stojanow

cała prawda o naszym członkostwie w UE

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kaszlak79    742

o jej , słuchaj po prostu jest taka opcja i jako stary wyjadacz tak zaznaczyłem 

jestem też no stop zalogowany - czyli nie loguje się za każdym razem  żeby wejść na AF .. to też podejrzane co ? 

chcesz sprawdzić moją aktywność to zerknij w posty -masz tam daty i godziny i tematy w jakich pisze 

ogólnie ostatnio rzadko zaglądam i mało się udzielam - zresztą kogo to obchodzi ?

to tyle i aż tyle ...mogę zmienić prywatne na widoczne i co będziesz śledzić kiedy jestem aktywny ? co Ci z tego ... powiedz co mnie obchodzi jak ktoś sobie skonfigurował profil 

czy ja jeden mam tak ustawione ? 

 

 

Kaszlak79

pisałem Ci już że w zasadzie to mam szacunek do tego co robisz , że inwestujesz w ziemię itd .- przynajmniej tak pisałeś

tylko widzisz z tego co piszesz ostatnio to nie koniecznie jest to prawda 

nie wiem dlaczego Ty uważasz że Tobie należy się godna zapłata  bo robisz u Holendra a dla nas to mogą płacić po kosztach albo mniej 

mało tego czego my jeszcze chcemy itp . 

 

mnie d*pa nie ściska jak ktoś jedzie  nowym nh czy jd bo ja wiem  ile pracy to kosztuje i wysiłku

odrzuć tych co przegięli - nie bądź małostkowy ...a zrozumiesz że ludzie chcą się rozwijać , pracować i spłacać te kredyty bo tak robi cały świat    

rozumiem ludzi którzy sprzedają żywiec po kosztach i wiem czemu strajkują 

działem w branży w której jak na razie nie ma tragedii - przynajmniej na takim poziomie jak mój i mógłbym się wypiąć , ale nie robię tego i nie nabijam się z  rolników hodujących trzodę po kosztach 

mógłbym tak dalej tylko po co ? tu trzeba być rolnikiem z krwi i kości i znać te środowisko które wypruwa sobie żyły  żeby utrzymać się na powierzchni 

 

dla mnie rolnictwo to  pasja  i sposób na  życie a nie tylko pieniądze bo te można zarobić na wiele sposobów ..ale wątpię żebyś to pojął :(

Tylko widzisz, Ja u Holendra jestem według Ciebie parobkiem. Wadą tego jest to, co już opisałeś, żem zdrajca i sługus. Zaletą tego jest fakt, że mniej lub bardziej godna zapłata NALEŻY mi się ot tak, wynika to z mojej umowy o pracę (tak, teraz na Zachodzie ludzie coś takiego mają ...). To czy mój szef dostaje za swoje usługi (transport i spedycja) dobre pieniądze gówno mnie obchodzi (niech to będzie nawet to gówno, o które tu się sprzeczaliśmy). On prowadzi działalność na własny rachunek i to w jego interesie jest aby firma zyski miała jak największe. Dzięki temu On lansuje się nowiutkim Mercedesem ML a ja "starym gratem za 5 tys. zł". Twoja sytuacja jest taka sama, rzucając kiedyś tam robotę "u Niemca" zdecydowałeś, że będziesz prowadził działalność na własny rachunek a ta podlega prawidłom wolnego rynku https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolny_rynek . W tym wypadku ponosisz ryzyko, możesz zarobić bardzo dużo i pracować nowym JD, gdy Ja natomiast w tym samym czasie będę  "drapał moje 11ha połamaną C 360". Ale możesz zarobić tak mało, albo w ogóle i wtedy nie będziesz miał nawet na ratę za swojego JD, gdy tymczasem Ja ... dalej będę "drapał pole połamaną C 360". Skoro już w miarę prosto Ci wytłumaczyłem, na czym polega różnica między nami, to zrozum również że godna zapłata za twoje płody rolne wcale Ci się NIE NALEŻY. W żadnej samodzielnej działalności zarobkowej, podlegającej prawom wolnego rynku zysk netto nie jest obligatoryjny, nawet wtedy, kiedy wszytko robisz w swoim gospodarstwie wzorcowo.

