karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamilo1888    61

no dzieki :) , doczytałem sie własnie w instrukcji wiec jestem wdzieczny :) , co  do tematu to ja praktykuje tak że kupie materiał na powierzchnie 1-2 ha około , na rozmnożenie i potem obsiewam 2 rok rozmnożkiem i dokupie na hektar swierzego ;) w ten sposób mam co 2 lata nowy materiał ;) i nie są aż tak duze koszta , jedynie słusznie że co do zaprawienia to jest problem bo bez zaprawiarki nie zrobi sie tego aż tak dobrze :) oraz ten czas ale sieje o wiele mniej niz większość ludzi w okolicy 100-130 kg /ha wiec nie są to duze ilosci aby przewiać i zaprawic materiał na 13 hektarów :) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Tylko ta robota. Wyczyścić, zaprawić to są pieniądze na energie fungicyd, oraz własny czas. 160 zł / 180 zł odjąć dopłata, zejść z normą wysiewu co ostatnio często z powodzeniem jest praktykowane to wychodzi na jedno i to samo.

 

EDIT: A ja praktykuję tak że kupuje na 80 % pola z centrali a resztę poprzednim zasiewam. I dzięki temu nie walają mi się nasiona z centrali zeszłoroczne których nie wysiałem.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Nie wiem czy jedno i to samo. Swój materiał max 70zł , czyszczenie niech 10zł/100kg zaprawa za 105zł na 1000kg. i tak samo możesz siać 150kg i mniej. U mnie kupuje na 1-2ha każdego roku, reszta swoja. A i ta dopłata , za rok może jej nie być. już w top agar był artykuł o materiale siewnym i można z tego wnioskować , że firmy nasienne boją się , że sprzedaż spadnie i to sporo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

w moim przypadku jest tak że zostawiam część zbóż na okres wiosenny które leżą na magazynie na górze.

Są tam wciągane żmijką, kwestia zamiast zaślepek założyć sita - 30minut i samo się czyści bo śmieci na dole a grube na górze.

Do zaprawiania czy sprzedaży i tak muszę zwalić z góry więc czy podstawię przyczepę czy wialnię jedna cholera bo jedno zwalanie.

Spod wialni żmijką na bok.

Jedyne co to zostaje zaprawienie a to akurat lubię bo trochę potrzebuję ruchu i fizycznej pracy. No i koszt zaprawy a czasem nawozu z mikroelementami.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

i znowu nas wydymaja. niedosc ze ponad rok trzeba czekac na kse to jeszcze dostanie sie jakies grosze bo mysle ze na wiecej nie ma co liczyc jak 50 zl/ha zboza. pisiory szybko wymyslily jak tu zaoszczedzic na rolnikach i mamy mine. dobre jest tez to ze ponad 3 miesiace wielce szanowne ministry beda wydawac rozporzadzenie o wysokosci stawek. żenada. to chyba bedzie ostatni rok obsiewania kfalifikowanym materialem siewnym. jak tu kupowac siew nie wiedzac ile sie zwrotu dostanie-a moze sie okazac ze tylko 25 zl/ha wyjdzie, a gruba kase za siew trzeba zaplacic. swoj wyjdzie o polowe taniej przy niewielkim nakladzie pracy bez łaski rzadu. co rok tylko troche materialu na rozmnozenie  i jechane.   chory kraj sie robi i tyle. doplaty obszarowe tez mialy co roku wzrastac a jakims cudem sa ciagle nizsze. tegoroczne to juz calkiem smieszne wyjda. tu tez nas wydymaja i zaoszczedza miliony dla ojca dyrektora na haracz.

Pierwsi to ucięli Twoi pupile czyli banda PO-PłSL ze 100 na 80 zł, w zeszłym roku jakbyś zapomniał.

Nowego rozporządzenia nie ma to sie tak na zapas nie żołądkuj, choćby i dali 50zł to i tak choć połowę zasiewów trzeba co rok zasiewać kwalifikatem, bo i tak to się lepiej kalkuluje.

Swoja droga ciekawy masz nick "crazy" ze słownika ang.  'pomylony' , 'szalony'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

Na jesieni kupiłem pszenżyto z centrali, wysiałem na pole, jednak pszenżyto wymarzło. Teraz też kupiłem na to pole pszenżyto z centrali i chciałem się zapytać czy dostanę zwrot za jeden i drugi materiał bo kolega mi mówił że tak. A jaka jest prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Do wymarzniętego musisz dołączyć protokół z ubezpieczalni , a jak nie masz to z gminy zaświadczenie (protokół) o likwidacji zasiewu . Wszystko masz na stronie ARR , poszukać trochę trzeba niestety .

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Od 15 stycznia ;)


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

Do wymarzniętego musisz dołączyć protokół z ubezpieczalni , a jak nie masz to z gminy zaświadczenie (protokół) o likwidacji zasiewu . Wszystko masz na stronie ARR , poszukać trochę trzeba niestety .

 

Ale to zaświadczenie z gminy to idę i mówię że coś takiego chciałem i dają? Czy musi jakaś komisja na pole przyjechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek91    1

Mam taką sytuacje, że kupiłem 1 t sadzeniaków z centrali ale złożyłem na nie reklamacje bo strasznie gniły. Reklamacje mi uznano, przywieziono tone nowych sadzeniaków. Miały być za darmo, ale na fakturze jest 10 zł do zapłaty, tj, 1 zł za metr. Mam teraz takie pytanie czy jakbym złożył na tą fakturę o zwrot to czy mi ją uznają? Czy nie będzie to przeszkadzało że na fakturze jest tylko 10 zł i adnotacja <Rozliczenie uznanej reklamacji z jesieni> ? Miał może ktoś taką sytuację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Miał ktoś z was kontrole z ARR w sprawie zwrotu za mat siewny? Jeśli tak to jak taka kontrola przebiega. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Poczytaj w temacie, chyba było wcześniej.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja miałem w zeszłym roku ale było już po zbiorze i właściwie nic nie sprawdzili, nie było żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54

przyjechała kontrola, zmierzyli pola, podpisem raport i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Może ktoś podpowie czy "Powierzchnia gruntów rolnych na działce ewidencyjnej (ogółem)" z wniosku dms jest tym samym, co  "Maksymalny kwalifikowalny obszar PEG"? Na działce mam las, łąkę, grunty orne i zabudowania.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

Może ktoś podpowie czy "Powierzchnia gruntów rolnych na działce ewidencyjnej (ogółem)" z wniosku dms jest tym samym, co  "Maksymalny kwalifikowalny obszar PEG"? Na działce mam las, łąkę, grunty orne i zabudowania.

 

moim zdaniem tak

NATOMIAST  powierzchnia całkowita działki  to nie to samo co PEG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dokładnie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Dzięki za podpowiedź. Jeszcze poruszę sprawę faktur za nasiona - jeśli moje dane są niekompletne, a korekty mogą nie dotrzeć do mnie do poniedziałku, to warto ryzykować wysyłkę faktur bez mojego NIP (to cały błąd)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

jeżeli  do poniedziałku nie będziesz miał prawidłowych faktur to złóż takie jakie masz

póżniej złożysz korektę  do wniosku lub po prostu dołączysz faktury vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

witam, czy dopłata do trzody chlewnej liczy się do pomocy de minimis? wpisywać ją do wniosku o dopłatę do materiału siewnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

jeżeli  do poniedziałku nie będziesz miał prawidłowych faktur to złóż takie jakie masz

póżniej złożysz korektę  do wniosku lub po prostu dołączysz faktury vat

 

Dzięki, tak zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj