Skocz do zawartości

Zdjęcie

cała prawda o naszym członkostwie w UE

1300 odpowiedzi na ten temat

#721 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2817 postów

Napisany 18 luty 2016 - 21:15

Nacjonaliści są przeciwni liberalizmowi więc trudno im zrozumieć, że ludzie mają różne poglądy jak i wyznania.

U nas we wiosce, mamy poglądy aby sledzika walić w cztery litery dosłownie pytonem zaganiaczem tak zwanym bez smarowania. Takie mamy wyznanie, mam nadzieję że to rozumiesz i gdy przyjedziesz do mojej wioski, jako podlaski sledzik nie będziesz miał nic przeciwko naszym poglądom i wyznaniom.

do niedawna to watykan byl na czele z wiekiem 12 lat .  a co do jasnej cholery kogos obchodzi co powiedzial jakis imam, zyjemy w wolnym swiecie i byle idiota[ z wami na czele] moze mowic co mu sie podoba a normalni ludzie moga to miec dokladnie w d...e.

Co to jest watykan? Bo w moim PŚ nie ma słowa o nich??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cała prawda o naszym członkostwie w UE Dzisiaj, 23:15
  •  

#722 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 18 luty 2016 - 22:44

a co to jest ps-i zgubiles czy co

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#723 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2817 postów

Napisany 18 luty 2016 - 23:12

Ty masz fobię na punkcie pis-u, skoro uważasz że po między P oraz Ś zgubiłem ,,i'' ???

Edytowany przez damianzbr, 18 luty 2016 - 23:16.

#724 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 18 luty 2016 - 23:21

ja po prostu nie uzywam polskich znakow i duzych liter i to tak od 87 roku-przyzwyczajenie- druga natura czlowieka, 

a ze pis-u nie lubie to chyba nie jest wielkie odkrycie, nie chodzi o sama partie tylko o falsz i oblude jej czlonkow,

#725 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2817 postów

Napisany 18 luty 2016 - 23:31

To że nie używasz dużych liter, polskich znaków i nie lubisz pis-u nie usprawiedliwia cię od tego że nie potrafiłeś odczytać najprostszego skrótu który nawiązywał do cytowanego wpisu oraz słowa z nim i przed jasno dawały do zrozumienia o czym mowa.

A swoją drogą, jaką traumę przeżyłeś 87' że piętno odciśnięte na twej psychice jest zauważalne w twym zachowaniu po dziś dzień? Z góry przepraszam za wścibskość.

#726 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 19 luty 2016 - 18:23

dalej nie wiem co to to ps-nie dziw sie ja nawet gimnazjum nie skonczylem.

87 piekny rok- II etap reformy gospodarczej sie zaczal[ czasy prl wrocily do mody] ,w zwiazku z tym zaczalem swoja przygode z komputerami...

#727 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2817 postów

Napisany 19 luty 2016 - 19:06

No to powiem ci że nie masz powodu do dumy bo wiedzą to dzieci znacznie młodsze niż w wieku gimnazjalnym.

Ja dla odmiany, mimo to iż klawiaturę wtedy z windows 95 mam o ile mnie pamięć nie myli od bodajże 96' do dziś dnia nie uległem kalectwu ojczystego języka i ś, ż ó itd. nieustannie towarzyszy mi od wielu lat.

Ale jak ty zaczynałeś od cyferek na czarnym ekranie, tj. znacznie wcześniej ode mnie i mówisz że znaków polskich zapomniałeś to być może taki sam los i mnie czeka za te 10 lat, kto wie..

#728 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 19 luty 2016 - 22:13

dawniej nie bylo polskich liter i do dzisiaj ich nie uzywam , a z duzymi literami-leniwy po prostu jestem.

jesli juz to -kaleczeniu polskiego jezyka.

#729 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2817 postów

Napisany 19 luty 2016 - 22:32

Starałem się nawiązać do twojego staroświeckiego stylu o którym wciąż wspominasz bo gimnazjum nie kończyłeś, abyś nie czuł się odosobniony.

#730 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 19 luty 2016 - 22:48

obawiam sie ze wiekszosc ludzi w moim pokoleniu gimnazjum nie skonczyla- a czy to dobrze czy zle-historia oceni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2817 postów

Napisany 19 luty 2016 - 23:05

Wydawało mi się że w twoim pokoleniu gimnazjum było obowiązkowe, nie wiem jak to sobie załatwiłeś, twoja sprawa. 

Z resztą pisowni języka polskiego uczą znacznie wcześniej niż przypada etap gimnazjum. Podstawówkę także ominąłeś?

#732 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 19 luty 2016 - 23:33

ja nawet w przedszkolu kiblowalem-tak mi sie czasy towarzysza edwarda podobaly. a w podstawowce to przewaznie stalem w kolejce nauczycielom po zakupy.

ZRESZTA piekne to byly czasy.

http://sjp.pwn.pl/sjp/zreszta;2547263

#733 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2817 postów

Napisany 20 luty 2016 - 00:13

Weź se wrzuć na worda wszystkie moje posty z przed kilku dni. Pewnie więcej literówek wyłapiesz a przy okazji sam się czegoś nauczysz, jeśli nie było ci to dane w wieku szkolnym.

My jedynie zbieraliśmy dla nich grzyby i ogródek kopaliśmy czy pieliliśmy. Ale nie powiem że było lekko, bo jeden jak raz podpadł geografowi to przez 3 ławki przeleciał. Mimo to że najgrubszy z nas był i najwyższy, w wieku 10 lat przypominał 15 latka sam rozumiesz, że geografem siły wyższe miotały w tamtym momencie.  

#734 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 20 luty 2016 - 09:56

Tymczasem zagorzali przeciwnicy UE, Brytole trochę pomarudzili, trochę pomachali szabelką, trochę postraszyli ale ostatecznie w złej Unii zostają: http://wiadomosci.ga...html#BoxNewsImg .

A już wieszczono wielki koniec.

#735 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 20 luty 2016 - 10:13

A szkoda, bo jakby jeden kraj wystąpił to poszłyby następne i unia by się w końcu rozleciała. Wtedy z rolnictwa możnaby normalnie wyżyć, a nie jak teraz kombinować we wszystkie strony.

#736 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 20 luty 2016 - 10:59

Ale cały kraj, podobnie jak cała UE to nie tylko rolnictwo. Pomyśl choćby o setkach tysięcy rodaków, którzy wyjechali z kraju za lepszym jutrem dzięki UE. Chyba że uważasz, tak jak część ludzi na tym forum, że wyjechali zdrajcy Narodu i parobasy. Pomyśl też, jak traktowała by nas teraz Rosja po 44 latach robienia co chciała, gdyby nie UE i NATO. Naprawdę sądzisz że podzieleni jako Europa bylibyśmy silniejsi ??

Poza tym, nam się chyba wydaje że Unia to twór ostatnich dwóch dekad, że to jakaś "chwilowa moda". Tymczasem to wszystko zaczęło się ponad 60 lat temu.

#737 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 20 luty 2016 - 11:06

Może masz rację, ale ja zmierzam do tego, żeby w całej europie zlikwidować dopłaty dla rolnictwa, lub zlikwidować wszelkie prow-y, a pieniądze dołożyć do dopłat bezpośrednich do hektara jednocześnie wprowadzając limit 30ha, powyżej którego dopłaty by nie przysługiwały. W ten sposób każdy kraj płaciłby mniejsze składki do kasy unii, a pieniądze możnaby zainwestować w kraju. Bo teraz 80% pieniędzy bierze 20% dużych gospodarstw i przez to wszyscy mamy droższe środki do produkcji. Szanse na takie coś są zerowe, więc jedynym rozwiązaniem jest rozwalenie unii.

#738 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 20 luty 2016 - 11:25

Pomyśl choćby o setkach tysięcy rodaków, którzy wyjechali z kraju za lepszym jutrem dzięki UE. 

A nie pomślałeś w tym że to nie zasługa Unii , lecz nieudolności państwa polsikego ? 

Czy Niemcom , Francuzom , bądz Brytyjczykom Unia tej szansy nie daje , skoro nikt nie pisze o masowm exodusie obywateli tamtch krajów ?

Muslini i czarni też zawdzięczają otwarte drzwi Unii ? Przecież nie pochodzą z krajów członkowskich ?

Edytowany przez scoffer, 20 luty 2016 - 11:27.

#739 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2817 postów

Napisany 20 luty 2016 - 11:29

elektro  może  by tak limit przysługujących dopłat ustalić na poziomie 12 ha. Dobrze zgadłem ty masz 15ha i byś się nie załapał.

Nieraz jak coś powiesz to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

To jest prawda  że znaczną część dopłat (chyba więcej niż połowę) biorą duże gospodarstwa. Ale ja mówię o kwotach od co najmniej kilku mln oraz powierzchni powyżej 1000 ha.

Więc myślę że wszystkie łącznie gospodarstwa do 100 ha czy być może nawet 200 ha biorą mniej dopłaty niż pozostałe czyli większe gospodarstwa.

Kiedyś gdzieś była tabelka z 08 czy to 07 roku gdzie liczba gospodarstw z tabelki zamykała się w tysiącu, w tabelce najmniejsza dopłata wynosiła coś około mln. A największe dopłaty mieli top farmsy itp. w dziesiątkach mln lub setkach nie pamiętam dokładnie. 

Więc przemyśl jeszcze raz za nim coś napiszesz, bo gwarantuję ci że 98% gospodarstw do 200 ha to gosopdarstwa rodzinne. Z resztą ustawa przewiduje że do 300 ha i moim zdaniem jest to sensowny poziom nie krzywdzący normalnych obywateli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów

Napisany 20 luty 2016 - 12:04

Może być i 10ha. Dla mnie bez znaczenia chociaż mam więcej niż 10ha. Po prostu dopłaty powinny być do tej ilości, a powyżej już nie. I wtedy ktoś kto ma 1000ha dostałby do pierwszych 10ha. A 300ha to już jest firma, która powinna być opodatkowana na zasadach ogólnych (dopłaty liczone jako dochód) i powinna być płatnikiem ZUS. Pamiętam jak przed wejściem do unii głosili propagandę, że będzie wsparcie na rozwój małych gospodarstw. A tym czasem przez 10 lat większość z tych niby wspieranych gospodarstw sprzedała ziemię cwaniakom, którzy mieli znajomości w agencjach i innych instytucjach, przez co mogli korzystać z różnych funduszy niedostępnych dla małych gospodarstw. Ja akurat sobie poradzę, bo wiem co zrobić żeby ci wszyscy obszarnicy, którzy nakupili ziemi za czyjeś pieniądze mi te pieniądze oddali, ale co ma zrobić reszta, która nie ma takich możliwości? I nie pisz mi, że wygaduję bzdury, bo taka jest prawda, że wszyscy obywatele składają się na wyposażenie dużych gospodarstw. Albo dzielimy równo, albo wcale.