karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

Sadek    1115

Też w tej sprawie tu zajrzałem , ja nie dostałem i z jednymi znajomymi rozmawiałem to też nie dostali.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Już są stawki, "dobra zmiana" wymiata

- 69,40 zł dla zbóż i mieszanek zbożowych lub mieszanek pastewnych z materiałem siewnym gatunków zbożowych lub niektórych strączkowych

- 111 zł w przypadku roślin strączkowych

- 347 zł w przypadku ziemniaków.

Nie na darmo chłopy mówili że po wyborach im PiS da (tylko bez spacji ;-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z projektu rozporządzenia w sprawie stawek.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Tak 69 zł/ha a ostatnio było 100 zł/ha.

 

Nie rozumiem już totalnie tego kraju na materiał siewny stawki okrojone (ciekawe ile będzie za te zasiewy), na ubezpieczenie upraw też bym powiedział że nie było ( bo puli starczało na 1-2 dni).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

Żeby komuś dać, drugiemu trzeba zabrać. Pieniędzy na realizowanie obietnic z kampanii wyborczej nie drukuje NBP. Kiedyś (gdy było 100zl/ha) różnica w materiale siewnym swoim (oczyszczonym, zaprawionym...) a kwalifikowanym wynosiła zaledwie 20zł/ha. Z roku na rok coraz mniej opłaca się kwalifikat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Ostatnio było 80 zł/ha. Z roku na rok kroją coraz bardziej, a i materiał coraz gorszy.

 

Zgadza się ale Ci z pierwszej tury załapali się na 100 zł/ha, druga 80 zł/ha (byłem w tej pierwszej).

 

Jak kolega napisał różnica robi się coraz mniejsza, uważają że przyzwyczaili rolnika do kwalifikatu i teraz dalej rolnik mimo mizernego zwrotu nadal będzie brał kwalifikat. Jeżeli rolnik by nie umiał liczyć to już by dawno nie istniał.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam, dziś dotarła decyzja.Jak tak dalej będą robić to rolnicy znowu powyciągają wialnie i będą siać swoje po 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Bo Oni uważają że rolnik się nie doliczy ile dostał, uratowali jesienne zasiewy bo jeszcze każdy nie wiedział ile wyniesie dopłata. na wiosnę na pewno sprzedaż spadnie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

jak ktoś regularnie sieje kwalifikowany materiał siewny to raczej nie chce mu się wracać do czyszczenia farbowania swojego .

ja kilka lat 100 % areału obsiewam kwalifikatem i nie zamierzam wracać do przygotowywania materiału w własnym zakresie bo to pozorna oszczędność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Też obsiewamy blisko 100% kwalifikatem, czemu widzisz pozorną oszczędność?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

podliczając wszystkie plusy i minusy  wyjdzie że trzeba kupić zaprawę ponieść koszty robocizny , koszty energii ciężko jest określić zdolność kiełkowania i MTN , zaprawiając kilka ton potrzebna jest zaprawrawiarka  a nie betoniarka .Kupując kwalifikat masz spokój z agencją nasienną zwrot kilkuset zł  z ARR i jak bierzesz np nasiona kwalifikat plus to prawie 100% pewności że jest to bardzo dobry materiał i solidna podstawa do zrobienia wysokiej wydajności.

i nie martwi mnie cena za materiał siewny ale cena pszenicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Kiedy składa się wniosek o zwrot, gdzie i skąd pobrać wniosek. Pomóżcie pierwszy raz będę składał wniosek o zwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Kolego coś się zakręciłeś zacytowałeś post z 2008 roku.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj