Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia)

48 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kulina123

kulina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:19

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Witam.
Dzis w szkole dostałem propozycję wyjazdu do Niemiec na szkolna praktyke 3-miesięczną. Praktyka ma się odbywać w Dolnej Saksonii. A więc mam pytania czy ktoś tam był ? czy warto jechać ? CZy byliście zadowoleni ? i jakie są warunki pracy ? Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Dzisiaj, 19:36
  •  

#2 Share szymek94

szymek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:22

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Witam, Musisz jak najwięcej wypytać w szkole o warunki na jakich pojedziesz, jeżeli masz okazje to jak najbardziej powinieneś jechac, druga okazja może Ci sie nie przytrafić. Pozdrawiam :D

#3 Share Karol323

Karol323

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:- KPK Kumurun Team - Forever xD
    - Rolnictwo i wszystko po troszku :)

Napisany 23 styczeń 2014 - 05:53

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Mój kolega był i mówi że fajnie było :) Miał jeszcze jednego ziomka z Polski tylko z innego województwa i razem raźniej było :) Gospodarz miał trochę tego i wgl ale wszystko u niego firmy usługowe robiły :) Gospodarz miły że pisze do kolegi czasami jak tam słychać i wgl i że zaprasza po szkole do pracy :) A z czego mi wiadomo można ładną sumkę nazbierać na takiej pracy ;) Pierwszy miesiąc jest najgorszy z dogadywaniem się.. Potem pójdzie o wiele lepiej :)
Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

#4 Share kulina123

kulina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 10:48

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) No to się ciesze,bo nie wiem co zrobić mam wielki dylemat,może ktos jeszcze załączy opinie ;)

#5 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 23 styczeń 2014 - 12:40

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Osobiście nie byłem ale sporo osób z mojej klasy i szkoły było. Wszystko zależy na jakiego gospodarza trafisz. Jeden znajomy jeździł ciągnikami po 12 godzin na dobę ale za to drugi kosił trawę i zbierał piłki na polu golfowym. Nikt ze znajomych nie dostał więcej niż przydział czyli 250euro na miesiąc.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#6 Share kulina123

kulina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 15:10

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Aha chyba,że tak z tymi piłkami to naprawde cienko... Do jutro musze podjąc decyzje może ktos jeszcze cos podpowie ;)

#7 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 18:47

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Ten na polu golfowym miał luz ale za to ten co jeździł to już nie koniecznie, 12 godzin to było minimum.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#8 Share kulina123

kulina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 21:09

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Aha no też dobrze ;) Pomoże Mi ktoś jeszcze jaką decyzje podjąc ? ;)

#9 Share szymek94

szymek94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 21:33

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Jedz! najwyżej po Ciebie przyjadę :)

#10 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 26 styczeń 2014 - 11:24

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Kumpel zrezygnował po tygodniu, Rano dostawał ciągnik z turem i cały dzień wyrywał zielsko z buraków, nawet obiad na polu jadł. Ale znam i takie przypadki, że na weekend gość dostawał zatankowany samochód i 100 euro. Wszystko zależy gdzie trafisz.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 08:54

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) U mnie w szkole tez jest możliwość wyjazdu. Tylko ze ja od poczatku deklarowalem chęć wyjazdu. Kolega trafil do biogazowni jak zaczeli robic kiszonkę to cały czas ugniatał, drugi ze szkoly rozciagal deszczownie. Podobno nie jest tam źle tylko słyszałem, że są małe śniadania a na objad jesz ile chcesz

#12 Share kulina123

kulina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 21:29

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) No też własnie słyszałem,że zależy od rodziny gdzie trafie,ale już podjołem decyzje i jade zawsze można wrócić,tylko teraz musze język szlifować bo w kwietniu rozmowa kwalifikacyjna ze szwabami i musze dobrze wypaść :D

#13 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 23:38

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Ja w szkole dostałem tekst co muszę powiedzieć, a resztę co będą dopytywać mam powiedzieć sam

#14 Share kulina123

kulina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 16:44

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Pelo111 a wasza szkoła też jedzie od lipca ? Ty też zamierzasz jechać ? :)

#15 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 17:52

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Tak to są te same praktyki i jeśli się dostanę to jadę

#16 Share kulina123

kulina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:48

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Aha no to jak sie dostaniemy będzie okazja jakiegoś browarka wypić :D

#17 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:57

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) No oczywiście ^^
Na rozmowie będzie trzeba powiedzieć do jakiego gospodarstwa chciało by się trafić(produkcja roślinna, zwierzęca itd)
To do jakiego kolega chce trafić?

#18 Share kulina123

kulina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:16

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) Ja tam na hektary ide roślinna,bo krowy Mnie nie intersują :) a Ty ?

Tylko pierw sie dostac a nie wiem czy będzie lekko ;)

#19 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 07:37

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) A tu się waham czy iść na roślinną ciągnikami pojeździć czy na zwierzęcą i obserwować technikę hodowli krów w Niemczech

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kulina123

kulina123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 15:55

Praktyka 3-miesięczna w niemczech(dolna saksonia) No jak Ty masz bydło to możesz sie zastanowić a my tylko pole i produkcja roslinna,ale to nie zawsze Oni przydzielają tam gdzie sie chce