Skocz do zawartości

Zdjęcie

C330 by vitoma

439 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 13:47

C330 by vitoma ładnie się zapowiada remoncik :) Nie powiedziałbym że ciapek potrzebował malowania :D U mnie w okolicy jest wiele ciapków 100 razy gorszych niż twój żaden z właścicieli do remontu się nie szykuje :P Oczywiście będe obserwował ten temat :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C330 by vitoma Dzisiaj, 09:55
  •  

#22 Share Lukasz12321

Lukasz12321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Komputery Sport

Napisany 23 styczeń 2014 - 13:53

C330 by vitoma

Aha - myslalem ze robiles to osobiscie, a nie mechanik Ci robił.

To powiem Ci ze zupelnie niepotrzebnie Ci osłabił ta rame w tym miejscu, no ale trudno.

A oczko do montazu silownika od strony koła masz dospawane do ramienia zwrotnicy ?

Jak nie znajde taniego wykonawcy rolek to sie odezwe do Ciebie - bylaby opcja aby Twoj tokarza mi wytoczyl za Twoim pośrednictwem 2szt? :)

No jak nie znajdziesz to będziemy kombinować :)
Zawsze przecież mogę Ci dać nr do niego i wtedy ty mu możesz przesłac on ci dotoczy na wymiar i odeśle :P
Ale radzę ci dotoczyć komplet i bedziesz miał spokój chyba że te drugie nie są tak zużyte?
A tak wogóle to nie wiem czy to nie są wogóle nowe rolki, bo tamte to się do niczego nie nadawały ;)
A nie rozumiem tego pytania z oczkiem do siłownika - nie za bardzo wiem o co Ci chodzi :D

#23 Share Zetek80

Zetek80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 14:48

C330 by vitoma Dzisiaj też remont trwa? Jutro będą kolejne fotki?

#24 Share Dany9587

Dany9587

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 14:49

C330 by vitoma Co do tej roletki chlodnicy. U mnie w C-360 chlodnica(nowa) nie ma tych zazebien i roletka jest regulowana linka z kabiny. A na gorze(przy korku) chlodnica posiada specjalna rurke wyprofilowana do przełozenia tam linki. A dostepnosc jej w sklepach jak ktos juz wspomniał jest duza. Pozdrawiam

Edytowany przez Dany9587, 23 styczeń 2014 - 14:53.

#25 Share szreder

szreder

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 24 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 15:29

C330 by vitoma Czekam na kolejne zdjęcia ! Pozdrawiam ;)

#26 Share AdeXZet

AdeXZet

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 16:48

C330 by vitoma vitoma jeśli poszerzenie tyłu nie wchodzi w gre to może koła 8 lub 9 bedą w sam raz myślałeś nad tym? to zawsze troche większa powierzchnia niż 7.5, bo mam na myśli jeszcze 1 opcję, ale rozumiem że przerabianie mocowań masztu nie wchodzi w grę? czy byłbyś gotów troszke je przerobić?

Edytowany przez AdeXZet, 23 styczeń 2014 - 16:55.

#27 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 23 styczeń 2014 - 17:15

C330 by vitoma

Co do tej roletki chlodnicy. U mnie w C-360 chlodnica(nowa) nie ma tych zazebien i roletka jest regulowana linka z kabiny. A na gorze(przy korku) chlodnica posiada specjalna rurke wyprofilowana do przełozenia tam linki. A dostepnosc jej w sklepach jak ktos juz wspomniał jest duza. Pozdrawiam

Ale kolego co ma piernik do wiatraka ? :P

Dobrze piszesz w c-360 tak jest , a w c-330 jest tak jak koledzy wcześniej pisali :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#28 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 18:39

C330 by vitoma

vitoma jeśli poszerzenie tyłu nie wchodzi w gre to może koła 8 lub 9 bedą w sam raz myślałeś nad tym? to zawsze troche większa powierzchnia niż 7.5, bo mam na myśli jeszcze 1 opcję, ale rozumiem że przerabianie mocowań masztu nie wchodzi w grę? czy byłbyś gotów troszke je przerobić?

Nie przerabiam na 100% juz niczego co ma zwiazek z masztem.

A jakie opony 8 lub 9 cali masz na mysli ? prosilbym o linki jesli można.

Tak, dzis też pracuje :). Zaraz bedziemy składać oś przod.

Edytowany przez vitoma, 23 styczeń 2014 - 18:39.

#29 Share AdeXZet

AdeXZet

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 19:01

C330 by vitoma Tak daje propozycje bo staram się pomóc i wiem co to jazda na wąskich kołach na podmokłym terenie.
A z tym masztem to chciałem zaproponować aby mocowania z ceownika które idą pod przednią osią zrobić w kształcie \_/ a nie |_| ( patrząc z góry) co w rezultacie przesunęło by mocowania (które są za osią) pod ciągnik w miejscu gdzie łącza ceowniki i te pionowe blachy (wtedy może mógłbyś zamontować koła 10x15 po zwężeniu osi, ale musiałbyś wymierzyć)
mam nadzieje że zrozumiesz coś z tego :) jeśli nie to tu jest obrazek zrobiony na szybko http://pokazywarka.pl/jdn26u/
Przepraszam że użyłem twojego zdjęcia ale myślę że teraz wszystko będzie jasne
Pozdrawiam

Edytowany przez AdeXZet, 24 styczeń 2014 - 09:03.

#30 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:25

C330 by vitoma nie wiem czy dobrze radzisz ;) Bo co z tego ze się koła z tyłu zmieszczą a z przodu już nie ??? wydaję mi się ze taka przeróbka nic by nie dała chociaż mogę się mylić :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Maniek1Excalibur

Maniek1Excalibur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 20:36

C330 by vitoma Przewiduję ciekawy efekt. Czekam na kolejne zdjęcia. :)

#32 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 23 styczeń 2014 - 21:38

C330 by vitoma Masz smykałkę do takich rzeczy i duże brawa dla ciebie, że robisz to co lubisz i to z wielką uwagą o najmniejsze szczegóły. nie mogę się doczekać efektu końcowego, bo maszyny po twoim remontach wyglądają lepiej niż z fabryki

#33 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 21:46

C330 by vitoma
vitoma

Jle zapłaciłeś za, kompletne wspomaganie kierownicy C -330

#34 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 12:02

C330 by vitoma kolego tez radzilbym te obrecze zetorowskie, beda mocniejsze od tych, na to moze jakas opona z busa czy terenowki lub typowo rolnicza 9.00x16

Polska B

#35 Share Dany9587

Dany9587

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 17:42

C330 by vitoma pawlus224 aaa to sorry nie wiedzialem ze sie tym mocowaniem róznia. Pozdrawiam

#36 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 24 styczeń 2014 - 18:34

C330 by vitoma Czy w tym samym pomieszczeniu rozbierasz i malujesz, jakie ma wymiary, czym ogrzewasz pomieszczeni gazem czy drewnem, jakiej marki są klucze?

Edytowany przez agro973, 24 styczeń 2014 - 18:40.

#37 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 24 styczeń 2014 - 18:36

C330 by vitoma Co do kół , wiem ,że u Ciebie ma być wszystko tip top i raczej nowe , ale może warto coś takiego zakupić : http://tablica.pl/of...57-ID4igwj.html

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#38 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 24 styczeń 2014 - 18:41

C330 by vitoma Pewnie mi się oberwie ale i tak zapytam
Masz frajdę że potroisz wartość traktora?
Wcześniej c360 teraz c 330 , nie mówcie mi że wyjdą fajne wynalazki , może i wyjdą , ale za kasę ze sprzedaży , plus to co dokładasz , można kupić normalny traktor :P
Ale Twój czas i Twoja kasa więc miłej zabawy ;)

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#39 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 19:25

C330 by vitoma

Tak daje propozycje bo staram się pomóc i wiem co to jazda na wąskich kołach na podmokłym terenie.
A z tym masztem to chciałem zaproponować aby mocowania z ceownika które idą pod przednią osią zrobić w kształcie \_/ a nie |_| ( patrząc z góry) co w rezultacie przesunęło by mocowania (które są za osią) pod ciągnik w miejscu gdzie łącza ceowniki i te pionowe blachy (wtedy może mógłbyś zamontować koła 10x15 po zwężeniu osi, ale musiałbyś wymierzyć)
mam nadzieje że zrozumiesz coś z tego :) jeśli nie to tu jest obrazek zrobiony na szybko http://pokazywarka.pl/jdn26u/
Przepraszam że użyłem twojego zdjęcia ale myślę że teraz wszystko będzie jasne
Pozdrawiam

Dzieki kolego. Ja wiem ze mozna by to poprzerabiac - jest to napewno wykonalne. Tyle tylko ze zwyczajnie nie mam na to juz tyle czasu bo to by zajeło z 3 dni jak nie lepiej- bylaby to w zasadzie kompletna przeróbka ramy masztu. A zabawy z przednia osia ciągnika juz w zasadzie wczoraj zakonczyłem wiec juz na 99% nie chce tam nic zwezac, ciąc i spawac.

Na dzisiaj po prostu jestem zdecydowany na zestaw 7.50-16 + org. felgi te co sa 4.00x16.

kolego tez radzilbym te obrecze zetorowskie, beda mocniejsze od tych, na to moze jakas opona z busa czy terenowki lub typowo rolnicza 9.00x16

vitoma

Jle zapłaciłeś za, kompletne wspomaganie kierownicy C -330

2290zł brutto. dostepne nawet na allegro.

Czy w tym samym pomieszczeniu rozbierasz i malujesz, jakie ma wymiary, czym ogrzewasz pomieszczeni gazem czy drewnem, jakiej marki są klucze?

Powiem szczerze dziwne pytania kolego ;) takich jeszcze nie bylo...

Od lipca tego roku mam zaaranzowana mini-lakiernie - ot takie pomieszczenie TYLKO do malowania - zreszta byly jego zdjecia w temacie o BAB . tam planuje pomalowac wszystkie czesci z tego ciągnika poza korpusem. Korpus chyba NIESTETY bede zmuszony pomalowac "tam gdzie rozbieram" ciagnik z powodu problemów z wjazdem rozebranym ciagnikiem - bez koł i ukł kier do lakierni gdzie wjazd jest ciasny i waski . Ale jeszcze zobacze.

ogrzewam drewno + miał. Wymiarow nie znam.

Klucze jak widac- glownie proxxon, klucze plaskie roznych firm , dynamometryczny gedore + LUX.

Co do kół , wiem ,że u Ciebie ma być wszystko tip top i raczej nowe , ale może warto coś takiego zakupić : http://tablica.pl/of...57-ID4igwj.html

Z tego co widze sa to felgi z ostrowka/c385 czyli 9x15 i do tego kapcie prowadzace 10x15. wiec zestaw w zasadzie taki sam jak mierzylem i nie wchodził. Cena moze i dobra, ale co z tego jak juz widac ze sa spekania na gumach i to spore. a nowy taki zestaw mozna miec za ok. 1000zl (no dobra opony nie beda prowadzace ale beda to swiezutkie mitasy) wiec jakos mega mega tanio to nie jest.

Pewnie mi się oberwie ale i tak zapytam
Masz frajdę że potroisz wartość traktora?
Wcześniej c360 teraz c 330 , nie mówcie mi że wyjdą fajne wynalazki , może i wyjdą , ale za kasę ze sprzedaży , plus to co dokładasz , można kupić normalny traktor :P
Ale Twój czas i Twoja kasa więc miłej zabawy ;)

Taaak fajny mozna kupic za 25tys...na zdjeciu w ogloszeniu. Ostatnio sie naogladałem troche uzywanych ciągników wiec wiem jak zorane na ogol sa ciągniki nawet np. z 2007 czy 08 roku. W niskich cenach sa zorane do granic mozliwosci złomy i tyle. A tu wiem co mam i wiem na czym stoje.

Pojezdzij poogladaj te "fajne" ciagniki z ogloszen to pewnie co innego bedziesz mówił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 24 styczeń 2014 - 19:36

C330 by vitoma W c360 to kosztów było na tą sumę co piszesz ,lub więcej - plust traktor , sam przyznałeś że by coś kupił zresztą , ale widzę pamięć zawodzi .
Twoje małpy -Twój cyrk .
POZDRAWIAM

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P