Skocz do zawartości

Zdjęcie

cała prawda o naszym członkostwie w UE

1300 odpowiedzi na ten temat

#261 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 19:20

staraj się nie dorabiać tych fantastycznych teorii 

niczego sobie nie dodasz a mi nie umniejszysz  

pracowałem ciężko i niczego mi nie brakuje i nigdy nie  plułem do swego gniazda  ..tak mnie wychowano

ty mi nie powiesz jak jest na wygnaniu bo ja byłem i wiem , możesz tu udawać wielkiego biznesmena  ale dobrze wiemy jaka jest prawda 

trudno by nie popierać ludzi którzy upominają się w słusznej sprawie

europejskie rolnictwo to co ? też nie potrafi bo leje gnojówkę i robi burdy  

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cała prawda o naszym członkostwie w UE Dzisiaj, 23:42
  •  

#262 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 23 sierpień 2015 - 21:58

staraj się nie dorabiać tych fantastycznych teorii

Ty zacząłeś zmyślać że jestem parobasem i sprzątam gówna na Zachodzie, choć Ty się przyznałeś że robisz to u Siebie, i to codziennie. No chyba że twoje 100 krów same wynoszą to co narobią z obory <_< .

niczego sobie nie dodasz a mi nie umniejszysz

I vice versa, choć czasu mam w życiu więcej siłą rzeczy i natury.

pracowałem ciężko i niczego mi nie brakuje i nigdy nie  plułem do swego gniazda  ..tak mnie wychowano

No widzisz, Ja też pracuję ciężko. Ale w przeciwieństwie do Ciebie, nie roszczę sobie z tego tytułu prawa do szczególnego traktowania. Tak mnie wychowano.

ty mi nie powiesz jak jest na wygnaniu bo ja byłem i wiem , możesz tu udawać wielkiego biznesmena  ale dobrze wiemy jaka jest prawda

Skoro wiesz jaka jest prawda bo tam byłeś, a śmiejesz się ze mnie, to de facto śmiejesz się z siebie. Do tego jesteś hipokrytą https://pl.wikipedia...wiki/Hipokryzja

trudno by nie popierać ludzi którzy upominają się w słusznej sprawie

Gdyby sprawa była słuszna, to protesty by nie wygasły i doprowadziłyby do tego, do czego doprowadziły protesty rolników w latach 90'-tych.

Tymczasem w gorącym temacie o strajku rolników http://www.agrofoto....lnikow/page-121 nikt nic nie napisał od ponad 4-rech miesięcy. Nawet twój sojusznik, niejaki @ereksio, pomimo że buńczucznie zapowiadał iż:

Na dzisiaj nikt nie wie jak rozwinie się nasze działanie. Czy będzie to wesoły klub zabawowy , czy powstanie lokalna silna organizacja która stanie się wzorem dla innych. Postaram się co jakiś czas przedstawić wam co się dzieje.

... nie napisał ani zdania o swoich ambitnych działaniach w sprawie ciemiężonych rolników.

Taka więc była słuszność waszej sprawy.

europejskie rolnictwo to co ? też nie potrafi bo leje gnojówkę i robi burdy

A międzyczasie to rolnictwo zalewa nasz rynek swoją wieprzowiną ku twojej uciesze, bo więcej mają tuczników i ich kraje (min. Holandia) bardziej zasrane od Polski. Dobre poczucie humoru, ale jak masz odwagę i wyobraźnię, powtórz to ludziom tutaj: http://www.agrofoto....ej-2015/page-99

Oni nie pałają twoim optymizmem na takie informacje: http://www.wiatrak.n...ia-karmi-polske

