Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz Agrotron 85 2001r.

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lhanusz

lhanusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 22:02

Deutz Agrotron 85 2001r. Witam wszystkich, mam taki problem...sprowadziłem Deutza Agrotrona 85 z 2001r. z Niemiec i ciągnik posiada jedną wadę. Niemiec nie za dobrze mi to wytłumaczył. Chodzi o jakiś czujnik, który zakłóca gaszenie ciągnika. To znaczy muszę ciągnik zgasić na luzie, żeby go odpalić. Powiedział mi, że jak zgaszę na biegu to go już nie odpalę bo ten czujnik jest do wymiany.Czy wiecie może o co chodzi ? Druga sprawa jest taka, że jak ciągnik zjeżdżał z lawety to bujnęło nim i się zapowietrzył. Czy odpali normalnie po dolaniu paliwa czy trzeba go wspomóc np plakiem? Z góry dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz Agrotron 85 2001r. Dzisiaj, 07:12
  •  

#2 Share mateuszsoja1

mateuszsoja1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:ciągniki,maszyny,kombajny itp

Napisany 23 styczeń 2014 - 17:07

Deutz Agrotron 85 2001r. jeśli chodzi o czujnik skontaktuj się z serwisem Deutza a z tym zapowietrzeniem to nie wiem

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 styczeń 2014 - 18:07

Deutz Agrotron 85 2001r. Ile masz w nim paliwa? W moim jak na miarce sprawdzam to przy 12 cm od dna zaczyna powietrze łapać. Możesz go trochę plakiem potraktować.

Edit:
Co do tego czujnika to powinno być tak, że jak zgasisz go na biegu to musisz na luz wrzucić żeby odpalić, bo na biegu nie odpali. Czy w ogóle nie chce zapalić? Sprawdzałeś to?

Edytowany przez Profil usunięty, 23 styczeń 2014 - 19:09.

#4 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 19:23

Deutz Agrotron 85 2001r. tak na wbitym biegu w ogóle nie nie zakręci, ja na jesieni chciałem wyjeździć letnie paliwo, jeździłem aż na wskaźniku pokazywało na 0, nie wiem ile w baku zostało ale później po wlaniu paliwa normalnie odpalił.

wie ktoś może gdzie leci wężyk od spryskiwacza przedniego, albo jak się do niego najszybciej dostać, bo mam urwany gdzieś pod kabina od strony maski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 22:48

Deutz Agrotron 85 2001r.

Witam wszystkich, mam taki problem...sprowadziłem Deutza Agrotrona 85 z 2001r. z Niemiec i ciągnik posiada jedną wadę. Niemiec nie za dobrze mi to wytłumaczył. Chodzi o jakiś czujnik, który zakłóca gaszenie ciągnika. To znaczy muszę ciągnik zgasić na luzie, żeby go odpalić. Powiedział mi, że jak zgaszę na biegu to go już nie odpalę bo ten czujnik jest do wymiany.Czy wiecie może o co chodzi ? Druga sprawa jest taka, że jak ciągnik zjeżdżał z lawety to bujnęło nim i się zapowietrzył. Czy odpali normalnie po dolaniu paliwa czy trzeba go wspomóc np plakiem? Z góry dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Zapewne chodzi o czujnik położenia dźwigni biegów.
Co do odpalania to lepiej nie ryzykować z żadnym samostartem. Jak się zapowietrzył to zdejmij pasek klinowy i np. wiertarką chwile pokręć pompką paliwa, zaciągnie paliwo i powinien normalnie odpalić.

@tomek0889
Chyba nie jest trudno wyśledzić dokąd idzie wężyk od spryskiwacza :P Tym bardziej ze szklanej kuli nie wywróżymy gdzie jest pęknięty.
Co do wskaźnika paliwa to nawet jeśli wskazuje 0 to w baku powinno być jeszcze co najmniej 30 litrów.

#6 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 00:09

Deutz Agrotron 85 2001r. no właśnie jak się patrzy od zbiorniczka to idzie gdzieś po środku kabiny ale gdzie dokładnie to nie widać z żadnej strony, co innego gdyby dało się go wyciągnąć to bym złączył i puścił byle gdzie aby do maski :) ale on gdzieś tam jest przymocowany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share lhanusz

lhanusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 22:08

Deutz Agrotron 85 2001r.

Zapewne chodzi o czujnik położenia dźwigni biegów.
Co do odpalania to lepiej nie ryzykować z żadnym samostartem. Jak się zapowietrzył to zdejmij pasek klinowy i np. wiertarką chwile pokręć pompką paliwa, zaciągnie paliwo i powinien normalnie odpalić.

@tomek0889
Chyba nie jest trudno wyśledzić dokąd idzie wężyk od spryskiwacza :P Tym bardziej ze szklanej kuli nie wywróżymy gdzie jest pęknięty.
Co do wskaźnika paliwa to nawet jeśli wskazuje 0 to w baku powinno być jeszcze co najmniej 30 litrów.

Witam ponownie, kolego powiedz mi wiesz coś o tym czujniku? Według Ciebie jest to ten czujnik?Gdzie się on znajduje? Istnieje możliwość odpalenia tego ciągnika bez tego czujnika (jakbym go wyjął)? Mówisz, że paliwa powinno być jeszcze 30ltr. jak wskazówka się nie rusza? A wiesz może gdzie jest spuszczanie z bloku płyny chłodniczego lub ewentualnie jak się spuszcza cały płyn ?

Dodaj odpowiedź