Skocz do zawartości

Zdjęcie

C330 by vitoma

439 odpowiedzi na ten temat

#281 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 18 marzec 2014 - 21:40

C330 by vitoma właśnie takie "świecące się" śrubki i lekko wyróżniające się części dodają tego czegoś każdej maszynie. Zawsze jak się popatrzy na takie rzeczy, to uśmiech sam się pojawia na twarzy. Sam jakbym miał więcej czasu, to bym też zrobił sobie taki dokładny remont "trzydziestki". Podsumowując wielki ukłon w Twoją stronę Vitoma, bo wiem ile czasu i nerwów potrzeba poświęcić żeby zrobić coś porządnie, ładnie i z głową. :)

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C330 by vitoma Dzisiaj, 23:41
  •  

#282 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 22:04

C330 by vitoma Piękna robota ;)
A po co ten uchwyt (połówka) na skrzynce narzędziowej ?
I gdzie i za ile jeśli to nie tajemnica można kupić taką szpulę papieru ?

#283 Share irek84

irek84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 18 marzec 2014 - 22:21

C330 by vitoma Odpowiem za właściciela, jeśli źle to niech mnie poprawi. Uchwyt zapewne do zbiorniczka oleju układu wspomagania. A poza tym piękna dokładna robota, szacunek :)

Edytowany przez irek84, 18 marzec 2014 - 22:26.

#284 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 00:04

C330 by vitoma

właśnie takie "świecące się" śrubki i lekko wyróżniające się części dodają tego czegoś każdej maszynie. Zawsze jak się popatrzy na takie rzeczy, to uśmiech sam się pojawia na twarzy.

Dokładnie - też tak uważam. Lubie właśnie taki styl wykonania maszyn i sam staram sie wykonywać w nim remonty. Musi być jakaś domieszka cynku czy detali w innym kolorze, inaczej jest strasznie monotonnie i sprawia to dla mnie wrazenie partaniny - lakierowanie całości po złożeniu (np maszyny Mandam - dla mnie sa wizualnie okropne).

Piękna robota ;)
A po co ten uchwyt (połówka) na skrzynce narzędziowej ?
I gdzie i za ile jeśli to nie tajemnica można kupić taką szpulę papieru ?

Odpowiem za właściciela, jeśli źle to niech mnie poprawi. Uchwyt zapewne do zbiorniczka oleju układu wspomagania. A poza tym piękna dokładna robota, szacunek :)

Odpowiedz poprawna :)

#285 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 18:48

C330 by vitoma Witam, też ściągnąłem tylne błotniki bo muszę wymienić boczne blachy bo całe dziurawe, dzisiaj właśnie jedną wyciąłem szlifierką ale ciężko dojść do niektórych spawów i mam pytanie jak ty sobie z tym radziłeś? miałeś może jakąś malutką szlifiereczkę lub coś, jak możesz to mógłbyś mi coś poradzić, dzięki :)

Jeszcze mam takie pytanko czy baza akrylu po nałożeniu wygląda jako tako czy jest matowa i konieczne jest późniejsze nałożenie lakieru bezbarwnego dla połysku ?

Edytowany przez Maniek101, 19 marzec 2014 - 21:37.

#286 Share Transporter

Transporter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 22:59

C330 by vitoma Dziś jak ursus na swojej Stronie na FB wstawił zdjęcia ursusa C-330,którego zabierają do Remontu,to pozwoliłem Sobie wstawić link do Twojego Tematu,z Zapytaniem,,,czy Ursus Lublin się Postara i zrobią Remont Staranniej i Dokładniej niż twój :) Niestety po 30 minutach mój komentarz został Usunięty ;)

#287 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 00:40

C330 by vitoma

Witam, też ściągnąłem tylne błotniki bo muszę wymienić boczne blachy bo całe dziurawe, dzisiaj właśnie jedną wyciąłem szlifierką ale ciężko dojść do niektórych spawów i mam pytanie jak ty sobie z tym radziłeś? miałeś może jakąś malutką szlifiereczkę lub coś, jak możesz to mógłbyś mi coś poradzić, dzięki :)

Jeszcze mam takie pytanko czy baza akrylu po nałożeniu wygląda jako tako czy jest matowa i konieczne jest późniejsze nałożenie lakieru bezbarwnego dla połysku ?

No cóż - trzeba pokombinować żeby wyszlifować/ przeciać niektóre spawy - ja uzywałem szlifierki katowej z tarcza 125/1.2. nawet chyba nie potrzebowałem dremela do tej roboty. Ale tak - łatwo nie jest.

Baza - bezbarwny jest na nia konieczny.

Na lakier akryl nie dajesz bezbarwnego.

Dziś jak ursus na swojej Stronie na FB wstawił zdjęcia ursusa C-330,którego zabierają do Remontu,to pozwoliłem Sobie wstawić link do Twojego Tematu,z Zapytaniem,,,czy Ursus Lublin się Postara i zrobią Remont Staranniej i Dokładniej niż twój :) Niestety po 30 minutach mój komentarz został Usunięty ;)

Hehe no ciekawe ciekawe. Wklej link do tej strony, zobacze sobie.

#288 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 10:35

C330 by vitoma @vitoma Twoj byl w bardzo dobrym stanie przy tym :lol:
https://www.facebook...US.1893?fref=ts

nawet nasza 330 byla w lepszym stanie niz te :P a nikt jej nie piescil

Edytowany przez izydor6280, 20 marzec 2014 - 10:45.

Polska B

#289 Share Maniek101

Maniek101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 11:35

C330 by vitoma vitoma, ile płaciłeś za 1l akrylu z utwardzaczem i rozpuszczalnikiem? Bo mnie skasowali za 1l akrylu + 0.5l utwardzacza + 100ml rozpuszczalniku 160zł trochę mi się to dużo wydawało... Mam to wszystko razem wymieszać, czy te proporcje są ok?

Edytowany przez Maniek101, 21 marzec 2014 - 11:36.

#290 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 13:29

C330 by vitoma Ja za taki zestaw zaplaciłbym 100zł. Ale to naprawde zalezy od sklepu - jakich producentów sprzedaja lakiery i czy ida na ilosc i niższe ceny czy odwrotnie. Ten sklep w ktorym ja sie zaopatruje jest akurat bardzo tani.

Rozpuszczalnika w teorii dodaje sie 10%, ale ja dodaje na ogol mniej- to musisz dobrac metoda prób żeby gęstość była odpowiednia do twoich upodoban i umiejetnosci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share Lukasz12321

Lukasz12321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Komputery Sport

Napisany 21 marzec 2014 - 14:50

C330 by vitoma A to nie jest tak ze na 1l farby (akrylu) 0,5l rozcieńczalnika a 100ml utwardzacza? ;)
Bo z tego co wiem to tak mi w sklepie mówili :P

#292 Share pawel2296

pawel2296

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 18:57

C330 by vitoma Zazwyczaj akryl z utwardzaczem miesza się w stosunku 1:2 czyli na 2 litry lakieru 1 litr utwardzacza, w twoim przypadku na 1 litr lakieru 0,5 litra utwardzacza plus ok 10ml rozcieńczalnika, a poza tym wszystkie dane umieszcza producent danego lakieru na puszce, więc poczytaj to.

#293 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 20:43

C330 by vitoma ale motacie ;)

1l lakieru + 0,5l utwardzacza + teoretycznie 10% rozpuszczalnika czyli 100ml. Nie na odwrót i nie 10ml a 100ml.

#294 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 10:51

C330 by vitoma Elektryka niestety nie jest zrobiona - miałem to robić z kolegą ale on nie miał wczoraj jednak czasu. Czekamy do poniedziałku-wtorku. Ale może to i dobrze bo obejrzałem istalacje elektryczna ktorą kupiłem i stwierdzam ze to badziewie. Kupie taka jak kupiłem do C-360 czyli LSN Lublin.

Pozatym coś tam poskładałem w międzyczasie...

No i wypolerowałem błotniki tylne z góry - chciałem żeby były idealnie gładkie - więc papier P2500 wodny + polerowanie mechaniczne Fast Cut + na twardej gąbce@Makita 9227CB + wykończenówka Poorboys SSR1 na miękkiej gąbce waflowej@Makita 9227CB. Czas pracy ponad 1 godzine/błotnik.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

http://imageshack.co...1/6733/qdsi.jpg

Edytowany przez vitoma, 23 marzec 2014 - 10:53.

#295 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 11:39

C330 by vitoma jak oceniasz tą instalacje w 60-tce ? Bo też musze w swojej zmienić, a właśnie mówią że te kupcze to nic nie warte.

#296 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 23 marzec 2014 - 12:05

C330 by vitoma @Vitoma ile dałeś za gniazda hydrauliczne razem z oprawkami?

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#297 Share check

check

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 12:09

C330 by vitoma To nie są oprawki gniazd tylko system odzyskiwania oleju.

#298 Share vitoma

vitoma

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 12:34

C330 by vitoma

jak oceniasz tą instalacje w 60-tce ? Bo też musze w swojej zmienić, a właśnie mówią że te kupcze to nic nie warte.

Ta z LSN Lublin moim zdaniem jest OK. Zmienilismy w niej tylko glowny przewod zasilajacy na ten co byl orginalnie bo oni dali 2,5mm2 a orginalnie był chyba 6mm2. 230mtg od remontu, poki co instalacja w c360 działa w całości.

@Vitoma ile dałeś za gniazda hydrauliczne razem z oprawkami?

http://www.agropomoc...arv_2_7245.html

Pomnóż w tym przypadku przez 2, dodaj do tego oznaczniki kolorowe i zbiorniczek na olej + wezyki (wszystko oprocz wezyków jest w tym sklepie).

Szybkozłączki firmy TEPER - ok 25zl/szt - http://www.zamowienia.teper.com.pl/

Edytowany przez vitoma, 24 marzec 2014 - 23:48.

#299 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 13:07

C330 by vitoma Fajna robota :)
Nie chciałeś zrobić zasilania orbitrolu na stalowej rurze ? Byłoby więcej luzu przy filtrze oleju bo poszedłbyś za nim. I jeszcze jedno czy przy intensywnym użytkowaniu nie będzie ci się grzał olej w układzie wspomagania. Mam przerobionego mtz na orbitrol i zrobiłem sobie małą chłodniczkę oraz mam dużo większy zbiornik oleju a i ta temperatura jest spora.
Złącza hydrauliczne i faster pierwsza klasa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 23 marzec 2014 - 13:07

C330 by vitoma Vitoma super robota chłopie bardzo mi się podoba twój ciapek, mojego też by się już pasowało odnowić. CO do instalacji kup sobie kabla 1,5mm rózne kolory i zrób swoją własna instalacją od podstaw, roboty trochę ale na pewno ci będzie działać, do h4 polecam założyć przekaźniki, u mnie bez siadała szybko stacyjka, teraz mam spokój a światła świecą lepiej niż bez przekaźnika. Podstawa jest dobra z fiata cc, kupisz za grosze jest tam miejsce na 4 przekaźniki i płytkowe bezpieczniki a idealnie wchodzi w miejsce za regulator prądu.