Choć zawsze możesz ich tym pocieszyć: http://www.wiatrak.n...nawozem-plynacy

#263 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 10:17

niestety to nie mój sojusznik 

pierwszy od Ciebie oponowałem jak wypisywał te swoje antysemickie bzdety 

wiem że skrzywdził cię ten kraj bo nie załapałeś się na jakieś dotacje do kredytu czy coś podobnego ....ale to chyba nie powód żeby tak pluć 

swoją drogą skoro nie spełniałeś kryteriów to do kogo te żale ? widać przodkowie nie bardzo pracowali żebyś miał równy start  ;)

jedni służą drudzy robią na swoim ..niestety ci pierwsi muszą dojrzeć do tego aby to pojąć

widać potrzebujesz kogoś nad sobą - cóż jak pisałem nie wszyscy potrafią

mnie bawi najbardziej jak tacy udają wielkich znawców rolnictwa bo oni wielcy biznesmeni

czasy dobrych zarobków na zachodzie się skończyły i takie robole jak Ty są tam  nikim    

tu możesz poudawać bogacza z autem za 5 tys . .... może gim baza się na to złapie   ;)

przestań bredzić że pracujesz skoro całymi dniami klepiesz na AF 

znam ja ten system ..2-3  miechy roboty i potem wakacje aż kasa się skończy  

no i te wielkie biznesowe plany jak tu opylić co się da ...śmiech na sali  :D  :D  :D

Edytowany przez marko-kolo, 24 sierpień 2015 - 10:24.

#264 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 11:20

Oooo. :o A co tu się tak nieprzyjemnie porobiło?Czyżby euroentuzjaści się zaczęli zagryzać?

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#265 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 12:35

niestety to nie mój sojusznik 

pierwszy od Ciebie oponowałem jak wypisywał te swoje antysemickie bzdety 

wiem że skrzywdził cię ten kraj bo nie załapałeś się na jakieś dotacje do kredytu czy coś podobnego ....ale to chyba nie powód żeby tak pluć 

swoją drogą skoro nie spełniałeś kryteriów to do kogo te żale ? widać przodkowie nie bardzo pracowali żebyś miał równy start  ;)

jedni służą drudzy robią na swoim ..niestety ci pierwsi muszą dojrzeć do tego aby to pojąć

widać potrzebujesz kogoś nad sobą - cóż jak pisałem nie wszyscy potrafią

mnie bawi najbardziej jak tacy udają wielkich znawców rolnictwa bo oni wielcy biznesmeni

czasy dobrych zarobków na zachodzie się skończyły i takie robole jak Ty są tam  nikim    

tu możesz poudawać bogacza z autem za 5 tys . .... może gim baza się na to złapie   ;)

przestań bredzić że pracujesz skoro całymi dniami klepiesz na AF 

znam ja ten system ..2-3  miechy roboty i potem wakacje aż kasa się skończy  

no i te wielkie biznesowe plany jak tu opylić co się da ...śmiech na sali  :D  :D  :D

Polaczku cebulaczku, w Polsce etat to jest główna forma zatrudnienia dla pracujących obywateli - ich też nazwiesz "sługusami", oni też potrzebują kogoś nad sobą?

Używając twojej retoryki: Rolniku, dumo polskiej wsi, za rzadko gumiaki zdejmujesz żeby mieć pojęcie o tym czego pragną i do czego dojrzewają ludzie w Polsce.  

#266 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 24 sierpień 2015 - 15:06

W tym co napiszę nie ma krzty ironii. Tylko jedna myśl.......o losie, kto Ciebie tak skrzywdził Marko?   :(

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#267 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 16:29

Polaczku cebulaczku, w Polsce etat to jest główna forma zatrudnienia dla pracujących obywateli - ich też nazwiesz "sługusami", oni też potrzebują kogoś nad sobą?

Używając twojej retoryki: Rolniku, dumo polskiej wsi, za rzadko gumiaki zdejmujesz żeby mieć pojęcie o tym czego pragną i do czego dojrzewają ludzie w Polsce.  

czyżby pragnęli etatu u obcokrajowca żeby potem opluć wszystko co polskie  tak jak ty ?   ;)

napisz jak tam było w tej delegacji ,wyszorowałeś porządnie ten jacht swego bossa ? 

pisze o takich jak ty i tobie podobnych co tu udają nie wiadomo kogo a są sługusami u obcokrajowca

Ywa

postanowiłaś wykorzystać okazję żeby naskoczyć na mnie ? trochę to płytkie ...

kto was skrzywdził że plujecie na wszystko co polskie ?

