karol

Dopłata do materiału siewnego

Polecane posty

michal1993    458

Wysyłając do agencji wypełniony wniosek trzeba dołączyć do niego tylko  fakturę zakupu czy coś jeszcze?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

wysyłam im fakturę z adnotacją że "proszę odesłać oryginał na adres ble ble ..." Robiłem tak co roku i co roku odsyłali. Dlatego zastanawiam się czy nie dołączyć im w ten sam sposób decyzji wójta o zwolnieniu z podatku rolnego.

dzwoniłem do ARR - jak ktoś dostał ulgę np. z tytułu nabycia gruntów do której to zostało wystawione zaświadczenie o pomocy de minimis to je także się wysyła z adnotacją jak do faktur żeby odesłali.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Mam pytanie czy moge zlozyć teraz wniosek na jeczmień jary czy dopiero po wysianiu ?
Bo jeczmien zakupiony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie i jak w koncu juz jest ze tylko 80 zł do zbóż bedzie tylko zwrotu czy jeszcze 100 zł jakby w nastepnym tygodniu jeszcze zlozyl na zwrot za nasienie to bedzie jeszcze te 100 zł do hektara czy już 80 zł ????


i co jak ktos jary jeczmien chce zasiac to co dopeiro moze skladac wniosek na drugi rok czy teraz jeszcze przed sieweim bo jak nasienie kupione to teraz chyba zlozyc by mozna bylo ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Masz czas podajże do 15 czy 25 czerwca. Mam pytanie czy ten internetowy wniosek jest aktualny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54

dziś kupujesz jęczmień jary otrzymujesz fakturę, jutro go wysiewasz i w poniedziałek składasz wniosek do ARR. możesz czekać do 25.06.2015. na dziś jest stawka 100 zł dla zbóż a w sejmie jest projekt ustawy o zmianę na 80zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

napewno stawki sie zmienia na mniejsze kilka postów wczesniej stawki 

prawdopodobnie od 1 kwietnia stawki sie zmniejsza wiec jak ktos ma zamiar zakupic mat siwny to teraz i złozyc wniosek  zasiac zawsze mozna pózniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

Witam czyli
zlozyc wniosek na oziminy pozniej papier o wymarznieciu a pozniej na jary a ten na jary to ma byc nowy wniosek czy jako korekta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

panowie mam pytanie, czy mogę kupić osobno jęczmień i pszenicę i zasiać taką mieszankę i ubiegać się o zwrot...czy musi być kupiona mieszanka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

możesz kupić osobno tylko we wniosku do mat siewnego zaznaczasz mieszankę zbożową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

dzięki, coś tam znalazłem że norma wysiewu mieszanki,tz o zwrot to 140kg/ha  i jakieś oświadczenie o udziale % jęczmienia i pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

Zbyszek  te oświadczenie  też musisz wypełnić,a teraz małe pytanko Działa wam aplikacja ELF bo mi nie i nie wiem czy czasem specjalnie nie jest przyblokowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

U mnie działa. Sprawdzałem przed chwilą.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

We wniosku trzeba wpisac dokumenty potwierdzajace wystapienie sily wyzszej jak zaoralem to co mam wpisac nie bylo ubezpieczone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Zmienili już tą stawkę na 80 zł do ha czy nadal jest 100zł, bo nie wiem ile wpisać na wniosku. A co jeśli faktury są na ojca a ziemia już jest na mnie, bo ojciec mi przepisał w tym roku ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Jeżeli chodzi o mieszankę jęczmienia i pszenicy to jest jakiś minimalny udział określony przepisami  tej drugiej w ilości wysianego materiału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

i co jeszcze jest te 100 zł do ha ciekawe do keidy ? a czy jak ktos nie ma NIPu a tam jest zeby wpisac NIP to jak nie mam to nie wpisywac i przejdzie to ? czy musze zrobic ten NIP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Bez NIPu przechodzi, ja tak składałem i mam już decyzję za oziminy.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj