Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skup zywych zwierzat posrednictwo

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Skup14

Skup14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 16:28

Skup zywych zwierzat posrednictwo Witam. Chciałbym rozpocząć działalność mającą na celu skup żywca i bydła rzeźnego od rolników a następnie transport do rzeźni. Jakie pozwolenia potrzebuje, gdzie muszę sie udać?? Jak założyć firme ? Jak uzyskac na to jakies dofinansowania?

Moi rodzice prowadza gospodarstwo w ktorym im pomagam, 30 macior i ok 50 opasow. Mam samochod do przewozu zwierzat, Skupuje lokalnie wybrakowane krowy i dostarczam je do rzezni. Chce zalegalizowac dzialalnosc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skup zywych zwierzat posrednictwo Dzisiaj, 12:04
  •  

#2 Share bycza

bycza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 18:31

Skup zywych zwierzat posrednictwo był program Różnicowanie (rozpoczęcie przez rolnika dziłalności dodatkowej) jeżeli jeszcze jest to pewnie byś mógł w to wejść ,działalność rejestuje się w gminie trzeba znaleść numer działu pod który to podlega póżniej do urzędu statystycznego i skarbówki , ale najpierw się dowiedz jakie warunki musisz spełniać co do przewozu zwierząt chyba w inspekcji weterynarii i czy będzie jakiś program pomocowy

#3 Share Skup14

Skup14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 13:34

Skup zywych zwierzat posrednictwo a jakies dokladniejsze informnacje ktos ma?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share LESZEK1

LESZEK1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 19:14

Skup zywych zwierzat posrednictwo Kolego Skup 14 ,
ja prowadzę oprócz gospodarstwa pozarolniczą działalność gospodarczą handlowo- usługową , handlujemy cielętami mlecznymi , które skupujemy od rolników i hurtowo sprzedajemy dealerowi z Holandii , wcześniej handlowałem też z kupcami z Włoch ,Niemiec(parę razy z Francuzem - masakra :( ) ten handelek obecnie zamiera,bo bydła jak na lekarstwo ,więc i cielat mało .
Aby otworzyć Pozarolniczą Działalność Gospodarczą wystarczy to zgłosić w Gminie , jak się ładnie uśmiechniesz,to ci Panna Andzia wyszuka,jaki będzie Twój Twój numer statystyczny działalności , radzę się zastanowić i zgłosić od razu więcej rodzajów działalności , bo każde kolejne poszerzenie będzie Cię dodatkowo kosztować .
Kolejny krok to Urząd Statystyczny , tam ci nadadzą nr. Regon - zgodny z Twoją główną działalnością .później Urząd Skarbowy ,później Inspektorat Weterynarii , bo będziesz prowadził działalność NADZOROWANĄ, a to właśnie Pany Inspektory z Weterynarii będą Ciebie NADZOROWAŁY ,Samochód musi spełniać ŁUNIJNE WYMAGANIA co do przewozu żywca ,za jego dopuszczenie musisz zabulić ponad 600 złotych Panom Weterynarzom właśnie , skupy musisz zgłosić Panom weterynarzom również i każdorazowo Pan Weterynarz musi mieć nadzór nad skupem-trza bulić ,i wiele ,wiele innych pierdół również .
Ale się nie zniechęcaj , do odważnych Świat należy (ponoć) :D

Pozdro Leszek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1700 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 21:24

Skup zywych zwierzat posrednictwo @skup 14 najwiekszy problem to weterynaria bo naprawde sa duże wymogi musisz mieć baze czyli budynek w którym bedziesz przetrzymywał zwierzeta nie ma tz. "obwoznego skupu" w budynku tym musisz mieć wode bierzaca wentylacje wydzielony magazyn pasz, izolatke pomieszczenie socjalne z łazienką do tego w tym budynku nie możesz trzymać innych zwierzat teren musi być ogrodzony zeby nie wchodziły dzikie i obce zwierzeta przy każdym skupie musi być lekarz weterynarii musisz mieć umowe z firma dezynfekujaca i pare drobnych innych pierdół, czysto teoretycznie jak odbierasz zwierzeta z jednego gospodarstwa to już nie mozesz jechać bez dezynfekcji tym autem do drugiego gospodarstwa po zwierzeta (taki jest przepis weterynaryjny nikt pewnie tego nie przestrzega) teraz samochód musi mieć specjalistyczna zabudowe wentylacje poidła i zbiornik na gnojowice na samochodzie jesli masz winde z waga to musisz mieć przeglad UDT i druga sprawa Agencja te wszystkie przemieszczenia zwierzat bedziesz też miała nadany swój nr zeby zgłaszać wyrejestrowywać te zwierzeta i też jest sporo papierologi + to co pisał Leszek a dodatkowo dochodzi Ci podatek do gminy od samochodu cieżarowego+ jakas wolna gotówka na koncie bo zakłady płaca po 28-60dniach a Ty musisz rolnikowi za rr zapłacić w ciagu 13 dni, kiedys tak jak ty handlowałem przy gospodarstwie po cichu ale życzliwi sasiedzi i konkurencja podpier..liła mnie do weterynarii i ledwo mi sie udało wywinać od kary, stad znam temat bo chciałem tez robić to na powaznie ale przepisy weterynaryjne mnie przerosły chyba ze to tylko w Płocku weterynaria tak wydziwia, również życze powodzenia
ZETOR TEAM