Skocz do zawartości

Zdjęcie

przepis gospodarstwa i nie zgłoszenie w arimr

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wika

wika

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 20:17

przepis gospodarstwa i nie zgłoszenie w arimr Witam mam takie pytanie ojciec przepisał na mnie gospodarstwo i dostał ręnte bo taki był warunek było to w maju 2012 wczesnej złożył wnioski o dopłaty.Pojechaliśmy do agencji zgłośić ten fakt przekazania gospodarstwa i w agencji złożyłem wniosek o nadanie nr gospodarstwa i chcieliśmy zgłośic fakt przekazani gospodarstwa.Urzędnik tej agencji przyjął wniosek o nadaniu nr gospodarstwa a z przekazie gospodarstwa powiedział że to się pużniej się załatwi no i teraz jest problem ojciec dostał dopłaty i kolejne wnioski na dopłaty przyszły na niego i pojechaliśmy znowu do agencji z tymi wnioskami a tam szok pani z tej agencji powiedziała ze zabiorą dopłaty ze nie było przekazania i ogólnie jest złe.Jestesmy na etapie czekania które trwa już prawie rok czasu na decyzje w tej sprawie.Czego faktycznie mozemy się spodziewac?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przepis gospodarstwa i nie zgłoszenie w arimr Dzisiaj, 11:30
  •  

#2 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 20:39

przepis gospodarstwa i nie zgłoszenie w arimr wszystkiego :unsure: a jaką rentę dostał z arimr czy z krus

#3 Share wika

wika

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:01

przepis gospodarstwa i nie zgłoszenie w arimr ręnta z krus

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:01

przepis gospodarstwa i nie zgłoszenie w arimr Jeżeli to było w maju to zgodnie z Prawem obowiązujący powinieneś przepisać dopłaty na siebie. Twój Ojciec nielegalnie wziął dopłaty tak to wygląda. Dopłaty za rok 2012 powinny iść na twoje konto, co innego jakbyś przepisywał w lipcu czy sierpniu wtedy nie trzeba przepisywać dopłat. Kiedyś już było głośno o takiej sprawie chyba jakaś kara za to byłą nie pamiętam. Dopłat za rok 2012 raczej nie dostaniesz mogą wam jeszcze karę finansową naliczyć albo sprawa w sądzie o próbę wyłudzenie płatności obszarowych.
Poszukaj dokładnie w necie bo już taka sprawa byłą

Edytowany przez marekfarmer, 22 styczeń 2014 - 21:05.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#5 Share roman05

roman05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:38

przepis gospodarstwa i nie zgłoszenie w arimr Ja miałem podobną sytuację pod koniec kwietnia 2010 roku ojciec przepisał na mnie całą gospodarkę przez co dostał pełną rentę KRUS. Także w tym roku złożył wniosek o dopłaty. W Agencji powiedzieli że nie ma sensu przepisywać dopłat bo ojciec musiał by wycofać wniosek a ja złożyć nowy. Ale ojciec dostał normalnie dopłaty i w 2011 przysłali mu wniosek do złożenia, tylko wtedy ja już składałem na siebie jako nowy wniosek. Dostałem decyzję że przyznano dopłaty ale nie dostałem płatności zwierzęcej (chociaż miałem krowy na siebie w określonym czasie) odwołałem się od decyzji i wtedy wezwali mnie do agencji żeby złożyć wniosek że przepisano gospodarstwo i dostałem PZ. I w następnych latach żadnych problemów nie było
Nie wydaje mi się aby twój ojciec wziął nie legalnie dopłaty przecież nie trzeba być właścicielem aby brać dopłaty jeżeli tylko on złożył a ty nie to nie ma żadnego wyłudzenia.

Edytowany przez roman05, 22 styczeń 2014 - 21:44.

#6 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:41

przepis gospodarstwa i nie zgłoszenie w arimr A w 2013 roku kto składał o dopłaty ty czy ojciec?

#7 Share wika

wika

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:45

przepis gospodarstwa i nie zgłoszenie w arimr wiecie żadnej pruby matactwa tu nie było bo i tak te pieniądze ja wydałem chodzi tylko o papier ale boje sie ze trzeba bedzie zwrócić dopłaty za2012 to juz wolałbym ta kare ale tez niewiem jak wysoka będzie ta kara czekam teraz na decyzje

w 2013 ja juz składałem wnioski i prawie jako pierwsz w wiosce dostałem wszystki doplaty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:49

przepis gospodarstwa i nie zgłoszenie w arimr Jak będzie kara to będzie i zwrot dopłat.
Ale przecież w rozumieniu agencji dopłaty należą się faktycznemu użytkownikowi więc jeśli ty nie składałeś w tym samym czasie wniosku o dopłaty i ojciec obrabiał pole a nie ty, mimo że przepisał na ciebie własność to nie powinno być problemu.

#9 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:50

przepis gospodarstwa i nie zgłoszenie w arimr a nie chodzi tu o zobowiązanie ONW ? bo tylko na to obowiązywało tz. przejęcie które trzeba podpisac ...ale i to można wygrac z agencją w sadzie.

http://www.arimr.gov.../13_OB_2013.pdf
no niestety jest problem

Edytowany przez kozulek2, 22 styczeń 2014 - 22:04.

#10 Share roman05

roman05

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:54

przepis gospodarstwa i nie zgłoszenie w arimr Trzeba poczekać na decyzję z agencji bo z tymi urzędnikami to nigdy nic nie wiadomo kwestia interpretacji przepisów :)

#11 Share ONA77

ONA77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 22:01

przepis gospodarstwa i nie zgłoszenie w arimr A jest jakieś pismo z agencji o wszczęciu postępowania ( czy tylko pani z agencji tak powiedziała)?

#12 Share wika

wika

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 22:33

przepis gospodarstwa i nie zgłoszenie w arimr tak tak było takie pismo o wszczeciu postepowania ale to było rok temu w lutym a wczoraj dostałem pismo ze planowana decyzja bedzie 31stycznia

#13 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2014 - 22:41

przepis gospodarstwa i nie zgłoszenie w arimr no ale jesli nie chodzi o onw to masz wszystko w porządku , przepisy nie są precyzyjne i dlatego robią jakiś problem ...jak coś to do sądu
dokładnie to w jakiej sprawie te postepowanie?

Edytowany przez kozulek2, 22 styczeń 2014 - 22:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share adi-180

adi-180

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 luty 2014 - 22:04

przepis gospodarstwa i nie zgłoszenie w arimr są różne kwestie np. to czy składałeś wniosek na młodego rolnika to jest papier daty i ludzie ale zal o agencji ale będzie spoko to nie urząd skarbowy