Skocz do zawartości

Zdjęcie

C330 by vitoma

439 odpowiedzi na ten temat

#121 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 05 luty 2014 - 18:50

C330 by vitoma NIekoniecznie. Składaj TYLKO na oryginalnych częsciach to zobaczysz co ile kosztuje ;)
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C330 by vitoma Dzisiaj, 01:57
  •  

#122 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:44

C330 by vitoma

same nowe części :D

taaa 5x gorsze od starych.

tak sobie ostatnio myslalem z jaka czestotliwoscia psuła by sie c330 zlozona w calosci z czesci do niej obecnie dostepnych w sklepach - obstawiam 1 awarie na 5mtg :)

#123 Share H3ni0

H3ni0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team

Napisany 05 luty 2014 - 19:49

C330 by vitoma Kiedy jakieś fotki będą?
KPZ "Zetor Team"

#124 Share wladyslaw1

wladyslaw1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:38

C330 by vitoma

taaa 5x gorsze od starych.

tak sobie ostatnio myslalem z jaka czestotliwoscia psuła by sie c330 zlozona w calosci z czesci do niej obecnie dostepnych w sklepach - obstawiam 1 awarie na 5mtg :)

Zasada kupowania nowych części jest prosta. Trzeba dobrze zapłacić, by mieć coś dobrej jakości. Bo jak ktoś tnie koszty i kupuje części z Chin czy Indii to nie ma co się dziwić, że szybko się rozlatują. :D Ja to ma złe doświadczenia z takimi pierdołkami w capku, ledwo z sklepu przywiozę i już fabrycznie nie działa. :D

#125 Share voyteknet

voyteknet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:57

C330 by vitoma

Alternator proponuje coś krajowego np, expom, bo ten agtech to nic innego jak made in china

Co do koloru lakieru, to będzie żółty ?

no co ze made in china?? irytuja mnie takie komentarze..... kup sobie oryginalne np filtry do case czy jd i zobacz gdzie zostaly zrobione.... i to czesto nie bedzie USA ani nawet GERMANY. W sumie to ten komputer z którego piszesz - działa?? chyba działa - ale powiem Ci w tajemnicy że tez raczej nie jest amerykański;) czy wyprodukowany w Niemczech:)...
wszystko to kwestia spelnienia standardow i sprawnosci dzialania okreslonej funkcji... alternator (w tym wypadku) ma doładowywac akumulator a nie recytowac Kochanowskiego staropolszczyzną;):);)

#126 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 05 luty 2014 - 22:45

C330 by vitoma w 360 mam taki od 5 lat http://allegro.pl/ro...3902690782.html ładować ładuje ale przy obrotach poniżej 1200 mryga kontrolka
w 360 3P mam taki od 4 lat http://allegro.pl/c3...3865602600.html ładować ładuje wad na razie nie widać.

#127 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 05 luty 2014 - 23:48

C330 by vitoma

Zasada kupowania nowych części jest prosta. Trzeba dobrze zapłacić, by mieć coś dobrej jakości. Bo jak ktoś tnie koszty i kupuje części z Chin czy Indii to nie ma co się dziwić, że szybko się rozlatują. :D Ja to ma złe doświadczenia z takimi pierdołkami w capku, ledwo z sklepu przywiozę i już fabrycznie nie działa. :D

Problem w tym ze co do wiekszosci czesci nie ma wyboru, jest tylko dostepne chinsko-indyjskie badziewie. co ja bym dał żeby np. do c360 moc kupic znowu linke licznika z polskiego linexu jaka kiedys miałem- teraz sa juz niedostepne . Jest tylko indyjskie gówno za 9zl ktore wytrzymało ok 150mtg.

Zreszta- nie o tym temat.

Fotki jutro.

Edytowany przez vitoma, 05 luty 2014 - 23:48.

#128 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 06 luty 2014 - 09:03

C330 by vitoma

w 360 mam taki od 5 lat http://allegro.pl/ro...3902690782.html ładować ładuje ale przy obrotach poniżej 1200 mryga kontrolka
w 360 3P mam taki od 4 lat http://allegro.pl/c3...3865602600.html ładować ładuje wad na razie nie widać.

A spróbuj wymienić żarówkę od kontrolki na większą, gdzieś czytałem, że czasem pomaga.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#129 Share adamex0

adamex0

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 luty 2014 - 10:23

C330 by vitoma Ja mam w mojej 330 założony mam alternator z golfa 3 90A z dotoczonym kółkiem pasowym już 3 rok i ładuje jak szalony kontrolka gaśnie przy kręceniu rozruchem na odprężniku.

Edytowany przez adamex0, 06 luty 2014 - 10:24.

#130 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 06 luty 2014 - 10:46

C330 by vitoma @michal1993
żarówka 4 watowa jest zalecana, ponieważ alternator się szybciej wzbudza, ale i na 2w da rade.
A co do tematu, również czekam na fotki ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 06 luty 2014 - 11:16

C330 by vitoma Jeśli szybciej gaśnie kontrolka 4W od 2W to znaczy że masz za małe koło pasowe i to tylko złudzenie bo zgaśnie żarówka a ładowanie jest znikome na wolnych obrotach prawidłowe zaczyna się dopiero powyżej 1000rpm.
Przy sprawnym alternatorze i odpowiednio dobranym kole pasowy żarówka 2W ma gasnąć po uruchomieniu silnika.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#132 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 06 luty 2014 - 13:21

C330 by vitoma Panowie chyba wam sie tematy pomylily - to nie jest temat z działu "elektrotechnika" ... :wacko:

#133 Share H3ni0

H3ni0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team

Napisany 06 luty 2014 - 18:25

C330 by vitoma Jaki napęd wspomagania polecacie?
z wału:
http://allegro.pl/ws...3931593425.html
czy z rozrządu:
http://allegro.pl/ws...3931593536.html
KPZ "Zetor Team"

#134 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 06 luty 2014 - 18:52

C330 by vitoma Specjalnie chcesz drażnić kolegę @Vitoma postami nie na temat? Żeby to chociaż był temat o C-360. A tak ogólnie to napęd z wału jest chyba lepszy bo przynajmniej jak pompa wywali uszczelkę to nie trzeba wymieniać oleju w silniku.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#135 Share Sadow

Sadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 luty 2014 - 19:12

C330 by vitoma Kolego Vitoma mógłbyś mi napisać ile kosztuje elektrozawór taki jak ty chciałeś sprzedać .Sory że tu pisze ale na priv się nie da do ciebie

#136 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 06 luty 2014 - 22:38

C330 by vitoma Juz oczysciłem skrzynke.

#137 Share Lukasz12321

Lukasz12321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Komputery Sport

Napisany 06 luty 2014 - 22:58

C330 by vitoma Wrzucisz jakies fotki dzisiaj? ;)
Czekamy z niecierpliwością...
PS. Wiem że trzeba troche czasu aby skompletowąc materiał z remontu (a przecież nie trwa on 5 minut) :P Także nie obrażaj sie na naciski z naszej strony :)

Edytowany przez Lukasz12321, 06 luty 2014 - 22:58.

#138 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 06 luty 2014 - 23:27

C330 by vitoma Jakbym ja sie tak łatwo obrazał to bym juz daaawno nic nie pisał na forach ;).

Dodany obrazek

No i przekładnia sobie popuściła ;).

Dodany obrazek

Ktoś chetny na zestaw :) ? 400zł, wasy 2szt także sa.

Dodany obrazek

Rozprawiłem się ze starym termostatem. Jest sens zakladac nowy termostat ? Ciągnik zima zrobi moze 2mtg/sezon. W c360 nie mam i tu skłaniam sie do tego samego...

Dodany obrazek

Pompa wody pojdzie nowa orginalna bo stara czasami puszczala. jako ze byla pomalowana tylko jakims lichym podkladem to poszedł epoksyd..

Dodany obrazek

Dodany obrazek

A pozniej czerwien :).

Dodany obrazek

Blacha do montazu joya juz gotowa.

Dodany obrazek

A błotnik nawiercony.
Dodany obrazek

Rolki do masztu ktore zamówiłem u tokarza z allegro - takiej fuszery tokarskiej jak zyje nie widziałem - kazda nieco inna, zabrakło materiału to dołożył niechlujnych smarków z migomatu - nie polecam firmy umax Daniel Firla . Zenada po prostu. Cena była niska to fakt - 25zl/szt.

Ale i tak "moj" tokarz musi mi je poprawic i uzyje tylko 2szt -tych na ktorych nie widac tych smarków.

Dodany obrazek

Wywalam ta kostke przy rozdzielaczu - jak sie okazalo to byl tylko lacznik. bez sensu - tylko miejsc zajmował - no to ciap :).

Dodany obrazek

I tu też ciap, ciap...

Dodany obrazek

Troche podtoczyc, a poźniej pospawać.

Dodany obrazek

Podstawki akku juz marniutko wygladały...rzecz jasna beda nowe pocynkowane i pomalowane prochem.

Dodany obrazek

Znowu skrobanka...

Dodany obrazek

Nowe filterki także sa juz na miejscu.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Z siłownikiem to był jednak fałszywy alarm - o dziwo mieści się z lewej strony na styk (lub jak kto woli na piczy kłak) przy max wychylonej osi jest jakies 3mm luzu - trzeba było tylko nieco podebrac obudowe alternatora tarcza listkowa i stoczyc wiatrak o 10mm - czeka na toczenie.

Edytowany przez vitoma, 06 luty 2014 - 23:28.

#139 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 07 luty 2014 - 00:03

C330 by vitoma Będzie SUPER CIAP :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share JUMIKO

JUMIKO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 07 luty 2014 - 08:08

C330 by vitoma Co do termostatu jestem innego zdania, powinien być w układzie chłodzenia i nie dla upchania dziury zakładają go fabryki. Oczywiście każdy z użytkowników ciągników sam decyduje o jego obecności. Wiadomo że w tym konkretnym przypadku nie używamy ogrzewania wnętrza kabiny ale gdy jest on zamontowany to silnik szybciej się nagrzewa i są optymalne warunki pracy za czym idzie mniejsze zużycie paliwa, mniejsza ilość wydalanych ze spalinami toksyn, lepsze smarowanie gładzi cylindrów i szybsze uzyskiwanie pełnych mocy a i stała praca wentylatora chłodnicy nie przyczynia się do szybszego nagrzewania, jak to jest w innych pojazdach z wentylatorem na sprzęgle wiskotycznym lub innych układach elektrycznych . Jednak do prawidłowej pracy termostatu układ powinien być wypełniony płynem chłodniczym a nie wodą, który m. in. ma właściwości smarne (dotyczy pompy płynu), nie powoduje korozji i zapewnia elastyczność elementów gumowych.

Ps. Te rolki to nie majstersztyk :D. Vitoma obczyść i popraw migomatem lub lepiej Tigiem ładnie się rozpłynie dodasz jeszcze materiału i ponownie przetoczyć
Pozdrawiam