 

odrzuć tych co przegięli - nie bądź małostkowy

Nie jestem, po prostu uważam, że na Warszawę nie jechali biedni rolnicy, tylko właśnie głównie Ci co przegięli. Biedni rolnicy protestowali w latach 90'-tych, zobacz sobie filmy z tamtych protestów jakimi ciągnikami blokowali drogi. I wtedy też wywalczyli realne posunięcia ówczesnych włodarzy.

 

.a zrozumiesz że ludzie chcą się rozwijać , pracować i spłacać te kredyty bo tak robi cały świat

Zgoda, ale dlaczego Ja mam płacić za czyjeś błędy ?? Nie protestował ogół rolników w Polsce.

 

rozumiem ludzi którzy sprzedają żywiec po kosztach i wiem czemu strajkują

Wiesz, jak śledziłem temat o strajkach, a żywiec był po 3,5zł, to ludzie pisali że koszty produkcji to 4zł. Jak żywiec skoczył do 4zł, to był płacz że koszty to 5zł. Jak się okazało, nikt nie był w stanie podać realnych kosztów produkcji. Mogę zacytować te posty ...

Poza tym, jak byś rozumiał, to byś nie wypisywał że wzrost hodowli trzody na skalę przemysłową nie przyniesie nic lepszego (vide Holandia), jak tylko nadmiar gówna i kraj zasrany mieć będziemy...

 

tu trzeba być rolnikiem z krwi i kości

Podaj mi definicję takiego rolnika. Że Ja prowadzę małe gospodarstwo, ale wydajność miałem w tym roku większą niż niejeden obszarnik, to rolnikiem według Ciebie nie jestem ?? To wytłumacz mi, co powinienem zrobić, żeby nim zostać. Tak samo, co trzeba w twojej opinii zrobić, żeby prawdziwym Polakiem stać się ?? Chcę znać twoje zdanie na ten temat, bez typowej dla Ciebie złośliwości.

 

i znać te środowisko które wypruwa sobie żyły  żeby utrzymać się na powierzchni

Żyły to sobie wypruwali nasi dziadowie, kiedy wszytko się konno robiło. Bez przesady.

 

dla mnie rolnictwo to  pasja  i sposób na  życie a nie tylko pieniądze bo te można zarobić na wiele sposobów

Widzisz, a dla mnie to głównie pieniądze, i przez ten rachunek ekonomiczny robię wszystko żeby co roku na + mi wyszło z tych moich 11 ha. Gorzej jak ktoś na tym przestaje zarabiać ( z różnych względów, często niezależnych od starań człowieka), i żeby swojej pasji oraz sposobu na życie Boże broń nie zmienić, to wymyśla sobie protesty a całą winę zwala na złodziei w rządzie.

Nie ma nic złego w tym, co napisałeś. Jednak chłodna kalkulacja jest dla mnie najlepsza, uchroniła mnie już nie raz przed rozczarowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 podaj jeden cytat gdzie ja  zwalam na rzad

 nigdzie w zadnym poście nie pisałem ze mi czegos brak 

 trudno mi dyskutowac z człowiekiem ktory co rusz tworzy nowe teorie  

 jaki wolny rynek w rolnictwie europejskim ? nie masz pojęcia co piszesz 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Przykre macie doświadczenia z pracy skoro myślicie, że każdy polski pracodawca tak gnębi pracownika na etacie. Pracuje w Polsko - francuskiej firmie. Płaca nam dobrze nikt nic nie urywa. Dają 13 i nagrody, "gruszki" i tego typu bajery. Co rok podwyżki 10 %. Co ciekawe to polska część zarządu naciska by te wszystkie dodatki były. Bo Francuzi woleli by nie płacić. Zresztą znam przypadek francuskiej mleczarni gdzie można jedynie się narobić a nie zarobić. A nawet kiedyś chłopów na mleku w konia robili i prokurator u nich gościł.

Mówicie, że etat za granicą taki atrakcyjny. Ok jeśli jesteście lekarzem menadżerem, lub innym konkretnym fachowcem. Wtedy zarobicie tyle, że stać was będzie kupić tam dom, wykształcić dzieci i dobrze żyć. Niestety znam wiele osób, które jak to mówicie marzyły o etacie za granicą. I w zasadzie na wszystko co ich stać to lepszy samochód. Wynajmą pokoik bo o wynajęciu domu mieszkania większość nawet nie myśli. Pójdą na jakieś dyskoteki. I całe życie za granicą. A niektórych nawet na to auto i jego utrzymanie za granica nie stać. Tak więc niby mają więcej kasy niż w Polsce. Ale tak naprawdę ich status społeczny jest taki sam.

NO i ci sezonowi. Co to niby jadą na kilka miechów coś zarobią. A potem przejedzą. Tez do niczego nie dojdą.

Co do protestów rolniczych każdy na to patrzy inaczej. Jeden kumpel marudził na rolników, że protestują bo nakupili traktorów. Ja mu mówię, że nie którzy przesadzili. Ale wielu ma tez inne problemy jak bobry, dziki. Ceny płodów rolnych są jakie są. Rynek je ustala. Ale polski rząd zamiast dać kasę Ukrainie jako pomoc. Mógł im wysłać polskimi tirami polskie jedzenie kupione od polskich rolników. I mnie osobiście najbardziej nie wkurza to, że ceny są niskie. Ale to, że polski rząd nie prowadzi żadnych działań wspierających rolnika. Nie długo potem protestowały pielęgniarki. A zona tego kolegi jest właśnie pielęgniarką. No i on się zaczął żalić, że faktycznie źle zarabiają itd. A ja mu mówię widzisz jak to jest ty masz w domu pielęgniarkę to wiesz jaka praca i jak to jest. Ale ktoś kto nie zna sprawy powie, że przecież łapówy biorą itd i o co im chodzi.

Pracując w Polsce przynajmniej protestować można. A większości naszych rodaków pracujących za granicą tak na prawdę płaca jak chcą. Nie wspominam o tym, ze mniej niż rodowitym mieszkańcom. A o protestach to nawet nie ma co marzyć. Bo po robocie będzie.

Tak więc podsumowując nigdzie nie ma kolorowo. Nigdzie nie ma czarno biało. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

PS nie porównujcie się ze swoim drapaniem 60 tka do wysokotowarowego rolnictwa. Bo to tak jak z moim kumplem i pielęgniarką. Niby rolnictwem się zajmujecie. Ale tak naprawdę nie macie pojęcia jak działa się na dużą skalę. Dla rolnika sprzedającego po 300 tuczników w jednym rzucie 4 razy w roku. Spadek ceny na jednej sztuce o kilkadziesiąt zł to poważny problem. U mnie w okolicy tez są tacy c drapią. Ale w zasadzie na swoje potrzeby. I dla nich nie ma znaczenia czy wyjdą na plus czy na minus. I tak gdzieś pracują to przeżyją. Jeśli taki ze świniami wyjdzie na minus to często oznacza komornika. A wielu z nich nie nabrało kredytów dla fanaberii. Chociaż wielu i takich się znajdzie.

 

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

W tym co piszesz jest dużo prawdy, emigracja jest różna. Ja znam tu ludzi co każde pieniądze przepiją albo przećpają. Natomiast bzdurą jest fakt, że musisz być lekarzem żeby dobrze za granicą żyć, przynajmniej tu w Holandii. Jeśli dwoje ludzi uczciwie pracuje stać ich tu na przeciętne, normalne życie, a stopa życiowa jest tu wyższa. Ja jestem z narzeczoną tu, bo dzieci jeszcze nie mamy i możemy się "nachapać", żyjemy skromnie ale miesięcznie lekko 1500€ odkladamy. Powiedz mi gdzie takie pieniądze można zarobić w Polsce jako pracownik spedycji, nie mówiąc o odlozeniu.

 podaj jeden cytat gdzie ja  zwalam na rzad

 nigdzie w zadnym poście nie pisałem ze mi czegos brak 

 trudno mi dyskutowac z człowiekiem ktory co rusz tworzy nowe teorie  

 jaki wolny rynek w rolnictwie europejskim ? nie masz pojęcia co piszesz 

Ty nie zwalasz, ale popierasz tych co to robili. Trudno pisać z człowiekiem, który ma wyższość nad innymi w genach.

A teraz odpowiedź mi proszę na zadane pytania, zwłaszcza te dotyczące rolników " z krwi i kości ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie doczytałeś do końca lub nie zrozumiałeś. Jesteś za granica menadżerem, lekarzem lub innej klasy fachowcem nawet hydraulikiem znasz język to stać cię na dobre i wygodne życie. Na zakup mieszkania utrzymanie samochodu czy dwóch czy wykształcenie dzieci. Tak samo jak w Polsce.

Ok na zachodzie może szybciej i łatwiej znajdziesz pracę. Ale my Polacy już nie jesteśmy tam tak atrakcyjni i tani. Są tańsi z europy wschodniej z prawem legalnej pracy itd. To już nie takie eldoroado jak w latach 80 tych i 90 tych.

Twój status tam jest taki sam jak w Polsce. Jesteś człowiekiem na dorobku. Musisz oszczędzać. Nie możesz pozwolić sobie na zakup mieszkania utrzymanie samochodu (ubezpieczenia i wszystkie naprawy w Holandii), wczasy czy studia dla dzieci w przyszłości. Obracasz tylko większą gotówką. Ale i tam jest to co napisałem droższe. Zarabiasz więcej ale i wydać trzeba więcej. Jedyne to jest to, że jak se te oszczędności przeliczysz na polskie realia to się wydaje dużo. Ale na realia Holandii to wcale nie tak dużo.

Podsumowując może i jest ciut lepiej jak w Polsce. Ale szału nie ma. Na zachodzie eldorado się skończyło dawno i ciężko tam ludziom przyjezdnym wystartować i się dorobić. Podobnie jak w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Kaszlak79

 po ostatnich twoich wywodach mam wątpliwości czy ty jesteś jeszcze człowiekiem , czy już może zezwierzęcenie cię dopadło na tym wygnaniu ? 

 zwykły szofer którego wali , bo mu szef brykę podstawia za 1,5 melona 

 wozi się taki w wypasie bo mu się należy a nawet złotówki nie wydał

 rolnikowi wypomina nowy traktor na który musi zapracować i przynajmniej tą połowę zapłacić jak się załapie  na PROW 

​przecież co my chcemy ? mamy walić w starych gratach aż na wózek nas załadują 

ot mentalność , ,polaczka ,, cwaniaczka co mu się należy  

pyta Taki co zrobić żeby być prawdziwym POLAKIEM  ? cyrk na kołach - pisali ci już inni ,ale przypomnę ; 

 nie należy sr** do własnego gniazda bo można się w tym gównie utopić  

tylko co wytłumaczysz takiemu jak on na to?  ;

 

 ,, Poza tym, Ty się o moje gniazdo nie martw, moje nie jest wasze. Tyle w temacie.,,

 

 

jaką ja mam wyższość w genach , jak ja muszę zapracować żeby mieć godne warunki ? a ciebie to po prostu wali bo ci się należy ? 

rozumiesz teraz dlaczego nazwałem cię tak a nie inaczej i dlaczego cię to ubodło ? bo to po prostu prawda ?   

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

 

 po ostatnich twoich wywodach mam wątpliwości czy ty jesteś jeszcze człowiekiem , czy już może zezwierzęcenie cię dopadło na tym wygnaniu ?

Ja mam podobne spostrzeżenia po twoich wpisach, tylko w moim przypadku jest to konkretne zwierzę, osioł. Choć trochę małpy też by się u Ciebie znalazło.

A tak na serio, nie licz że twoje niewyszukane epitety pod moim adresem spowodują, że się rozpłaczę i sobie pójdę albo przyznam Ci, że twoje kalumnie to prawda.

 

zwykły szofer którego wali , bo mu szef brykę podstawia za 1,5 melona 

 wozi się taki w wypasie bo mu się należy a nawet złotówki nie wydał

Pudło, w firmie która jest moim pracodawcą zajmuję się tylko spedycją. Wiesz chociaż co to ?? Do dyspozycji mamy tam parę wózków do palet, nie najnowszych ale utrzymanych. Reszta to praca moich rąk i znajomość języka angielskiego.

 

rolnikowi wypomina nowy traktor na który musi zapracować i przynajmniej tą połowę zapłacić jak się załapie  na PROW

Oj biedny ten rolnik, tylko połowę mu dali na nową maszynę, powinno być za darmo. Przecież gospodarz to wręcz mesjasz naszego narodu. A do tego jeszcze jest ZMUSZONY brać kredyt u złych Żydów albo Niemców a rząd mu nie chce pomóc, jak na raty nie ma.

 

przecież co my chcemy ? mamy walić w starych gratach aż na wózek nas załadują

Absolutnie nie, sam powiadasz że masz nowiutkiego JD i dobrze Ci się wiedzie. Brawo, zapracowałeś i masz, Ja też mam co chciałem mieć, albo co wybrałem. Ale wytłumacz mi, jak można mieć do rządzących pretensje, bo ktoś wziął ten ciągnik czy inną maszynę skuszony PROW-em, przeinwestował i teraz płacz bo bank wzywa ?? Zobacz co się dzieje w temacie o nowym PROW-ie, tam tylko co chwilę "brać, brać". Niektórzy na 20-30ha pobrali maszyn na paręset tysięcy złotych. Czy to jest rozwaga, zważywszy na fakt, że ceny płodów nie rozpieszczają ostatnio ??

 

ot mentalność , ,polaczka ,, cwaniaczka co mu się należy

Przypominam że to Ty pisałeś że Ci się NALEŻY godna zapłata za owoce twojej pracy, pomimo że gospodarstwo to działalność na własny rachunek i na swoich zasadach. Więc sam się oceniłeś ...

 

pyta Taki co zrobić żeby być prawdziwym POLAKIEM  ? cyrk na kołach - pisali ci już inni ,ale przypomnę ; 

 nie należy sr** do własnego gniazda bo można się w tym gównie utopić

Puki co, to sram na to, co na mnie wypisujesz. Inni użytkownicy udzielający się w tym temacie podzielają moje zdanie. Coś nowego wymyśl.

 

 ,, Poza tym, Ty się o moje gniazdo nie martw, moje nie jest wasze. Tyle w temacie.,,

Święte słowa, opinia jest jak d*pa, każdy ma swoją. Tylko trzeba się jeszcze nauczyć szanować ten fakt u innych.

 

jaką ja mam wyższość w genach , jak ja muszę zapracować żeby mieć godne warunki ? a ciebie to po prostu wali bo ci się należy ?

Ano taką, że uważasz się po pierwsze za prawdziwego Polaka, po drugie za prawdziwego rolnika z krwi i kości. A nikim są dla Ciebie Ci, którzy inaczej myślą, żyją lub inaczej na chleb zarabiają. Mnie to wali czy zarobię czy nie, bo mój szef musi mi wypłacić za uczciwie wykonaną robotę. Jednak jak mu się nie będzie moja praca podobać, może mnie zwolnić (choć na stałej umowie w NL nie jest to takie proste).

Poza tym wyobraź sobie, że na swoje godne warunki życia Ja też muszę zapracować. Jak robiłeś "u Niemca", powinieneś o tym wiedzieć, że na Zachodzie ludzie są dalecy od płacenia obcokrajowcom "za nic".

 

rozumiesz teraz dlaczego nazwałem cię tak a nie inaczej i dlaczego cię to ubodło ? bo to po prostu prawda ? 

Są trzy prawdy, święta prawda, też prawda i gówno prawda. Zgadnij do której kategorii twoją zaliczam :P;):D .

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj! Marko już naprawdę nie udowadniaj .......wierzę Ci na słowo :) że jesteś gburem z krwi i kości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Najlepsze to, że @marko uważa się przez to kim jest za "prawdziwego" Polaka. Uchowaj Nas Panie Boże od takiej polskości ...

P.S. Pozdrawiam moją "dyżurną" oponentkę na tym forum :D . Kłótnia z Tobą @Ywa o to, kto ma rację, jest w porównaniu z rozmową z @marko poezją ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

kiedy Ty się chłopie wybeczysz ? obrońco pejsatych ;)  

nie ma to jak samemu siebie pochwalić i uznać swoje słowa za święte 

wykłócasz się no stop w tych samych tematach i póki co to nie widać tego wielkiego poparcia   

często posługujesz się encyklopedią to luknij do słownika  - bo widać  że liczysz tylko na edytor  ....te puki to  chyba w główkę ? 

 

Ywa

 

 wiem że się starasz , ale słabe to trochę 

 co to portal randkowy ? czy ja się staram o Twoje względy że pozwalasz sobie na takie oceny 

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Beczeć to Ja co najwyżej mogę ze śmiechu z tego, co wypisujesz. Dla mnie bez znaczenia czy pejsaty czy czarny, człowiekiem albo mendą może być każdy, co niejeden na tym forum już udowodnił. Nie ma jak to wynosić własną osobę na piedestał, uważać innych za nic, twierdząc przy tym, że jest się wzorem rolnika i Polaka. Tematy, w których Ty i tobie podobni się wypowiadali, dawno umarły, a twojego poparcia w nowych w ogóle nie widzę. Przestanę "pukać" się w głowę, jak Ty "polonisto z krwi i kości" zaczniesz używać interpunkcji i będziesz zwracał uwagę na wielkie litery, bo styl pisania masz na poziomie "gimbazy" z tabletem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

masz straszne skłonności do konfabulacji 

możesz podać jakiś cytat gdzie ja  twierdze co tu zmyśliłeś ? 

 

 

wiesz nikt tu nie jest polonistą,  ale żeby walić  prawie w każdym poście tego samego byka   :(

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daruj sobie ...powtarzasz się

Twoje wypowiedzi po prostu zakrawają o współczucie i nie da się obojętnie przejść ......Wobec tego mam wrażenie, że Twoja praca jest jakimś jarzmem które spadło na Ciebie wraz z dziedzictwem.

Nic na siłę.

Oceniasz innych swą mentalnością, jednakże są tacy którzy traktują rolnictwo z pasją i nie potrzeba im wiele by być szczęśliwym a nie na maxa eksploatują kosztem..?...(mam na myśli wiele rzeczy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

wiesz w zasadzie to nie interesują mnie Twoje myśli ani wrażenia 

 

 

wiem że jestem dosadny ... cóż Cię tak uraziło ? wypłacz się  ;)

nie przypominał sobie abym dokonywał jakichkolwiek ocen Twojej osoby 

szukasz na silę zwady ?  

napisz co tam jeszcze u mnie słychać , ulżyj sobie  :D

co Cię tam jeszcze nurtuje ? może coś nie tak mam w profilu ? 

 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

 

masz straszne skłonności do konfabulacji

A Ty do pseudologii.

 

 

 

możesz podać jakiś cytat gdzie ja  twierdze co tu zmyśliłeś ?

Oczywiście, masz manię wyższości, tu przykłady:

 

swoją drogą skoro nie spełniałeś kryteriów to do kogo te żale ? widać przodkowie nie bardzo pracowali żebyś miał równy start  wink.png

...czepiałem się twoich "lepszych" przodków którzy zostawili Ci twoje hektary ?? Nie masz krzty szacunku dla innych, którzy też ten kraj odbudowywali po wojnie i za "komuny".

 

jedni służą drudzy robią na swoim ..niestety ci pierwsi muszą dojrzeć do tego aby to pojąć

widać potrzebujesz kogoś nad sobą - cóż jak pisałem nie wszyscy potrafią

... uznanie pracy u kogoś służeniem, pomimo że większość społeczeństwa robi na etacie. Większość ludzi ma kogoś nad sobą, tym masz odbiorców tego, co wyprodukujesz. Zdechnie cena mleka i masz problemy, Panie Niezależny.

 

czasy dobrych zarobków na zachodzie się skończyły i takie robole jak Ty są tam  nikim

... wymądrzanie się, że wiesz lepiej jak jest na Zachodzie, choć byłeś tam ostatnio jak Ja jeszcze "w pieluchy lałem", nazwanie mnie z odrazą robolem. Skoro taki z Ciebie znawca, powiedz jaka jest obecnie minimalna i średnia pensja w NL.

No i klasyka w twoim wydaniu:

 

tak właśnie mają miernoty które nic nie potrafią- tylko służyć u innych....typowe ,,polaczki ,, które nasrają do swego gniazda

... bo tylko Ty jesteś Prawdziwym Polakiem i

 

wszystko co pisałem to prawda i nie ma  tu żadnych sprzeczności

... i ta prawda jest święta, bo twoja, oraz

 

tylko widzisz z tego co piszesz ostatnio to nie koniecznie jest to prawda

... bo to moja prawda a nie twoja.

 

tu trzeba być rolnikiem z krwi i kości i znać te środowisko które wypruwa sobie żyły  żeby utrzymać się na powierzchni

... bo oczywiście TYLKO Ty jako przedstawiciel najszlachetniejszego zawodu w III RP, jakim jest "rolnik z krwi i kości", pracuje ciężko na swój sukces. Reszta to banda pijaków, leni, sługusów i głupków. Do tej pory nie podałeś mi definicji "rolnika z krwi i kości".

 

 

wiesz nikt tu nie jest polonistą,  ale żeby walić  prawie w każdym poście tego samego byka   sad.png

Tak, nikt nie jest polonistą, ale to KAŻDY z twoich postów zawiera masę błędów.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

  ustal spójną wersję bo się trochę gubisz w tych konfabulacjach  ;)

   

 

a to to kto pisał ?  

STRAJKI ROLNIKOW

photo-51602.jpg?_r=1402504869 Napisany przez Kaszlak79 na 16 marzec 2015 - 22:48 w Polityka

  W d*pie byłeś i gówno widziałeś, słoma Ci z butów wystaje, pokolenie wcześniej siedzieliście w PGR-ach a teraz gospodarze pełną gębą  

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 poprawiasz i ciągle źle 

 edytor nawala, za dużo klepiesz  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

historia zatoczyla kolo, 2 tys lat temu z azji do europy przybyli slowianie, teraz ich miejsce zajmia arabowie :D  :D  :D  :D


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gostek
      Ponieważ nie znalazłem subfora poświeconego ekologii (?!!) postanowiłem tutaj umieścić krótką animację; wartą obejrzenia i przemyślenia.
       
      https://www.facebook...&type=2
    • Przez agrorobert
      Witam!
       
      Od wielu osób słyszałem opinie że skrzynia bezstopniowa obciąża ciągnik przez co jest słabszy i nie ma tej mocy która powinien mieć, prawda czy mit?
      A czy skrzynia bezstopniowa jest trwalsza od Powershift?
       
      Poniżej na zdjęciu skrzynia Deutz Fahr Seri 5

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj