Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.
Zdjęcie

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 23:11

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 Witam

Czy ktos zalozyl do popularnej szostki szybki rozrusznik magnetona 12v i tylko jeden aku 12v?+do tego grzalka do bloku,jak tak to jak wam pala i w jakiej temp. oraz ile kw macie rozrusznik i ile ah aku.
Martwi mnie fakt ze dobrej firmy rozruszniki ktore moglbym wsadzic do szostki maja tylko 2,7kw sa chinczyki ktore maja wiecej ale to chinczyk.

pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 gru 2017
Ursus 4514 z Turem4 T272

• 64000.00 PLN
  • 21 sty 2018
Ursus 1224 z 1998r nie zetor

• 49900.00 PLN
  • 21 sty 2018

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 Dzisiaj, 10:41
  •  

#2 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1366 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 23:39

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 chińczyki to mają wiecej, ale tylko na papierze. W rzeczywistości jest jedna wielka lipa.

A co do odpalania 6-tki a 12V.
JA bym sobie odpuścił taką przeróbkę.
Sam mam 4, nowe zdrowe aq, rozrusznik szybkoobrotowy magnetona i z odpalaniem zimą cudów nie ma. a ponizej -10 to i tak muszę podłączyć przez kable dodatkowy aq od kombanu, bo standardowe nie dają rady (a powtarzam, są zdrowe 2x6V 195Ah 1000A (EN) prądu rozruchowego, wiec nawet teoretycznie nieco większe niż jedna 12tka.)
także 6 garów w ten sposób sobie nie wyobrażam.

No chyba, że taktor bedzie na płynie i godzinę przed każdym rozruchem poniżej zera załaczysz grzałkę w bloku, to wtedy może jakosby to funkcjonowało.

#3 Share muflon19

muflon19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 11:34

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 Jeśli masz w miare dobry silnik łatwy do uruchomienia to śmiało zakładaj. W mojej okolicy kilka 12 nastek tak chodzi i zapalają. Szóstki zazwyczaj lżej odpalają jak czwórki. Chyba że masz źle ustawiony zapłon to nawet rozrusznik od czołgu ci jej nie uruchomi ale jeśli wszystko jest ok to zakładaj.

#4 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 20:00

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 nunu85
tak mysle zalac go plynem i zalozyc grzalke z tego powodu zeby nie przelewac go wrzatkiem bo juz mi sie zdarzylo ze kraniki zamarzly a ciagnik i na zapych nie chcial odpalic bo sie slizgal na lodzie.

muflon19
a jakie rozruszniki i aku maja ci twoji znajomi i jak z paleniem w zime.Mysle ze grzalka powinna w 1h w mrozie do -15 wystarczajaco podgrzac silnik do startu

a chcem rozruch na 12v bo jak nie bedzie palil to jest oczywiste rozrusznik albo aku alternator rzadko siada a z tym stycznikiem to bylo dobrze jak byl stary orginal a te nowe to badziew i zawsze cos i trzeba caly uklad sprawdzac
pozdrawiam

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8482 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 21:01

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 Przerub instalację na 24 i będzie spokój, załuż alternator z Jelcza, i wszystko 24V a na przyczepę dać styczniki na 12V.

#6 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 22:07

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 czytalem tu na forum ze instalacja jest za slaba na 24v i kable sie topia,zastanawia mnie fakt ze zachodnie maszyny maja rozruch na 12v + jeden aku 150Ah i jest ok mam tak w ciagniku 140km i w komabjnie 200km i w zime pala i ciagnik i kombajn,kombajn odpalalem przy -15 bo przeszkadzal przy sprzedazy pszenicy zakrecil ze trzy razy chodz za ciekawie nie bylo ale odpalil a to jest maszyna ktora glownie pracuje jak jest pow +20 i grzalki w bloku nie ma ani kombajn ani ciagnik i pala na 12v obie maszyny maja szybkoobrotowe rozruszniki

pozdrawiam

#7 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 24 styczeń 2014 - 23:26

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 No widzę że tu kombinatorów nie brakuje...Jakieś styczniki,alternatory z jelcza,palenie kabli i wgl jeszcze ortografia...