Edytowany przez marko-kolo, 24 sierpień 2015 - 16:58.

#268 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 sierpień 2015 - 17:03

pluja bo nie lubia byc okradani ze swojej pracy czy pieniedzy, tylko tyle, policz ile panstwo zabiera w podatkach posrednich i bezposrednich to zrozumiesz czemu ludzie sie trzymaja tych wysmiewanych przez ciebie 5 czy 10 ha, nikt nie chce oddawac panstwu 60% swoich pieniedzy pracujac na etacie

#269 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 17:18

piszę do konkretnych osób a nie do ludzi co mają po te 5-10  ha i sobie kombinują żeby wyżyć - nic mi do tego

#270 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 24 sierpień 2015 - 17:36

A Twoją postawą z pewnością sięgasz wyżyn.

To teraz moje pytanie....swego czasu zastanawiałam się, dlaczego Twoja aktywność jest zawsze Prywatne (domyślam się oczywiście)...możesz odpowiedzieć/uświadomić kolegów?

Edytowany przez Ywa, 24 sierpień 2015 - 17:41.

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 17:54

cała prawda o naszym członkostwie w UE <p>

piszę do konkretnych osob a nie do ludzi co mają po te 5-10 ha i sobie kombinują żeby wyżyć - nic mi do tego

A napiszesz mi tak rzeczowo, czym Ja sie rożnie od takich osob?? Bo to że myślę inaczej niż Ty to dla mnie nie argument. Choć raz niech twoja wypowiedź bedzie merytoryczna, tak bez emocji ale za to z szacunkiem do drugiego. Czy Cię jednak na to nie stać ...</p>

#272 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 20:15

A Twoją postawą z pewnością sięgasz wyżyn.

To teraz moje pytanie....swego czasu zastanawiałam się, dlaczego Twoja aktywność jest zawsze Prywatne (domyślam się oczywiście)...możesz odpowiedzieć/uświadomić kolegów?

o jej , słuchaj po prostu jest taka opcja i jako stary wyjadacz tak zaznaczyłem 

jestem też no stop zalogowany - czyli nie loguje się za każdym razem  żeby wejść na AF .. to też podejrzane co ? 

chcesz sprawdzić moją aktywność to zerknij w posty -masz tam daty i godziny i tematy w jakich pisze 

ogólnie ostatnio rzadko zaglądam i mało się udzielam - zresztą kogo to obchodzi ?

to tyle i aż tyle ...mogę zmienić prywatne na widoczne i co będziesz śledzić kiedy jestem aktywny ? co Ci z tego ... powiedz co mnie obchodzi jak ktoś sobie skonfigurował profil 

czy ja jeden mam tak ustawione ? 

Kaszlak79

pisałem Ci już że w zasadzie to mam szacunek do tego co robisz , że inwestujesz w ziemię itd .- przynajmniej tak pisałeś

tylko widzisz z tego co piszesz ostatnio to nie koniecznie jest to prawda 

nie wiem dlaczego Ty uważasz że Tobie należy się godna zapłata  bo robisz u Holendra a dla nas to mogą płacić po kosztach albo mniej 

mało tego czego my jeszcze chcemy itp . 

mnie d*pa nie ściska jak ktoś jedzie  nowym nh czy jd bo ja wiem  ile pracy to kosztuje i wysiłku

odrzuć tych co przegięli - nie bądź małostkowy ...a zrozumiesz że ludzie chcą się rozwijać , pracować i spłacać te kredyty bo tak robi cały świat    

rozumiem ludzi którzy sprzedają żywiec po kosztach i wiem czemu strajkują 

działem w branży w której jak na razie nie ma tragedii - przynajmniej na takim poziomie jak mój i mógłbym się wypiąć , ale nie robię tego i nie nabijam się z  rolników hodujących trzodę po kosztach 

mógłbym tak dalej tylko po co ? tu trzeba być rolnikiem z krwi i kości i znać te środowisko które wypruwa sobie żyły  żeby utrzymać się na powierzchni 

dla mnie rolnictwo to  pasja  i sposób na  życie a nie tylko pieniądze bo te można zarobić na wiele sposobów ..ale wątpię żebyś to pojął :( 

#273 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 21:18

czyżby pragnęli etatu u obcokrajowca żeby potem opluć wszystko co polskie  tak jak ty ?   ;)

napisz jak tam było w tej delegacji ,wyszorowałeś porządnie ten jacht swego bossa ? 

pisze o takich jak ty i tobie podobnych co tu udają nie wiadomo kogo a są sługusami u obcokrajowca

mój boss umie liczyć - nie weźmie mnie do szorowania swojego jachtu bo to by było najdroższe szorowanie w jego życiu;)

w związku z tym że rzadko ściągasz gumiaki i mało wiesz o świecie za płotem twojego gospodarstwa to Cię uświadomię: taki zwykły pracujący na etacie obywatel bardzo często pluje na to co polskie bo na co dzień ma do czynienia z cebulakami twojego pokroju, którzy to urwą mu z wypłaty każdą złotówką żeby zabrać rodzinę na urlop w Tajlandii. Tak, własnie dlatego w mojej okolicy ludzie pragnął etatów u obcokrajowca.  

a tak btw

dziś w TV słyszałem, że straszny dramat w Polsce jest z paszą dla bydła. Top-Agrar nawet jakąś giełdę paszową ma tworzyć czy coś. A jak to wygląda u ciebie @marko-kolo? Bo tak się składa że mam sporo siana w małych kostkach, a że mam do Ciebie jakiś sentyment to pomyślałem że Ci podrzucę na swój koszt porządnie wypchaną przyczepkę (myślę że wejdzie na nią z 200 sztuk minimum), co ty na to? Normalnie robię z tego brykiet ale teraz to trochę szkoda...jak byś się zdecydował to PW

#274 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 21:40

zrób  ten brykiet z tych mysich odchodów tak jak zawsze  :D  :D  :D

wiesz cebulaki mają zapasy , nie na darmo w gumiakach chodzą  i jd śmigają  ;)

#275 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 sierpień 2015 - 21:47

z tymi zapasami to cieniutko z tego co widze w moich stronach 

w tym roku interes zrobia ci co sianokiszonke sprzedaja  nie ci co ja kupuja  ;)

#276 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 22:42

o jej , słuchaj po prostu jest taka opcja i jako stary wyjadacz tak zaznaczyłem 

jestem też no stop zalogowany - czyli nie loguje się za każdym razem  żeby wejść na AF .. to też podejrzane co ? 

chcesz sprawdzić moją aktywność to zerknij w posty -masz tam daty i godziny i tematy w jakich pisze 

ogólnie ostatnio rzadko zaglądam i mało się udzielam - zresztą kogo to obchodzi ?

to tyle i aż tyle ...mogę zmienić prywatne na widoczne i co będziesz śledzić kiedy jestem aktywny ? co Ci z tego ... powiedz co mnie obchodzi jak ktoś sobie skonfigurował profil 

czy ja jeden mam tak ustawione ? 

Kaszlak79

pisałem Ci już że w zasadzie to mam szacunek do tego co robisz , że inwestujesz w ziemię itd .- przynajmniej tak pisałeś

tylko widzisz z tego co piszesz ostatnio to nie koniecznie jest to prawda 

nie wiem dlaczego Ty uważasz że Tobie należy się godna zapłata  bo robisz u Holendra a dla nas to mogą płacić po kosztach albo mniej 

mało tego czego my jeszcze chcemy itp . 

mnie d*pa nie ściska jak ktoś jedzie  nowym nh czy jd bo ja wiem  ile pracy to kosztuje i wysiłku

odrzuć tych co przegięli - nie bądź małostkowy ...a zrozumiesz że ludzie chcą się rozwijać , pracować i spłacać te kredyty bo tak robi cały świat    

działem w branży w której jak na razie nie ma tragedii - przynajmniej na takim poziomie jak mój i mógłbym się wypiąć , ale nie robię tego i nie nabijam się z  rolników hodujących trzodę po kosztach 

mógłbym tak dalej tylko po co ? tu trzeba być rolnikiem z krwi i kości i znać te środowisko które wypruwa sobie żyły  żeby utrzymać się na powierzchni 

dla mnie rolnictwo to  pasja  i sposób na  życie a nie tylko pieniądze bo te można zarobić na wiele sposobów ..ale wątpię żebyś to pojął :(

Tylko widzisz, Ja u Holendra jestem według Ciebie parobkiem. Wadą tego jest to, co już opisałeś, żem zdrajca i sługus. Zaletą tego jest fakt, że mniej lub bardziej godna zapłata NALEŻY mi się ot tak, wynika to z mojej umowy o pracę (tak, teraz na Zachodzie ludzie coś takiego mają ...). To czy mój szef dostaje za swoje usługi (transport i spedycja) dobre pieniądze gówno mnie obchodzi (niech to będzie nawet to gówno, o które tu się sprzeczaliśmy). On prowadzi działalność na własny rachunek i to w jego interesie jest aby firma zyski miała jak największe. Dzięki temu On lansuje się nowiutkim Mercedesem ML a ja "starym gratem za 5 tys. zł". Twoja sytuacja jest taka sama, rzucając kiedyś tam robotę "u Niemca" zdecydowałeś, że będziesz prowadził działalność na własny rachunek a ta podlega prawidłom wolnego rynku https://pl.wikipedia...iki/Wolny_rynek . W tym wypadku ponosisz ryzyko, możesz zarobić bardzo dużo i pracować nowym JD, gdy Ja natomiast w tym samym czasie będę  "drapał moje 11ha połamaną C 360". Ale możesz zarobić tak mało, albo w ogóle i wtedy nie będziesz miał nawet na ratę za swojego JD, gdy tymczasem Ja ... dalej będę "drapał pole połamaną C 360". Skoro już w miarę prosto Ci wytłumaczyłem, na czym polega różnica między nami, to zrozum również że godna zapłata za twoje płody rolne wcale Ci się NIE NALEŻY. W żadnej samodzielnej działalności zarobkowej, podlegającej prawom wolnego rynku zysk netto nie jest obligatoryjny, nawet wtedy, kiedy wszytko robisz w swoim gospodarstwie wzorcowo.

odrzuć tych co przegięli - nie bądź małostkowy

Nie jestem, po prostu uważam, że na Warszawę nie jechali biedni rolnicy, tylko właśnie głównie Ci co przegięli. Biedni rolnicy protestowali w latach 90'-tych, zobacz sobie filmy z tamtych protestów jakimi ciągnikami blokowali drogi. I wtedy też wywalczyli realne posunięcia ówczesnych włodarzy.

.a zrozumiesz że ludzie chcą się rozwijać , pracować i spłacać te kredyty bo tak robi cały świat

Zgoda, ale dlaczego Ja mam płacić za czyjeś błędy ?? Nie protestował ogół rolników w Polsce.

Wiesz, jak śledziłem temat o strajkach, a żywiec był po 3,5zł, to ludzie pisali że koszty produkcji to 4zł. Jak żywiec skoczył do 4zł, to był płacz że koszty to 5zł. Jak się okazało, nikt nie był w stanie podać realnych kosztów produkcji. Mogę zacytować te posty ...

Poza tym, jak byś rozumiał, to byś nie wypisywał że wzrost hodowli trzody na skalę przemysłową nie przyniesie nic lepszego (vide Holandia), jak tylko nadmiar gówna i kraj zasrany mieć będziemy...

tu trzeba być rolnikiem z krwi i kości

Podaj mi definicję takiego rolnika. Że Ja prowadzę małe gospodarstwo, ale wydajność miałem w tym roku większą niż niejeden obszarnik, to rolnikiem według Ciebie nie jestem ?? To wytłumacz mi, co powinienem zrobić, żeby nim zostać. Tak samo, co trzeba w twojej opinii zrobić, żeby prawdziwym Polakiem stać się ?? Chcę znać twoje zdanie na ten temat, bez typowej dla Ciebie złośliwości.

i znać te środowisko które wypruwa sobie żyły  żeby utrzymać się na powierzchni

Żyły to sobie wypruwali nasi dziadowie, kiedy wszytko się konno robiło. Bez przesady.

dla mnie rolnictwo to  pasja  i sposób na  życie a nie tylko pieniądze bo te można zarobić na wiele sposobów

Widzisz, a dla mnie to głównie pieniądze, i przez ten rachunek ekonomiczny robię wszystko żeby co roku na + mi wyszło z tych moich 11 ha. Gorzej jak ktoś na tym przestaje zarabiać ( z różnych względów, często niezależnych od starań człowieka), i żeby swojej pasji oraz sposobu na życie Boże broń nie zmienić, to wymyśla sobie protesty a całą winę zwala na złodziei w rządzie.

Nie ma nic złego w tym, co napisałeś. Jednak chłodna kalkulacja jest dla mnie najlepsza, uchroniła mnie już nie raz przed rozczarowaniem.

#277 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 24 sierpień 2015 - 23:01

podaj jeden cytat gdzie ja  zwalam na rzad

nigdzie w zadnym poście nie pisałem ze mi czegos brak 

trudno mi dyskutowac z człowiekiem ktory co rusz tworzy nowe teorie  

jaki wolny rynek w rolnictwie europejskim ? nie masz pojęcia co piszesz 

#278 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 sierpień 2015 - 06:02

Przykre macie doświadczenia z pracy skoro myślicie, że każdy polski pracodawca tak gnębi pracownika na etacie. Pracuje w Polsko - francuskiej firmie. Płaca nam dobrze nikt nic nie urywa. Dają 13 i nagrody, "gruszki" i tego typu bajery. Co rok podwyżki 10 %. Co ciekawe to polska część zarządu naciska by te wszystkie dodatki były. Bo Francuzi woleli by nie płacić. Zresztą znam przypadek francuskiej mleczarni gdzie można jedynie się narobić a nie zarobić. A nawet kiedyś chłopów na mleku w konia robili i prokurator u nich gościł.

Mówicie, że etat za granicą taki atrakcyjny. Ok jeśli jesteście lekarzem menadżerem, lub innym konkretnym fachowcem. Wtedy zarobicie tyle, że stać was będzie kupić tam dom, wykształcić dzieci i dobrze żyć. Niestety znam wiele osób, które jak to mówicie marzyły o etacie za granicą. I w zasadzie na wszystko co ich stać to lepszy samochód. Wynajmą pokoik bo o wynajęciu domu mieszkania większość nawet nie myśli. Pójdą na jakieś dyskoteki. I całe życie za granicą. A niektórych nawet na to auto i jego utrzymanie za granica nie stać. Tak więc niby mają więcej kasy niż w Polsce. Ale tak naprawdę ich status społeczny jest taki sam.

NO i ci sezonowi. Co to niby jadą na kilka miechów coś zarobią. A potem przejedzą. Tez do niczego nie dojdą.

Co do protestów rolniczych każdy na to patrzy inaczej. Jeden kumpel marudził na rolników, że protestują bo nakupili traktorów. Ja mu mówię, że nie którzy przesadzili. Ale wielu ma tez inne problemy jak bobry, dziki. Ceny płodów rolnych są jakie są. Rynek je ustala. Ale polski rząd zamiast dać kasę Ukrainie jako pomoc. Mógł im wysłać polskimi tirami polskie jedzenie kupione od polskich rolników. I mnie osobiście najbardziej nie wkurza to, że ceny są niskie. Ale to, że polski rząd nie prowadzi żadnych działań wspierających rolnika. Nie długo potem protestowały pielęgniarki. A zona tego kolegi jest właśnie pielęgniarką. No i on się zaczął żalić, że faktycznie źle zarabiają itd. A ja mu mówię widzisz jak to jest ty masz w domu pielęgniarkę to wiesz jaka praca i jak to jest. Ale ktoś kto nie zna sprawy powie, że przecież łapówy biorą itd i o co im chodzi.

Pracując w Polsce przynajmniej protestować można. A większości naszych rodaków pracujących za granicą tak na prawdę płaca jak chcą. Nie wspominam o tym, ze mniej niż rodowitym mieszkańcom. A o protestach to nawet nie ma co marzyć. Bo po robocie będzie.

Tak więc podsumowując nigdzie nie ma kolorowo. Nigdzie nie ma czarno biało. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

PS nie porównujcie się ze swoim drapaniem 60 tka do wysokotowarowego rolnictwa. Bo to tak jak z moim kumplem i pielęgniarką. Niby rolnictwem się zajmujecie. Ale tak naprawdę nie macie pojęcia jak działa się na dużą skalę. Dla rolnika sprzedającego po 300 tuczników w jednym rzucie 4 razy w roku. Spadek ceny na jednej sztuce o kilkadziesiąt zł to poważny problem. U mnie w okolicy tez są tacy c drapią. Ale w zasadzie na swoje potrzeby. I dla nich nie ma znaczenia czy wyjdą na plus czy na minus. I tak gdzieś pracują to przeżyją. Jeśli taki ze świniami wyjdzie na minus to często oznacza komornika. A wielu z nich nie nabrało kredytów dla fanaberii. Chociaż wielu i takich się znajdzie.

Edytowany przez hubertuss, 25 sierpień 2015 - 06:19.

#279 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 25 sierpień 2015 - 13:14

W tym co piszesz jest dużo prawdy, emigracja jest różna. Ja znam tu ludzi co każde pieniądze przepiją albo przećpają. Natomiast bzdurą jest fakt, że musisz być lekarzem żeby dobrze za granicą żyć, przynajmniej tu w Holandii. Jeśli dwoje ludzi uczciwie pracuje stać ich tu na przeciętne, normalne życie, a stopa życiowa jest tu wyższa. Ja jestem z narzeczoną tu, bo dzieci jeszcze nie mamy i możemy się "nachapać", żyjemy skromnie ale miesięcznie lekko 1500€ odkladamy. Powiedz mi gdzie takie pieniądze można zarobić w Polsce jako pracownik spedycji, nie mówiąc o odlozeniu.

podaj jeden cytat gdzie ja  zwalam na rzad

nigdzie w zadnym poście nie pisałem ze mi czegos brak 

trudno mi dyskutowac z człowiekiem ktory co rusz tworzy nowe teorie  

jaki wolny rynek w rolnictwie europejskim ? nie masz pojęcia co piszesz 

Ty nie zwalasz, ale popierasz tych co to robili. Trudno pisać z człowiekiem, który ma wyższość nad innymi w genach.

A teraz odpowiedź mi proszę na zadane pytania, zwłaszcza te dotyczące rolników " z krwi i kości ".

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 sierpień 2015 - 16:14

Nie doczytałeś do końca lub nie zrozumiałeś. Jesteś za granica menadżerem, lekarzem lub innej klasy fachowcem nawet hydraulikiem znasz język to stać cię na dobre i wygodne życie. Na zakup mieszkania utrzymanie samochodu czy dwóch czy wykształcenie dzieci. Tak samo jak w Polsce.

Ok na zachodzie może szybciej i łatwiej znajdziesz pracę. Ale my Polacy już nie jesteśmy tam tak atrakcyjni i tani. Są tańsi z europy wschodniej z prawem legalnej pracy itd. To już nie takie eldoroado jak w latach 80 tych i 90 tych.

Twój status tam jest taki sam jak w Polsce. Jesteś człowiekiem na dorobku. Musisz oszczędzać. Nie możesz pozwolić sobie na zakup mieszkania utrzymanie samochodu (ubezpieczenia i wszystkie naprawy w Holandii), wczasy czy studia dla dzieci w przyszłości. Obracasz tylko większą gotówką. Ale i tam jest to co napisałem droższe. Zarabiasz więcej ale i wydać trzeba więcej. Jedyne to jest to, że jak se te oszczędności przeliczysz na polskie realia to się wydaje dużo. Ale na realia Holandii to wcale nie tak dużo.

Podsumowując może i jest ciut lepiej jak w Polsce. Ale szału nie ma. Na zachodzie eldorado się skończyło dawno i ciężko tam ludziom przyjezdnym wystartować i się dorobić. Podobnie jak w Polsce.