Zaloguj się, aby obserwować  
Desper

Kupno sieczkarni na usługi

Polecane posty

Desper    0

Witam wszystkich

Nosze się z zamiarem zakupu sieczkarni na usługi. Sieczkarnia miała by skosic w sezonie około 150 hektarów kukurydzy. Maszyna powinna byc wyposazona w kemper i koniecznie napęd na wszystkie koła.Kwota jaka mam do wydania to ok 150 tysięcy. Wazne zeby maszyna była oszczedna w spalaniu. Prosiłbym o konkretne odpowiedzi. Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    132

Za 150 tys to ciężko będzie znaleźć coś wartego uwagi raczej to co już chodziło trochę w usługach i ze względu na wysłużenie idzie w odstawkę. Moim zdaniem ponad 200 tys potrzeba by szukać czegoś co sprawdzi się w usługach.

150 ha to stosunkowo nie duży areał jeżeli chodzi o zakup sieczkarni

Jakie stawki za skoszenie ha kształtują się w twojej okolicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desper    0

Stawki różnie od 800 do 1000 z odwozem oczywiscie. Tylko z jakośćią cięcia to różnie bywa. Wiem ze za taką kwote to cuda się nie kupi ale znowu areał nie jest jakiś ogromny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekn1210    2

u nas za 1000 zł robił claas jaguar 980, dwa nowiuśkie fergusony i fendt 716

 

u nas za 1000 zł robił claas jaguar 980, dwa nowiuśkie fergusony i fendt 716

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desper    0

Witam

Panowie co myslicie o sieczkarniach john deere 6810 i 6910 jak sie sprawuja jaką mają wydajnosc jakie są różnice między nimi ile palą. Da się tym coś pokosić na usługach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mirekczorny30ha
      witam
      zakupiłem sieczkarnię i mam problem, jak zrobić aby był napęd na sieczkarnię? chodzi mi o napęd z przystawki pasowej na silniku, musze założyć dodatkowe koło pasowe na przystawke czy jak?
    • Przez Ferdek07
      proszę o informację jeśli ktoś szerzej coś działał w takim temacie, konkretnie interesuje mnie otworzenie własnej działalności usługo rolnicze w szeroko pojetym zakresie, a więc parasa zwijająca, orka koszenie, usługi transportowe, chciałbym skożystać z programu na utworzenie własnej działalności
      http://www.fil.lublin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=726&Itemid=141
      czy przeszło by coś takiego, zrobił bym urzyczenie ciągnika i prasy, dołączył bym do tego usługi transportowe, za 40 tys chciałbym kupić przyczepę wywprtkę i pług do odśnieżania, oraz owijarkę, czy taka działalność mogła by zaistnieć z tego programu?
    • Przez mattheoo
      witam wszystkich sprzedałem mojego starego bizona Z 56 ponieważ stwierdziłem że musze mieć inny kombajn na mój areał . wraca sie z prośbą do wszystkich ktorzy mogli by mi doradzić jaki teraz kombajn zakupić. chciałbym miec coś teraz lepszego zastanawiałem się nad kombajnami typu class dominator wiem że może byc to nie najlepszy pomysł ale chciałbym aby mój nowy kombajn był zachodni i aby nie było do niego problemu z częsciami doradzcie mi jakies marki panowie błagam pozdrawiam
    • Przez Gulo125
      Witam!
      Interesuje mnie zakup nowej prasy rolującej. Glównym jej przeznaczenie mają być usługi w słomie i kiszonce. Główne marki które mnie interesują to JohnDeere, McHale, Lely i ewentualnie Claas i teraz mam kilka pytań:
      Jaka prasa najlepsza na usługi walcowa, pasowa czy moze łańcuchowa?
      Jaką firmę polecacie?
      Jaka prasa jest najlżejsza na traktor? Posiadam 100 KM JD
      Jakie są ceny tych pras(nowych)?
    • Przez Matix_96
      Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś ciągnika jesienią bo C-360 ma trochę za ciężko. Rocznie kręci około 800mtg. Myślę nad traktorem o mocy 80-100KM z silnikiem 4 cylindrowym (chodzi o to żeby był dość zwrotny), 4x4, dobrze by było gdyby był dość szybki bo często do klientów jadę około 20km w jedna stronę Myślę nad używanym, oszczędnym ciągnikiem do tak około 40 tyś.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj