Skocz do zawartości

Zdjęcie

cała prawda o naszym członkostwie w UE

1300 odpowiedzi na ten temat

#821 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 20 kwiecień 2016 - 09:39

Nowe ustalenia KE: Do Polski 150 tysięcy tzw. uchodźców !!!

eurabia-flag-696x380.jpg
Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) informuje o nowych ustaleniach Komisji Europejskiej, eurokraci mają dążyć do narzucenia stałego systemu relokacji, dzięki któremu do Polski trafi nawet 150 tys. uchodźców. Dodatkowo zasiłki mają być takie same we wszystkich krajach.

Ze źródeł w MSWiA wynika, że najbardziej radykalnym wariancie do Polski mogłoby trafić w następnych latach nawet do 150 tysięcy tzw. uchodźców. Polski rząd obawia się próby zwiększenia kompetencji unijnej agencji do spraw uchodźców, która – jak twierdzi IAR – mogłaby otrzymać możliwość samodzielnego przyznawania azylu bez zgody danego państwa (ostrzegaliśmy o tym już wcześniej dwukrotnie na naszym portalu).

Nowe absurdalne ustalenia przewidują jednocześnie, że uchodźcy będą otrzymywać takie same zasiłki we wszystkich krajach wspólnoty. Zasiłki mogłoby się odbić na wysokości środków, z których korzysta Polska. Chodzi m.in. o dopłaty dla rolników czy politykę spójności. Ujednolicone miałyby być także procedury i prawa osób korzystających z międzynarodowej ochrony dla tzw. uchodźców.

Decyzja o zmianie systemu musi być podjęta przez większość szefów unijnych państw. Eurokraci zwołali ws. kryzysu migracyjnego szczyt ministrów spraw wewnętrznych, który ma odbyć się w czwartek w Luksemburgu.http://ndie.pl/nowe-...-tzw-uchodzcow/

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cała prawda o naszym członkostwie w UE Dzisiaj, 05:23
  •  

#822 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 19:29

chore

#823 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 22 kwiecień 2016 - 09:45

UE indoktrynuje ws. imigrantów za pieniądze podatników
6building-79221_640.jpg
21 kwietnia Komisja Europejska zorganizowała we Wrocławiu konferencję „Kryzys uchodźczy. Kryzys wartości?”. Wszystko w ramach działań zmiękczających Polaków w sprawie przyjmowania imigrantów. – informuje portal Parezja.pl.

Wśród organizacji, które wystąpiły na konferencji znalazły się m.in. Koalicja Wrocław Wita Uchodźców, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, które indoktrynuje nauczycieli, Instytut Spraw Publicznych, który zaprasza bibliotekarzy, edukatorów i pracowników instytucji kultury na warsztaty „Otwarte drzwi” czy Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, które prowadzi warsztat antydyskryminacyjny „Stereotypy – Uprzedzenia – Dyskryminacja”.

W ramach konferencji Wrocław odwiedzi także pochodzący z Ghany były niemiecki piłkarz, a obecnie aktywista na rzecz tzw. uchodźców Gerald Asamoah.

Wiele o wydarzeniu mówią też patronat medialny i partnerzy konferencji. Są to m.in.: „Gazeta Wyborcza”, Fundacja Przeciw Mowie Nienawiści, Polskie Forum Imigracyjne, stowarzyszenie żydowskie Cukunft czy fundacja Klamra, która „chce świata przyjaznego, kolorowego, świata dla wszystkich”.

Wszystko w porządku, tylko dlaczego odbywa się to za pieniądze m.in. polskich podatników, w ramach składek na Unię Europejską?http://ndie.pl/ue-in...dze-podatnikow/

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#824 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 11:22

Przecież tego chcieliście. Naobiecywali Wam dopłat więc zagłosowaliście za przyjęciem Polski do unii. A teraz przyszło za to zapłacić. Tylko z jakiej racji ja mam za to płacić skoro nie głosowałem za wejściem Polski do unii?

Oczywiście, że biorę dopłaty i naprawiam ciągniki kupione za unijne pieniądze. Jak dają to biorę. Przed wejściem do unii żywiec wieprzowy był po 5,2 zł/kg netto, przy cenach ON 2zł/l i np. saletra amonowa była po 400zł/t. A jak jest teraz wszyscy wiemy. Więc nie pi...dol o jakimś eksporcie.

Unia be ale kasa od niej cacy. Czy to nie jest cyniczne? Na ceny produktów unia wpływu nie miała. Były różne. Co do środków produkcji. Przed wstąpieniem do ue dla wielu rolników były trudno nawet trudniej dostępne niż teraz. Tak jak ci napisali stronę wcześniej. Skoro tak źle z tą unia. To dlaczego eksport poszybował? Sprzedaż ciągników i maszyn rolniczych wzrosła. Nowych i używanych. Zobaczcie ile tego handlarze ściągnęli. U mnie w okolicy ludzie ugory powyorywali, budynki po przebudowywali, pobudowali nowe. Każdy rolnik na wsi ma swój kombajn. Stary nowy ale ma. Nie mówiąc o drobniejszych maszynach, których już nawet na wsi nikt nie pożycza. Bo każdy ma swoje. A nie mam gospodarstwa w najbardziej bogatym i najbardziej rolniczym regionie polski. Skoro to przez tą unię tak źle to co ci ludzie robią. Nie mają rozumu a ty jeden masz?

UE nie jest idealna. Ale, żeby nie widzieć, że Polska na członkostwie skorzystała w tym także rolnicy. Trzeba być urodzonym pesymistą i malkontentem lub po prostu głupim.

Dajcie se też spokój z tymi muzułmanami. Bo widzę, że niektórzy chyba po nocach przez nich nie śpią. Nawet 500 zł Beaty Szydło ich nie zachęci by tu przyjechać. Są dużo bogatsze kraje starej unii.

#825 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 11:50

No i co że ma swój kombajn ? A u mnie we wsi to każdy ma swój browar :D :D Skorzystała że nasze zadłużenie wzrosło? Too tak jak byś wybudował dom na kredyt to masz więcej czy dalej tyle samo?

#826 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 12:18

Zdziwisz się jak ci napiszę, że ma więcej. Pewnie tak. Ale wyobraź sobie, że  bierzesz kredyt rozłożony na 100 rat i budujesz dom. Stać cię na początek zapłacić 1 ratę czyli 1/100. Ale masz już dom wart tyle co 100 rat. To jak masz więcej czy dalej tyle samo? Kredyty po to właśnie są, żeby mieć więcej niż cię realnie stać. Ale czy ty to ogarniasz? Gdybyś ogarniał nie dawał byś głupiego przykładu. A zadłużenie to nie wina tylko wstąpienia do ue. Ale tego tez nie ogarniasz. Nierentowny przemysł np kopalnie. Zus i krus do których trzeba dopłacać bo składki nie pokrywają, wydatki socjalne, przywileje emerytalne. Na to wszystko idzie więcej zadłużenia, niż na budowę dróg czy inne programy unijne.

Na co Szydło się zapożyczyła sprzedając Niemcom obligacje za miliardy. Na unie czy może na 500 plus?

#827 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 14:08

Tyle samo bo ten dom traci na wartości nie sprzedasz go za tyle co kosztowało Cię jego wybudowanie dalej nie masz nic Szydło pożyczyła na spłatę tego domu co to PO-PSL go kupiła ;) :D :D :D

Jak kupisz ciągnik i siewnik za unijną kasę to plony Ci wzrosły z tego powodu? Nie ale Ty tego nie ogarniasz

#828 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 16:09

Po pierwsze nie każda nieruchomość traci na wartości.

Po drugie zamiast domu mogą być maszyny i urządzenia do firmy. Na których chociaż cię stać tylko na 1/100 a nie stać na całość. Od razu zarabiasz.

Po trzecie kupiłem jakiś czas temu siewnik do tego agregat. I tu uwaga skup się. Poprawiła mi się jakość siewu. Mam dzięki temu lepsze i równiejsze wschody. Siewnik jest na redlicy talerzowej poprzedni był na tradycyjnej stopkowej. Mogę więc siać w bardziej mokre pola bez obaw, że mi się zapychać będą. Tak więc mam następujące korzyści: Równiejsze wschody, siew bardziej uniezależniony od pogody. Z racji tego, że pracuje mam na gospodarkę ograniczoną ilość czasu. Agregat powoduje, że pole jest lepiej przygotowane, zagęszczone i wyrównane. Dodatkowo używam go do uprawy pożniwnej. Co poprawia kulturę gleby i niszcz chwasty. Co do ciągnika też wymieniłem. A plusy to lepsza wydajność na hektar. Mogę nim pracować z agregatem uprawowo siewnym co skraca mi czas pracy na roli. Spalanie na hektar mam więc też niższe. Dodatkowo poprawił mi się komfort pracy, spadła awaryjność. Czyli skup się plony może specjalnie nie wzrosły. Ale poprawiła się rentowność gospodarstwa. Myślę, że na tych właśnie plonach wydurniłeś się najbardziej. Nie masz o niczym pojęcia. Ani o gospodarce  państwowej ani o gospodarce rolnej.

Nie kupowałem nowych. A używane. Ale to właśnie dopłaty spowodowały, że powiedzmy miałem większą chęć by zainwestować w gospodarkę.

Po czwarte z tym Po i PSl em też ci nie wyszło. Bo Szydło tymi pieniędzmi nie spłaciła żadnych naszych kredytów. To środki na bieżącą konsumpcję, czyli realizowanie wypłat z budżetu typu 500 plus. Jeśli twierdzisz, że to na spłatę długów zaciągniętych przez PO i PSL. Udowodnij to.

#829 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 22 kwiecień 2016 - 17:38

No to ile mniej paliwa rocznie zużywasz? pochwal się a co to za awaryjność masz na starym siewniku? :P :P

A teraz zobacz co zyskał zachód pozbył się złomu za który zapłaciłeś i będziesz płacił jeszcze wiele lat kupując części do niego :D kto lepiej na tym wyszedł?

#830 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 05:53

Przecież pisałem, że awaryjność spadła. Na siewniku może mniej to widać. Ale na ciągniku więcej. Oszczędzam paliwo, czas i zdrowie. Nie wszystko da się policzyć. My kupujemy od krajów unii. Oni od nas. Krassus swego czasu wrzucał wykres jak poszybowała wartość naszego eksportu po wstąpieniu do ue. Ale czy tobie to coś da? Ty i tak te same głupoty piszesz i będziesz pisał nawet nie mając żadnych argumentów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 23 kwiecień 2016 - 07:10

No to dobrze. Napisz teraz konkretne kwoty, bo sądząc po Twoich wypowiedziach sądzę, że zanim dokonałeś zakupów dokładnie wszystko przeliczyłeś. Więc napisz ile oszczędzasz na paliwie, swoim czasie, ile kosztuje amortyzacja itp. Same konkrety.

#832 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 07:13

Przecież pisałem, że awaryjność spadła. Na siewniku może mniej to widać. Ale na ciągniku więcej. Oszczędzam paliwo, czas i zdrowie. Nie wszystko da się policzyć. My kupujemy od krajów unii. Oni od nas. Krassus swego czasu wrzucał wykres jak poszybowała wartość naszego eksportu po wstąpieniu do ue. Ale czy tobie to coś da? Ty i tak te same głupoty piszesz i będziesz pisał nawet nie mając żadnych argumentów.

Poszybowała poszybowała tyle że z zachodnich zakładów łącznie z zyskami a my byliśmy w tej machinie tylko tanią siłą roboczą no może oprócz kadry kierowniczej B)

#833 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 15:47

Zabawne, że nie potraficie podać konkretów na czym to i ile Polska straciła wchodząc do UE. A chcecie abym oszacował ile np mniej tracę na zdrowiu jeżdżąc nowszym ciągnikiem w lepszych warunkach. Z klimą w mniejszym hałasie i bez kurzu. Jak mam to policzyć?

Staszek w tych zachodnich zakładach pracują polscy obywatele i dość dobrze zarabiają. Fiat, Opel, Vw zainwestowały w Polsce grube miliony jak nie miliardy. Są to najnowocześniejsze zakłady. Przykłady można by mnożyć. Rozwinęła się masa polskich zakładów. Ale czy do was to dotrze. Co strona czy dwie ten sam lament.

#834 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 23 kwiecień 2016 - 16:09

To akurat się zgadza.

Ale to już jest bzdura. Weźmy np. wieprzowinę. "Dzięki" unii hodowla w Polsce wkrótce przestanie istnieć. Albo ziemniak jadalny. Żaden kraj nie musi przechodzić takich procedur jak polscy producenci żeby wyeksportować ziemniak. Z potentata w produkcji i eksporcie staliśmy się importerem. Oczywiście tego nie widać, bo są duże gospodarstwa, które sadzą ziemniaki na dużym areale i mają swoją sortownię z liniami do pakowania, ale importują przy okazji tysiące ton ziemniaków i sprzedają jako swoje, czyli polskie. W mojej wsi są dwa takie gospodarstwa, a w sąsiedniej wsi trzy. Każde z nich przywozi i przepakowuje dziennie ponad 500t ziemniaka. Ilu mniejszych producentów to wykończyło nie będę już mówił. Ale unia nadal jest wspaniała. Tylko spytaj tych, którzy przed wejściem spokojnie żyli na 10 hektarowym gospodarstwie i mieli niezłe przychody (a teraz muszą iść do pracy) czy unia jest tak dobra. Bo jak spytasz cwaniaka i oszusta to zawsze będzie za.

#835 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 18:23

Zabawne, że nie potraficie podać konkretów na czym to i ile Polska straciła wchodząc do UE. A chcecie abym oszacował ile np mniej tracę na zdrowiu jeżdżąc nowszym ciągnikiem w lepszych warunkach. Z klimą w mniejszym hałasie i bez kurzu. Jak mam to policzyć?

Staszek w tych zachodnich zakładach pracują polscy obywatele i dość dobrze zarabiają. Fiat, Opel, Vw zainwestowały w Polsce grube miliony jak nie miliardy. Są to najnowocześniejsze zakłady. Przykłady można by mnożyć. Rozwinęła się masa polskich zakładów. Ale czy do was to dotrze. Co strona czy dwie ten sam lament.

Daj chłopie sobie na luz bo Cię to przerosło ;)

#836 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 23 kwiecień 2016 - 20:53

dla ludzi dla których postęp w rolnictwie zatrzymał się  na  ursusie c- 360 UE jest złem 

a dlaczego ? bo inni poszli do przodu a oni nie - kto jest temu winien ,wszyscy tylko nie oni 

piszecie że to że tamto , takie ceny taka opłacalność - wszystko zgoda , tylko kto da gwarancje jak by było bez UE 

mimo wszystko na podwórkach po trzy traktory i trzy samochody  ;)

ci co biadolili , biadolą dalej a inni korzystają ...tak było za komuny i teraz 

dla pewnej części nigdy nic nie będzie pasować i tyle 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#837 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 07:44

Dziś w programie tydzień mówiono o sytuacji na rynku owoców że cena nie pokrywa kosztów ale nasadzenia rosną czy to nie jest patologia? Zwiększać produkcję gdy są problemy ze zbytem i brak perspektyw na poprawę? A dlaczego nasadzenia rosną ? Bo programy Unijne temu sprzyjają :D :D :D

#838 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 09:11

To posadź sobie drzewka skoro to taki kokos. Widzisz sam to cię przerosło. Ty myślisz, że dzisiaj posadzisz jabłonkę a we wrześniu jabłka zbierzesz. Już nie raz pokazałeś, że myślenie nie jest twoją mocną stroną. Sadownicy nie mogą przewidzieć co będzie za iles lat gdy posadzone drzewka zaczną rodzić owoce.

Rozumiem też, ze nie potrafisz podać konkretnie ile Polska straciła na członkostwie w ue i dałeś se na luz. w typowym dla ciebie stylu uciekając od pytania.

#839 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 09:19

takie  prostackie myślenie dzisiaj nie ma racji bytu 

jeśli komuś się wydaje że jeśli  zaprzestanie albo ograniczy produkcje to opłacalność wzrośnie to gratuluje głupoty 

wypadnie z rynku a na jego miejsce wejdą inni i tyle 

myk polega na tym, że jak przyjdzie cena to trzeba mieć towar do sprzedania a nie dopiero myśleć o nasadzeniach i wznawianiu innej produkcji 

tak rządzi się teraz rynek i tacy komuniści jak staszek nie skapują tego nigdy 

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 24 kwiecień 2016 - 10:33

Dokładnie a nie szukać pieniędzy w naszych kieszeniach jak dziś to robią tacy jak Ty po co komu te jabłka skoro nie ma zbytu oddawać do biogazowni bo do tego jedynie się nadają po 50 opryskach w ciągu sezonu nic dziwnego że ludzie nie kupują i wiśta produkować dalej :P

Podobnie z wieprzowiną trzeba mówić ludziom że kupując w marketach jedzą wieprzowinę produkowaną na odpadach a nie Polską dobrej jakości konsument ma prawo do rzetelnej informacji o produkcie

Edytowany przez staszek131415, 24 kwiecień 2016 - 10:36.