Można zastosować rozruch na 24V a instalacja będzie na 12V.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8482 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 09:40

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 Można przekaźnik, tą kostkę założyć z Fortschritta, jest taka sama jak w Ursusach tylko że nie jest awaryjna.
Albo alternator z Jelcza na 24 V i przekaźnik do odpalenia, tak jak mają MTZ, a wszystko zostaje na 12V, i bez awaryjnie działa, bo nie ma się co psuć.

#9 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 10:20

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 Dlaczego awaryjne?Ja w tamtym roku pierwszy raz rozbierałem ten przełącznik od trzydziestu lat jak ciągnik wyjechał z fabryki...Odkręciła się ta nakrętka na 8 klucz.
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#10 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 13:20

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 gdy mialem orginal stycznik to bylo ok problem sie zaczol na stycznikach teraz produkowanych nigdzie nie moge dostac orginala a te co sa to made china albo indie dlatego chcem miec rozruch na 12v i 1 aku tak jak w zachodnich maszynach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 13:43

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 A co Ci się stało z tym oryginalnym? Jak idziesz do sklepu to bierz najdroższy i mów że chcesz polski,to wtedy kupisz dobry.

#12 Share ogrodnik70

ogrodnik70

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 16:33

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 JA mam te rozruszniki szybko obrotowe jeden magneton w 902 a chinski w 1222 na lato są dobre bo nawet na akumulatorku 75 Ah szósta pali ale teraz w niej jest akus 170 Ah i kreci tak jak by chciał a nie mógł. W 902 wywaliłem ten rozrusznik i złozyłem orginalny na 12 v i do tego dwie swiece zarowe od ciapka w kolektor i pali jak szatan. Załoz roszrunik ten orginalny od 80 12 v i duzy jeden akus około 170 Ah i swiece zarowe z 3 w kolektor lub grzałe i bedzie paliła .

#13 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1502 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 styczeń 2014 - 17:29

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 właśnie... nie kombinuj z tymi szybkoobrotowymi... załóż oryginalny na 12V od 80 i jak jest rozrusznik ok, to nie ma bata aby nie odpaliła... miałem tak w 1224 jak jeszcze miała stary silnik (teraz mam na 24, bo silnik kupiłem z takim rozrusznikiem) to pamiętam ,że na dwóch aku 12V połączonych szeregowo to w zimę było chyba grubo poniżej -10... trochę pokrtęciła ale odpaliła i to na sucho bez wody... ;)
A odnośnie stycznika 12/24 to są awaryjne jeśli w instalacji jest burdel i jak się za długo nimi kręci, to wtedy się przegrzewają...
aaaa i kto zakłada do ciągnika 2x6V... :D:D takie aku do do 360... ;) zakłada się dwie 12 i masz 12v , ale za to większy amperaż na kopnięciu... ;) i nie ma bata aby nie odpaliła...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#14 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 18:16

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 Nasz 1214 zapalił wczoraj przy -15 o 6 rano.Tylko pyk i chodził,Co prawda to pompa wtryskowa odpowiada za dobry rozruch,ale szóstki to każda dobrze pali.

A co do przełącznika 12/24V to miesiąc temu zdjąłem pokrywę od niego bo zgłoszono mi że pstryka a nie pali.No co się okazało to wina pracownika bo zakładając gruby przewód na złącze z gwintem M10 nakręcił ręką nakrętkę ręką i nie było styku...

No w 385 i innych czwórkach oryginalnie powinny być montowane dwie 6V.Nie możesz założyć dwóch 12V i mieć 12V na instalacji bez przełącznika.Ta magiczna skrzynka łączy akumulatory szeregowo i masz 24V i jaki prąd rozruchowy.To jest taki przekaźnik zwierny :)

Edytowany przez locke, 25 styczeń 2014 - 18:19.

#15 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4675 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 18:34

czytalem tu na forum ze instalacja jest za slaba na 24v i kable sie topia,z

21W / 12V = 1,75A taki prąd płynie w przewodzie przy 12V
21W / 12V = 0,875A taki prąd płynie w przewodzie przy 24V więc czemu instalacja ma się grzać przy 24V ????????

Dlaczego awaryjne?Ja w tamtym roku pierwszy raz rozbierałem ten przełącznik od trzydziestu lat jak ciągnik wyjechał z fabryki...Odkręciła się ta nakrętka na 8 klucz.

Też to miałem z 2-3 lata temu, naprawione na polu i włącznik ma już ok. 25 lat. Jak kolega @Finn napisał są problemy jak się nie dba o instalację i "watuje" bezpieczniki na włączniku 12/24.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#16 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1502 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 styczeń 2014 - 18:38

No w 385 i innych czwórkach oryginalnie powinny być montowane dwie 6V.Nie możesz założyć dwóch 12V i mieć 12V na instalacji bez przełącznika.Ta magiczna skrzynka łączy akumulatory szeregowo i masz 24V i jaki prąd rozruchowy.To jest taki przekaźnik zwierny :)

to ja mam chyba jakieś kosmiczne aku... bo mam wstawione dwie 12 V w te skrzynki pod siedzeniem... i oba"+" na rozrusznik, a "-" na masę... i nie ma że boli... ;) mozna kupić 12 aby pasowaly do tych skrzynek , trzeba poszukać... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#17 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 19:18

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 Do tych co twierdza ze przekaznik 12/24 jest ok ile wy robicie tymi ciagnikami mth rocznie?
Powiem wam ze u mnie w okolicy jest sporo szostek i wiekszosc narzeka na ten problem tylko nikt nie wie jak najlepiej z niego wyjsc i dalej montuja nastepny.

Ja rocznie swoja robie 800mth i wk......mnie ten stycznik,jak bym mial balagan w instalacji to dawno bym go spalil.
Rozmawialem z 5 mechanikami i kazdy mowi ze to badziew ale co maja zrobic jak orginalu nie idzie dostac i wstawiaja nastepny badziew
Wiedz nie mowcie mi ze przeloncznik to dobra sprawa w zachodnich maszynach mam wszystko na 12v i pali zima i nic sie nie dzieje

#18 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4675 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 20:29

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 Kolego sąsiad ma już z 3 albo 4 sztuki uszkodzonych w przeciągu 15 lat (wymagają tylko odpowiedniej regulacji do poprawnej pracy) można też równolegle do styków założyć przekaźniki aby odciążyć styki przełącznika jeżeli mamy dużo odbiorników..

U nas w ciągniku jak napisałem przez ok. 25 lat ciągnik pracuje na ok. 40 ha, morderstwem są słabe akumulatory i tykanie przełącznika.

Takie bezpieczniki też nie pomagają przełącznikowi : http://tablica.pl/of...CID-ID4uLo.html

Słyszałem opinię że przełączniki z 12/24 z IFY są mocniejsze (mieliśmy taki w Starze i też nie było problemów).

Pytanko kolego czy do wnętrza przełącznika zaglądasz profilaktycznie czy dopiero jak się popsuje?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#19 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 01 luty 2014 - 00:45

rozruch z 24 v na 12 v 6cyl 1204 Ja w zetorze 8111 przerobilem na 12/24 a rozrusznik zostal na 12v i pali w najwiekszy mroz juz 3 rok. Grzalke wlaczam tylko ze wzgledu na zywotnosc silnika. Raz musialem wyregulowac przelacznik bo niechcial puszczac (krecil az wylaczylem mase), potem przedobrzylem i niechcial lapac tylko wlasnie pykal a teraz nie ma z nim problemow.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 16 luty 2014 - 11:21

Witam

Czy ktos zalozyl do popularnej szostki szybki rozrusznik magnetona 12v i tylko jeden aku 12v?+do tego grzalka do bloku,jak tak to jak wam pala i w jakiej temp. oraz ile kw macie rozrusznik i ile ah aku.
Martwi mnie fakt ze dobrej firmy rozruszniki ktore moglbym wsadzic do szostki maja tylko 2,7kw sa chinczyki ktore maja wiecej ale to chinczyk.

pozdrawiam

Witam; jeżeli chcesz mieć większej mocy rozrusznik na 12V to jest możliwość założenia 4,2KW. firmy Jubana (Litewski)
http://jubana.eu/sta...ts&id=123708301
tylko trzeba przekręcić uchwyt na rozruszniku ten z trzema śrubami które są rozmieszczone symetrycznie na imbus bo elektromagnes zawadzi o ramę narzędziową.
Ja do 6cyl. też mam założony taki tylko 24v. 8,1kw. tylko ma inaczej ustawione zamocowanie szkoda że wcześniej nie wiedziałem o tym 12v bo być może bym go właśnie wybrał.