karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

Nikita_Bennet    314

I chwała bogu że nie ma dopłat - bo jakby były dopłaty to by Agencja Nasienna czepiała się a tak u mnie mam z nią na razie spokój a rzepaku mamy zasiane 2/3 całej obsianej powierzchni.

Oby te dopłaty do kwalifikowanego materiału siewnego rzepaku nie weszły.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy;)

W jakiej wysokości są to dopłaty do materiału??? na stronie ARR piszą że już od 15 stycznia do 25 czerwca, można składać wnioski ;)


Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Odpowiedź jest na stronie ARR, trzeba tylko poszukać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

heh kolego właśnie miałem też zakładac temat :) tak dla ciekawości więc może ktoś kto miał z tym do czynienia wypowie się jak wygląda to w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Ja co rok z tego korzystam i nic trudnego.Skladasz wniosek z fakturami do ARR. We wniosku wpisujesz dane, ile obsiales i naklejasz naklejke z kodem kreskowym.

Doplata do materialu siewnego jest pomoca de minimis a tam jest pewien limit, dokladnie nie pamietam ile mozesz maksymalnie dosta pomocy

poczytajcie tutaj

http://www.arr.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=806&Itemid=554

 

trzeda umiejetnie rozpisac materiał siewny i jest ok.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no okej, ale nadal nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi co do wysokości dopłaty ;)


Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

do zboz jest 100 zł do ziemniakow chyba 500 zł do 1ha

zboze min 150 kg /ha materialu siewnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Ja co rok z tego korzystam i nic trudnego.Skladasz wniosek z fakturami do ARR. We wniosku wpisujesz dane, ile obsiales i naklejasz naklejke z kodem kreskowym.

Doplata do materialu siewnego jest pomoca de minimis a tam jest pewien limit, dokladnie nie pamietam ile mozesz maksymalnie dosta pomocy

poczytajcie tutaj

http://www.arr.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=806&Itemid=554

 

trzeda umiejetnie rozpisac materiał siewny i jest ok.

 

jaka naklejka z kodem??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

Jeżeli pierwszy raz składasz wniosek to jeszcze nie bedziesz miał naklejki, we wniosku zaznaczasz ze chcesz aby ci przysłali właśnie te naklejki z twoim kodem kreskowy, to test tylko po to żeby oni nie musieli za każdym razem wpisywać twoich danych do kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

aha dziekuje bardzo:) wiec ja za pierwszym razem po prostu wypelniam wniosek skladam i juz:) a musze pisac na ktorych dzialkach sialem np jeczmien:)?


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Każdy kto złoży wniosek otrzyma dopłatę, jak wyglądają płatności ?

 

Ile się czeka ?

 

 


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

tak jesli zasiejasz chyba min. 1 ha.,płatność jest w postaci przelewu ale nie pamietam jaki czas ARR ma na rozpatrzenie i przelew

tutaj jest wszystko napisane

http://www.arr.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=806&Itemid=554

 

 

Warunki uzyskania dopłaty,wniosek, instrukcja do wniosku...to wszystko jest w tym linku wyzej

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Ja składałem wniosek o dopłatę do materiału siewnego 4 stycznia 17 stycznia i po miesiącu była decyzja o przyznaniu płatności. Na pieniądze jeszcze czekam ale niedługo powinny być, przelewają oczywiście na konto bankowe.

 

Faktycznie się pomyliłem wniosek składałem 17 stycznia. Nie zmienia to faktu że z decyzją się wyrobili w miesiąc, na pieniądze jeszcze czekam.

Edytowano przez polek1919

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    837

To ty dobry jestes "Agencja Rynku Rolnego uprzejmie informuje, że od 15 stycznia 2011 r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany (zbóż jarych, zbóż ozimych, roślin strączkowych, ziemniaka, mieszanek zbożowych i pastewnych)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

@polek1919 chyba się pomyliłeś albo ściemniasz nam tu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

A orientuje się ktoś czy trzeba składać jakieś załączniki do wniosku oprócz oczywiście faktur za zakupione nasiona. Bo do tych nowych wniosków jest jeszcze kilka załączników i nie wiem czy mam któryś z nich wypełniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

koledzy a niech ktos kto obeznany jest w temaci powie mi czy moge zglaszac pola na ktorych jest wysiany material kwalifi... ale ja nie jestem ich wlascicielem i niemam zadnej umowy?.. i podam taki przyklad zimowke wysialem ok 200 kg/ha jarki troche wiecej, i wyczytalem ze na tych wnioslach mozna podac ze sie wysialo min ilosc 140kg/ha? niezaleznie czy to jest zboze jare czy ozime..?prosze o podpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Do Kolegi Agronomek .We wniosku nie podajesz wprost ile siałeś na ha ,podajesz ilość obsianych hektarów i podajesz ilość zakupionego materiału siewnego i ma go być nie mniej niż podane przez ARR normy (dzielisz ilość z faktury przez hektary i jak masz więcej niż norma to jest OK ).Jeśli na nie swoje ha składasz wnioski o dopłaty obszarowe to ja bym zaryzykował z dopłatą do materiału siewnego (to tylko mój pogląd , a formalnie jak jest to nie wiem ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

to czyli ze do zwrotu za material siewny musze podawac tylko te ha z ktorych biore doplate arimr? i gdzie mozna zasiegnac wiadomosci co do tych norm?:)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Witam odswierze temat. ;)

W tym roku obsiałem wszystkie swoje pola kwalifikowanum materiałem siewnym i teraz chce dostać dopłaty do tego materiału. Dzis zaczołem to wypełniac i mam problem, bo siałem kwalifikatem dzierzawy które mam "na gebe" i nie wiem jak to mam wpisac.

PROSZE O ODPOWIEDZ


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez John6330
      Witam. Czy ktoś ma osobę polecona z woj Lubelskiego która wie co i jak z wnioskami? Proszę o jakieś namiary.
      Dzięki
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj