Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia)

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 07:48

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Ale jeśli powiesz że chcesz jechać do gospodarstwa gdzie hodują np. Krowy to cię nie przydzielą do gospodarstwa nastawionego wyłącznie na produkcję roślinną

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Dzisiaj, 17:44
  •  

#22 Share kulina123

kulina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 11:28

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) No w sumie masz racje,się zobaczy na rozmowie jak to wszystko bedzie...a wiesz może kiedy ta rozmowa ma być ? z jakiego województwa jesteś ?

#23 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 17:50

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Z tego co słyszałem rozmowa ma być w pierwszych dniach kwietnia nie pamiętam dokładnie którego.
Jestem z Województwa Mazowieckiego

#24 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:42

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Ehh wy to macie fajnie u mnie w szkole to chyba nie ma mowy o takim czymś a z chęcią bym pojechał
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#25 Share kulina123

kulina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 22:28

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Aha no to dobrze można troche język wyszlifowac...Ja z Wielkopolskiego,ładny kawałek drogi ;)

#26 Share ziolka1224

ziolka1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim chów - hodowla zwierząt i ogólnie rolnictwo

Napisany 23 luty 2014 - 14:59

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Byłam na tej praktyce w ubiegłym roku i naprawdę polecam ! wyjazd jest porządnie zorganizowany, zapoznałam się z technologią i organizacją pracy w gospodarstwie bydła mlecznego. Nie obawiajcie się problemów z językiem, bo gospodarze są na początku wyrozumiali i naprawdę tam na miejscu bardzo łatwo można się go nauczyć. na rozmowie kwalifikacyjnej powiedziałam, że chciałabym gospodarstwo z bydłem mlecznym i właśnie takie gospodarstwo mi przydzielono :) Jechałam jako jedyna osoba ze szkoły, ale szybko poznałam wiele fantastycznych osób. 3 miesiące spędzone w odległości 4 km od Morza Północnego pozostawiły we mnie pozytywne wspomnienia :) :) :) nie zastanawiajcie się tylko jedźcie !!!!

#27 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 25 luty 2014 - 15:58

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Jakie miałaś obowiązki do wykonania w gospodarstwie?

#28 Share ziolka1224

ziolka1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 luty 2014 - 21:25

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) dojenie 120 krów na hali rybia ośc 2 x 8 (zazwyczaj z gospodarzem / pracownikiem), pojenie cielaków, przeganianie krów na pastwiska, czyszczenie legowisk w oborze - to z takich codziennych zajęc . Oczywiście ze względu że jestem dziewczyną, to wiadomo sprzątanie, gotowanie, praca w ogrodzie, przygotowywanie pokoi dla przyjeżdżających turystów, bo gospodarze posiadali również agroturystykę. Malowałam stajnię, w trakcie akcji kiszonkarskich pomagałam przy przykrywaniu kiszonki ( wrzucanie opon). i wiadomo, jak to normalnie w gospodarstwie sporo innych drobnych prac :P

Edytowany przez ziolka1224, 25 luty 2014 - 21:26.

#29 Share kulina123

kulina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 19:32

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) A powiedz Mi ziolka1224 jak było na rozmowie kwalifikacyjnej ? co tam robiłas w czasie wolnym typu niedziela,sobota wieczór ? ;)

#30 Share ziolka1224

ziolka1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 20:53

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Rozmowa kwalifikacyjna nie jest wcale straszna, uczestniczą w niej rodowici Niemcy i kilku Polaków, pytają o Twoje gospodarstwo, co Ciebie najbardziej w rolnictwie interesuje - pytania podobne do tych z ankiety, którą trzeba wypełnić jeszcze w szkole przed rozmową kwalifikacyjną. Naprawdę nie ma się czego obawiać :) A w wolnym czasie czyli co drugi weekend : plaża, miasto, spotkanie ze znajomymi, odpoczywanie i odsypianie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kuba55

kuba55

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 147 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , robienie zdjec

Napisany 17 marzec 2014 - 18:38

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) wedlug mnie nie warto jechac ,znajomi byli to zapiepszali od switu do nocy , swiatek piatek czy niedziela , teraz u nas jest o wiele lepszych gospodarstw niz tam

coraz gorzej

#32 Share kulina123

kulina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 20:14

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) A powiedz Ziolka1224,a wynagrodzienie takie same jak mówili ? ;)

#33 Share ziolka1224

ziolka1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 19:52

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) 250 euro na miesiąc dostał każdy, a premia zależy od hojności szefa i tego jak się pracuje. Ja jestem zadowolona z sumy jaką tam zarobiłam :) kuba55 nie zaprzeczę, że trzeba ostro pracowac, ale też nie jest to jakiś obóz pracy, dzień zaczynałam kawą o 6:45, o 7 zaczynaliśmy dojenie, 9:30 śniadanie, praca, około 13 obiad, a po nim godzina przerwy, praca, około 20:30 koniec, o 21 kolacja. Tak było w moim przypadku, można się do takiego trybu dnia przyzwyczaic, mi się podobało :)

#34 Share kulina123

kulina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 25 marzec 2014 - 21:37

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) No to jdnak zdecydowałem sie i jade ;) a czy ktos już może znatermin rozmowy ? ;)

#35 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 07:40

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Jeśli dobrze pamiętam to jakę na tą rozmowę 7 kwietnia do Warki

#36 Share kulina123

kulina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 18:55

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) U nas w Poznaniu jest 9 kwietnia juz wszystko wiemy... Powiedz jakos specialnie przygotowujesz sie do tej rozmowy ?

#37 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 19:01

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Dostałem od szkoły tekst który będzie mi potrzebny i reszta to słówka

#38 Share kulina123

kulina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 19:51

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) A powiedz Mi pelo111 co jest na tym tescie,jakie duze gospodarstowo ? co sie uprawia lub hoduje itp ? ;)

#39 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 08:07

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Przedstawiamy się
Ich heisse ...................

Gdzie się uczymy
Ich besuche Landwirtschaftliches technikum in Miętne

Ile mam lat
Ich bin achtzehn jahre alt

Czym się zajmują rodzice
Mein Eltern habe bauernhof sie haben 40 hektar ackerbau
Sie züchten Kühe, sie habe 50 sztuch
Wir verkaufen die Milch

Czym się interesuje
Ich interessiere sich fur moderne Technologien in der Landwirtschaft
(mój kolega ma: Ich interessiere sich fur Biomasse)

Do jakiego gospodarstwa chciał bym trafić
Ich mochte in betreibt mit tierproduktion oder pflanzenproduktion

Jakie prawo jazdy posiadam
Ich habe Fuhrerschein kategorie B und T

Jeśli jesteś nastawiony na produkcję roślinną to wymieniasz jakie rośliny i w jakich ilościach uprawiasz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kulina123

kulina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 marzec 2014 - 11:39

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) No własnie o taki cos Mi chodziło.. mamy podobne wszystko z takich kartek ;) Dzięki ;)