaką pracę znajdziesz. Poznajesz otoczenie ludzi. Jak ci praca nie odpowiada kształcisz się, zdobywasz kwalifikacje, szukasz innej lepszej. Znam wielu co 10 czy 15 lat temu do Wawy pojechali. Po szkołach średnich, zero znajomości. Dzisiaj auta mieszkania rodziny. I żyją sobie na przyzwoitym poziomie. Jeszcze raz napiszę. W Polsce praca jest nie pracuje legat i oferma.

#877 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 26 kwiecień 2016 - 17:41

Nie zgadzam się. Od 16 do 28roku życia trwała moja wojażerka, wynajmowanie i wyjeżdżanie za lepszą pracą i szkołą.

Jednakże mając rodzinę, jak to sobie wyobrażasz? Mam przypuszczalnie zostawić dziecko lub wziąć pod pachę i wyjeżdżać za pracą 300-1000km.

W takich sytuacjach nie wybrzydza się pod względem wynagrodzenia ;)

Edytowany przez Ywa, 26 kwiecień 2016 - 18:23.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#878 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 18:05

Jeszcze raz napiszę w Polsce praca jest. Nie pracuje legat lub pierdoła, która nie chce z pod pierzyny mamusi wyjść. A jak by zakład pod nosem wybudowali to powie, że źle bo hałas itd. Wypisz wymaluj Ferdynand Kiepski. 1000 powodów, żeby nie pracować. Ale jak by co to narzekać, że pracy nie ma. Kilka lat mieszkałem w wynajętym. Ja wynajmowałem mieszkanie. Znam ludzi co zaczynali karierę od wynajęcia pokoju. Bo na tyle starczało. Jak zaczynałem to po opłaceniu mieszkania za dużo mi nie zostawało. Dzisiaj zarabiam kilka razy więcej niż wtedy. Znam wielu, którzy zaczynali jak ja. W innym mieście. Bo im się chciało, bo mieli odwagę z pod pierzyny wyjść i mieli głowę na karku, żeby się rozwijać i lepszej przyszłości szukać. Niestety widać tu sporo malkontentów co to płaczą, że pracy nie ma. Ale podjęciem żadnej tak naprawdę zainteresowani nie są. Bo zawsze coś nie tak. Proste jak drut. Tylko trzeba trochę odwagi i chęci do pracy. Jedziesz do dużego miasta.szukasz pracy. Teraz już czasami praca zaczyna szukać ciebie. Wynajmujesz najpierw pokój czy mieszkanie. Zależy jaką pracę znajdziesz. Poznajesz otoczenie ludzi. Jak ci praca nie odpowiada kształcisz się, zdobywasz kwalifikacje, szukasz innej lepszej. Znam wielu co 10 czy 15 lat temu do Wawy pojechali. Po szkołach średnich, zero znajomości. Dzisiaj auta mieszkania rodziny. I żyją sobie na przyzwoitym poziomie. Jeszcze raz napiszę. W Polsce praca jest nie pracuje legat i oferma.

Kurcze to ja leń śmierdzący na tych paru morgach 27 lat się męczę :D :D ani dnia w pracy na etacie w życiu nie byłem jeszcze śmiem być ubezpieczony w KRUS na koszt podatnika oj wstyd mi wstyd ;) ale za te 500 + może uda się grosza odłożyć będą takie Marko -polo z Ulmanem na mnie pracować ale czy ja mam prawo im tego zabraniać w końcu żyjemy w wolnym kraju :ph34r:

#879 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 kwiecień 2016 - 20:31

Ani dnia na etacie w pracy nie byłeś. Ale pisać, że do 10 pensji nie starcza to pierwszy. @Ywa nie mówię, że człowiek całe życie ma tak jeździć. Bo sam nie mam zamiaru. To bardziej trzeba właśnie za młodego jeszcze bez zobowiązań wybrać sobie takie miejsce. Ale w około miejsca zamieszkania można szukać, zmieniać jeśli ktoś ma wyższe aspiracje.No i oczywiście wymagania muszą być dopasowane do realiów. I to realiów jakie możemy sami zaoferować i realiów jakie oferuje nam rynek pracy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 27 kwiecień 2016 - 12:02

Coś dla fanów wyjścia z UE:

http://agrobiznes.mo...,0,2069936.html

Znaczenie sektora rolno-spożywczego w polskim handlu zagranicznym w 2015 r. nadal było bardzo duże. Udział eksportu rolno-spożywczego w polskim eksporcie wyniósł 13,2 proc., a udział importu do 9,1 proc. Na eksport kierowane jest ok. 40 proc. polskiej produkcji rolno-spożywczej.

Wzrosły obroty handlu zagranicznego produktami rolno-spożywczymi z większością grup państw, dotyczy to zwłaszcza UE i pozostałych krajów rozwiniętych. Zmniejszyły się natomiast w eksporcie do WNP oraz w imporcie z EFTA.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA