karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

Polus0    16

Za wcześnie kolego. Termin przyjmowania jest do 25 czerwca, a nabór ruszy 15 stycznia 2018. I tak kasę dostaniesz w październiku roku przyszłego.

Edytowano przez Polus0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Kiedy mają wypłacać dopłaty za ten rok?


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Jak dostaną środki z budżetu, a w budżecie ważniejsze wydatki. nawet decyzji jeszcze nie otrzymałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

Bałagan to tam mają niezły. Wysłałem wniosek ale zapomniałem dołączyć fakturę, więc dosłałem ją następnego dnia ze szczegółowym opisem do którego wniosku ten załącznik. Miesiąc temu otrzymałem pismo o braku części dokumentów z prośbą o uzupełnienie w ciągu 7 dni. Ciekawe jak, skoro oryginał wysłałem... Zadzwoniłem i wyjaśniłem sprawę a Pani która odebrała powiedziała, że poszuka. Po kilku dniach dzwonię- nie znalazła, "ale skoro wysłałem to się znajdzie, jak będą przygotowywać decyzje"

No ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Problem polega na tym że wnioski składaliśmy do ARR a wypłacać będzie ARiMR I  stąd to zamieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawki pomocy miały zostać ogłoszone do 30 września w drodze rozporządzenia, a  decyzje wydane do 60 dni od wejścia w życie tego dokumentu.  rozporządzenie z 24.10 ukazało się z dniem 26 października pod pozycją 1997,  zatem w życie weszło 27.10.. Z tego, co wiem, pracownicy ARR zamknęli wszystkie sprawy jeszcze w czasie funkcjonowania instytucji. Mam nadzieję,  że decyzje zostaną wydane mimo wszystko szybko, szybciej niż te 60 dni i zaczną wypłacać pieniądze na konta.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9449    36

Dnia dzisiejszego dostałem decyzję :)


Usługi rolnicze, transport, uslugi ładowarką teleskopową, koparką woj. Podlaskie

Sprzedaż sianokiszonki, siana, słomy, zbóż, kukurydzy.

Motoryzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Mam i Ja.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia
Dnia 28.11.2017 o 17:43, Sadek napisał:

Mam i Ja.

I ja też mam. ;) Właśnie odebrałam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    269

Jeszcze jedno zapytanie troszke nie związane z tematem ale może  ktoś to przerabiał

Otóż zapis ziemi z buznesplanu  mlodego rolnika będę robił w styczniu. Na 17 ha zasiane mam zboża ozime z kwalifikowanego  materiału siewnego faktury zakupu  są na tatę. Czy ja albo tata będę  mógł  ubiegac się  o dopłatę  do tego materiału jezeli w styczniu ziemia przejdzie w moje posiadanie? 

Przerabiał ktoś  coś  takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałam- złożono oświadczenie z wyjaśnieniem przeniesienia własności,  kiedy,  kto, dla kogo,  z jakiego powodu, wraz z umową darowizny (albo dzierżawy- nie pamiętam już) - faktury były na ojca,  wniosek o dopłaty i za materiał siewny złożył już syn,  młody rolnik.  Było to ze dwa lata temu,  ARR problemu nie robiła,  teraz materiał siewny trafi do ARiMR...  Ale jak napiszesz wyjaśnienie,  że młody rolnik,  przejęcie gruntów itd. To powinno być po Twojej myśli.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

@danielhaker Możesz się odwołać. Zadzwoń do nich wyjaśnij i poproś sprzedawcę o duplikat fv tylko nie wiem jak to z vatem wtedy będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

Zosiu, dzwonienie nic nie daje. Tu musi być czarno na białym pismo pocztą lub e-mailem :) 

Dnia 4.11.2017 o 10:32, danielhaker napisał:

Bałagan to tam mają niezły. Wysłałem wniosek ale zapomniałem dołączyć fakturę, więc dosłałem ją następnego dnia ze szczegółowym opisem do którego wniosku ten załącznik. Miesiąc temu otrzymałem pismo o braku części dokumentów z prośbą o uzupełnienie w ciągu 7 dni. Ciekawe jak, skoro oryginał wysłałem... Zadzwoniłem i wyjaśniłem sprawę a Pani która odebrała powiedziała, że poszuka. Po kilku dniach dzwonię- nie znalazła, "ale skoro wysłałem to się znajdzie, jak będą przygotowywać decyzje"

No ciekawe :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

To się odwołuj, niech szukają. ;) Przecież uzupełniles wniosek i wyslales fv. A co do wysyłania wszelkich papierow wnioskow itp. pocztą zawsze za potwierdzeniem odbioru, a na zwrotce zawsze pisać czego dotyczyła przesyka i nic nie ma prawa się zgubic. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj