Zaloguj się, aby obserwować  
wika

przepis gospodarstwa i nie zgłoszenie w arimr

Polecane posty

wika    0

Witam mam takie pytanie ojciec przepisał na mnie gospodarstwo i dostał ręnte bo taki był warunek było to w maju 2012 wczesnej złożył wnioski o dopłaty.Pojechaliśmy do agencji zgłośić ten fakt przekazania gospodarstwa i w agencji złożyłem wniosek o nadanie nr gospodarstwa i chcieliśmy zgłośic fakt przekazani gospodarstwa.Urzędnik tej agencji przyjął wniosek o nadaniu nr gospodarstwa a z przekazie gospodarstwa powiedział że to się pużniej się załatwi no i teraz jest problem ojciec dostał dopłaty i kolejne wnioski na dopłaty przyszły na niego i pojechaliśmy znowu do agencji z tymi wnioskami a tam szok pani z tej agencji powiedziała ze zabiorą dopłaty ze nie było przekazania i ogólnie jest złe.Jestesmy na etapie czekania które trwa już prawie rok czasu na decyzje w tej sprawie.Czego faktycznie mozemy się spodziewac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Jeżeli to było w maju to zgodnie z Prawem obowiązujący powinieneś przepisać dopłaty na siebie. Twój Ojciec nielegalnie wziął dopłaty tak to wygląda. Dopłaty za rok 2012 powinny iść na twoje konto, co innego jakbyś przepisywał w lipcu czy sierpniu wtedy nie trzeba przepisywać dopłat. Kiedyś już było głośno o takiej sprawie chyba jakaś kara za to byłą nie pamiętam. Dopłat za rok 2012 raczej nie dostaniesz mogą wam jeszcze karę finansową naliczyć albo sprawa w sądzie o próbę wyłudzenie płatności obszarowych.

Poszukaj dokładnie w necie bo już taka sprawa byłą

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman05    10

Ja miałem podobną sytuację pod koniec kwietnia 2010 roku ojciec przepisał na mnie całą gospodarkę przez co dostał pełną rentę KRUS. Także w tym roku złożył wniosek o dopłaty. W Agencji powiedzieli że nie ma sensu przepisywać dopłat bo ojciec musiał by wycofać wniosek a ja złożyć nowy. Ale ojciec dostał normalnie dopłaty i w 2011 przysłali mu wniosek do złożenia, tylko wtedy ja już składałem na siebie jako nowy wniosek. Dostałem decyzję że przyznano dopłaty ale nie dostałem płatności zwierzęcej (chociaż miałem krowy na siebie w określonym czasie) odwołałem się od decyzji i wtedy wezwali mnie do agencji żeby złożyć wniosek że przepisano gospodarstwo i dostałem PZ. I w następnych latach żadnych problemów nie było

Nie wydaje mi się aby twój ojciec wziął nie legalnie dopłaty przecież nie trzeba być właścicielem aby brać dopłaty jeżeli tylko on złożył a ty nie to nie ma żadnego wyłudzenia.

Edytowano przez roman05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wika    0

wiecie żadnej pruby matactwa tu nie było bo i tak te pieniądze ja wydałem chodzi tylko o papier ale boje sie ze trzeba bedzie zwrócić dopłaty za2012 to juz wolałbym ta kare ale tez niewiem jak wysoka będzie ta kara czekam teraz na decyzje

 

w 2013 ja juz składałem wnioski i prawie jako pierwsz w wiosce dostałem wszystki doplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

Jak będzie kara to będzie i zwrot dopłat.

Ale przecież w rozumieniu agencji dopłaty należą się faktycznemu użytkownikowi więc jeśli ty nie składałeś w tym samym czasie wniosku o dopłaty i ojciec obrabiał pole a nie ty, mimo że przepisał na ciebie własność to nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman05    10

Trzeba poczekać na decyzję z agencji bo z tymi urzędnikami to nigdy nic nie wiadomo kwestia interpretacji przepisów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

A jest jakieś pismo z agencji o wszczęciu postępowania ( czy tylko pani z agencji tak powiedziała)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wika    0

tak tak było takie pismo o wszczeciu postepowania ale to było rok temu w lutym a wczoraj dostałem pismo ze planowana decyzja bedzie 31stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

no ale jesli nie chodzi o onw to masz wszystko w porządku , przepisy nie są precyzyjne i dlatego robią jakiś problem ...jak coś to do sądu

dokładnie to w jakiej sprawie te postepowanie?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi-180    0

są różne kwestie np. to czy składałeś wniosek na młodego rolnika to jest papier daty i ludzie ale zal o agencji ale będzie spoko to nie urząd skarbowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez Leni933
      Witam,
      w tym roku muszę odbyć miesiąc praktyk administracyjnych w urzędzie związanym z rolnictwem. W pierwszej kolejności pomyślałem o ARiMR jednak nie wiem co tam każą robić studentom na praktykach. Nie chce cały dzień siedzieć i przekładać czy liczyć kartki. Może ktoś był na takich praktykach w tym urzędzie i jest w stanie co nieco powiedzieć czego tam wymagają, jakie zadania dostają studenci. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    • Przez aga19892010
      witam,czy jest tu ktoś miał w zeszłym roku kontrol z Arimr odnosnie obszarowki i wzajemnej zgodności ?w tym roku znowu kontrol,dzis kontrolerzy zawitali,czy ktos tez mial 2 lata pod rząd kontrol?ile lat jeszcze tak bedzie?moze ktos podzielic sie doswiadczeniami...
    • Przez johny1993
      znacie jakies gospodarstwa o powierzchni 1000+?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj