Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tłumik / amortyzator drgań - czy da się rozebrać ?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karp86

karp86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 10:45

Tłumik / amortyzator drgań - czy da się rozebrać ? Panowie mam pytanie, czy tłumik/amortyzator drgań do Zetora 7245 jest rozbieralny? A jeśli tak to w jaki sposób? Przyznam się że kręciłem i próbowałem go podejść z różnych stron ale nie podołałem.
Pytam bo mój się zaciął - dam radę go ruszyć tylko w jedną stronę, a i to z dużym oporem. Zanim kupie nowy chciałbym sprawdzić czy uda się naprawić ten.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Zdjęcie poglądowe:
Dodany obrazek

Edytowany przez karp86, 24 styczeń 2014 - 10:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tłumik / amortyzator drgań - czy da się rozebrać ? Dzisiaj, 07:06
  •  

#2 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 11:25

Tłumik / amortyzator drgań - czy da się rozebrać ? Nie marnuj czasu. Fabryka nie przewidziała naprawy .

#3 Share zmechanizowany

zmechanizowany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 14:58

Tłumik / amortyzator drgań - czy da się rozebrać ? Ja rozbierałem to 2 lata temu i dokładnie nie pamiętam .O ile się nie mylę to trzeba zdjąć tą plastikową osłonę ,siedzi ona na takim metalowym kołnieżu,śrubokętem podważyć i powinna zeskoczyć tylko nie rób tego na tym mrozie ,lpiej gdziś to ogrzać do przyzwoitej temperatuy bo inaczej ci popęka.Pod tą osłoną jest wkręcany tłoczek z uszczelnieniem trzeba go wykręcić .Ale tak w ogóle to ten amortyzator ma tak ciasno chodzić aby spełniał swoją rolę.Teraz ci tak chodzi bo jest olej bardzo gęsty.Mój też tak chodzi : wcisnąćjest łatwiej,a wyciągnąć bardzo ciężko.

Edytowany przez zmechanizowany, 24 styczeń 2014 - 15:01.

#4 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 15:38

Tłumik / amortyzator drgań - czy da się rozebrać ? Ja to tez rozbierałem. U mnie po rozebraniu w środku było pełno gęstej mazi która blokowała przepływ w jednym kierunku. Przez to w jedną stronę ciężej się kręciło. Poczyściłem wszystko i złożyłem i zalałem olejem rzadkim od układów wspomagania boksol. Wszystko było by okej tylko amortyzator zaczął cieknąć z uszczelniacza na ośce.Od czasu do czasu muszę dolać. Nie wiem czy w ogóle taki uszczelniacz można dostać bo nie wymieniałem.
Po części kolega @zorzyk2 ma rację nie warto sie męczyć.

Przesłałem zdjęcia z rozbiórki tego amortyzatora na których ładnie wszystko widać: http://www.fmix.pl/a...r-drgan-zetor/1
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share szewek

szewek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 19:22

Tłumik / amortyzator drgań - czy da się rozebrać ? Niestety uszczelniacze nie do zdobycia. Także z czystym sumieniem możesz jechać po nowy ;) . Ja dałem 190 pln.

#6 Share karp86

karp86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 16:42

Tłumik / amortyzator drgań - czy da się rozebrać ? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Rozbiorę go ciekawości, a na kupnie nowego pewnie i tak się skończy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share zmechanizowany

zmechanizowany

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 18:32

Tłumik / amortyzator drgań - czy da się rozebrać ? Dla potomnych.Proponuję zalaćgo olejem mineralnym do wspomagań np.zielonym firmy FEBI.Dużo lepiej się sprawuje w skrajnych temperaturach,szczegulnie minusowych aniżeli zwykły olej hydrauliczny.