karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

Kamilo1888    61

czyli moge zglosic działki które nie ja zgłaszam do dopłat bezpośrednich ?? a ich własciciel , oczywiscie ja ich uprawiam :) i jest wszystko ustalone z włascicielem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

a pieniążki w grudniu

jeśli chodzi o materiał siewny to zwrot jest szybciej niż z dopłat obszarowych więc nie jest tak źle


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

jeśli chodzi o materiał siewny to zwrot jest szybciej niż z dopłat obszarowych więc nie jest tak źle

Do 30 września Rada Ministrów ogłosi stawkę na ha , decyzja w ciągu 60 dni ,30 na płatność , skąd Twój optymizm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

czyli moge zglosic działki które nie ja zgłaszam do dopłat bezpośrednich ?? a ich własciciel , oczywiscie ja ich uprawiam :) i jest wszystko ustalone z włascicielem . 

Tak mozesz zglaszac

 

Jak narazie to wyglada na to iz wymiana materialu siewnego zamiast rosnac w sklai krajowej to pewnie bedzie malala poprzez te obciete doplaty. W tym roku na doplaty ma byc przeznaczone 90 mln a zapotrzebowanie kampanii 2015 wynioslo 127 mln, beneficjentow ok 80 tys. Zrodlo z kierownictwa ARR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

@fezoi jakoś zapomniałem o tym dziwnym warunku ministra, więc wielkie sorry i wygląda na to że na kasę trzeba będzie poczekać ;(

Wielka szkoda bo dopłaty znacząco wpłynęły na rozwój nasiennictwa i zwiększyły świadomość rolników, że warto wymieniać materiał siewny bo przynosi to wymierne korzyści, a  dzielenie dopłat w zależności od ilości wniosków znowu spowolni Polską hodowlę roślin


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2

Tak jak jest napisane w Top Agrar, wszystko będzie zależało od ilości zgłoszonych hektarów im więcej tym mniej rolnik otrzyma pieniędzy. 

Rolnik straci, ale też stracą producenci materiału siewnego bo rolnik będzie siał swoją pszenicę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

@fezoi jakoś zapomniałem o tym dziwnym warunku ministra, więc wielkie sorry i wygląda na to że na kasę trzeba będzie poczekać ;(

Wielka szkoda bo dopłaty znacząco wpłynęły na rozwój nasiennictwa i zwiększyły świadomość rolników, że warto wymieniać materiał siewny bo przynosi to wymierne korzyści, a  dzielenie dopłat w zależności od ilości wniosków znowu spowolni Polską hodowlę roślin

Nic się nie stało  :) . Dziadostwo się zrobiło z tymi dopłatami , miało być 80zł/ha , nakupiłem w sierpniu materiału siewnego a zwrot z takim przesunięciem w czasie i z niewiadomą stawką . Już się wyleczyłem z kwalifikatów , jak Rotondo wyleci to już będzie kropka nad i . Przeproszę się z czyszczalnią i wezmę się do roboty , parę zł zostanie w kieszeni . Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10
Napisano (edytowany)

i znowu nas wydymaja. niedosc ze ponad rok trzeba czekac na kse to jeszcze dostanie sie jakies grosze bo mysle ze na wiecej nie ma co liczyc jak 50 zl/ha zboza. pisiory szybko wymyslily jak tu zaoszczedzic na rolnikach i mamy mine. dobre jest tez to ze ponad 3 miesiace wielce szanowne ministry beda wydawac rozporzadzenie o wysokosci stawek. żenada. to chyba bedzie ostatni rok obsiewania kfalifikowanym materialem siewnym. jak tu kupowac siew nie wiedzac ile sie zwrotu dostanie-a moze sie okazac ze tylko 25 zl/ha wyjdzie, a gruba kase za siew trzeba zaplacic. swoj wyjdzie o polowe taniej przy niewielkim nakladzie pracy bez łaski rzadu. co rok tylko troche materialu na rozmnozenie  i jechane.   chory kraj sie robi i tyle. doplaty obszarowe tez mialy co roku wzrastac a jakims cudem sa ciagle nizsze. tegoroczne to juz calkiem smieszne wyjda. tu tez nas wydymaja i zaoszczedza miliony dla ojca dyrektora na haracz.

Edytowano przez crazy29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fagro    3

Oszczędzają na 500+. Pewnie zejdą do ok 5 dych za ha. A tak swoją drogą to czy do nasion kukurydzy przysługują dopłaty do materiału siewnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

...to chyba bedzie ostatni rok obsiewania kfalifikowanym materialem siewnym....

U mnie podobnie. Nie warto.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Tylko żeby zaprawiać sobie samemu ziarno, potrzebna będzie zaprawiarka z atestem (coś jak w przypadku opryskwiacza), PIORIN będzie tego wymagał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Może lepiej się przyjrzeć jaki materiał siewny się kupuje. Jednak wzrost plonowania i zdrowotnosci jest.
Dodatkowym czynnikiem przy wyborze powinna być użyta zaprawa oraz jakość wykonania zabiegu naprawiania


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Kwestia dopłat to już inną bajka, bo powinna być wyższa niż to było. Tylko w Polsce tak to jest że jak coś się sprawdza to zaraz się to zabiera bo chce się zrobić na tym interes


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej62    0

czyli moge zglosic działki które nie ja zgłaszam do dopłat bezpośrednich ?? a ich własciciel , oczywiscie ja ich uprawiam :) i jest wszystko ustalone z włascicielem . 

Tak praktycznie możerz zgłosić działki które nie zgłaszasz do doplat a które użytkujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Tylko żeby zaprawiać sobie samemu ziarno, potrzebna będzie zaprawiarka z atestem (coś jak w przypadku opryskwiacza), PIORIN będzie tego wymagał.

A jak w ewidencji nie wpiszę że zaprawiałem?

Faktur za zaprawę też im nie pokażę?

No właśnie.

Może lepiej się przyjrzeć jaki materiał siewny się kupuje. Jednak wzrost plonowania i zdrowotnosci jest....

Odpowiednie zmianowanie, agrotechnika, ochrona + wymiana materiału co 3 - 4(max) lata starczy niż kupowanie co roku tego co firmy napłodziły abyśmy my rolnicy pisali do arr o dopłatę o wartość której wzrosła cena materiału siewnego w stosunku do okresu gdy takiej dopłaty nie było.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj