Skocz do zawartości

Zdjęcie

Maxxum "zimowe" kody błędów

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 13:25

Maxxum "zimowe" kody błędów Czesc panowie

Posaidsa ktoś z was książke z kodami błędów? Bo w podstawowej instrukcji kazą ze wszystkim zwracac sie do serwisu.
Otóż z traktorem nigdy kłopotów nie było, niemniej teraz jak jest -15, to tuż po odpaleniu przez pierwsze pare minut na wyświetlaczu na przemian pojawiaja sie kody:
3555
3537
3541

co one znaczą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Maxxum "zimowe" kody błędów Dzisiaj, 21:10
  •  

#2 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 14:20

Maxxum "zimowe" kody błędów A giną po rozgrzaniu ??? Może olej za gęsty i problemy z czujnikami ?

#3 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 14:57

Maxxum "zimowe" kody błędów 5 minut i zginęły.
Spodziewam sie, ze to może być coś w stylu za gęsty olej/ ad blue zamarzło itp, niemniej chciałbym sie upewnić, a najleiej zdobyć taką książke z kodami coby mieć a przyszłosć;)

#4 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 17:32

Maxxum "zimowe" kody błędów Na zimnym tak jest. Jak zapalisz ciągnik to czekaj aż sie rozgrzej dopiero potem ruszaj.

#5 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 18:06

Maxxum "zimowe" kody błędów miałem plan czekać aż sie rozgrzeje, ale w tym czasie zaczałem czytać instrukcje i tam piszą, ze takie czekanie na rozgrzanie silnika na biegu jałowym to dla niego wręcz morderstwo. Piszą tam, żeby coś robić, albo przynajmniej utrzymywac obroty ~1500.

Wiec owszem, wypadałoby trochę poczekać przed ruszeniem, ale silnik ma pracować dość żwawo a nie a biegu jałowym.

#6 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 24 styczeń 2014 - 19:35

Maxxum "zimowe" kody błędów Napisz coś więcej o tym ciągniku. Jaki jest model Twojego maxxuma? Z którego roku jest? Masz w nim ad blue?
Z tego co pamiętam: "ze takie czekanie na rozgrzanie silnika na biegu jałowym to dla niego wręcz morderstwo. Piszą tam, żeby coś robić, albo przynajmniej utrzymywac obroty ~1500." to u mnie w instrukcji nie było napisane, wręcz odwrotnie człowiek z serwisu mówił, że po odpaleniu zimą niech się nagrzeje 5 min i dopiero jeździć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 21:18

Maxxum "zimowe" kody błędów 2013 multikontroler, z adblue

A oto fragment z intrukcji

Rozdział :Uzytkowanie w niskich temperaturach

UWAGA:
Jeśli panują niskie temperatury otoczenia lub gdy temp płynu chłodzącego jest niższa od normalnej , nigdy nie należy pozwalać silnikowi pracowac z prędkością biegu jałowego przez dłuższe okresy czasu. (...)Niskie prędkosci obrotowe silika w niskich temperaturach mogą prowadzić do uszkodzeń silnika.

#8 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 02 luty 2014 - 01:01

Maxxum "zimowe" kody błędów Dziś pojawił się nowy bład: 3297, wie ktoś co o oznacza?

ps
czy wam też, nawet teraz jak były te mrozy od razu po uruchomieniu pracuje wentylator chłodnicy?

Myślałem, ze skoro jest on wiskotyczny, to załacza sie dopiero jak potrzeba, a nie cały czas silnik chłodzi i utrudnia rozgrzewanie w mrozy.

#9 Share jarek1977

jarek1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 20:35

Maxxum "zimowe" kody błędów U mnie też jak był mróz to zapalał się kod 3297 i jak zadzwoniłem do serwisu to mi powiedzieli że to przymarza paliwo i pompa common rail nie może zassać odpowiedniej ilości paliwa

#10 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 06 sierpień 2015 - 21:18

Jeśli ja mam bład 3297 latem to znaczy że mam brud w paliwie czy coś się gdzieś przytkało.

#11 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 06:55

3297 Wysokie odchylenie dodatnie ciśnienia w magistrali i wysoka wartość zadana przepływu paliwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 07 sierpień 2015 - 22:20

czyli co mu jest. nie tylko mi się to przytrafiło znajomy obok orał t5 i miał dokładnie ten sam błąd jakieś prawo serii przy orce w upał. tam w nim jest taki mały filterek trochę jak w c330 brudny był przeczyszczony został, błąd zniknął  (ciekawe na jak długo) ciągnik potem belował słomę 1,5 h. Trochę denerwujące że filtr powietrza do wymiany bach po obrotach i po mocy, tak samo z innymi niby pierdołami.

Edytowany przez inwi, 07 sierpień 2015 - 22:22.

Dodaj odpowiedź