Skocz do zawartości

Zdjęcie

KUBOTA 135GX GXS

44 odpowiedzi na ten temat

#41 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 16 maj 2015 - 07:14

KUBOTA 135GX GXS

Jak u mnie ostatnio  byli mechanicy z danexu na ostatniej interwencji serwisowej w moim case to zgadaliśmy się na temat kubot kiedyś je prowadzili. Mówili że to fajne traktory ale tylko do lekkiej i średniej roboty, nie nadające się do ciężkiej i że jak to sprzedawali to każdy użytkownik narzekał na ich masę.Ja osobiście bałby sie filtra cząstek stałych, wiadomo adblue też może się zepsuć ale kłopoty z tym układem nie  zaszkodzą silnikowi tak jak dft. kubota https://tractortestl...Id=4805395&.pdf case max140 https://tractortestl...Id=4805395&.pdf case max130 https://tractortestl...Id=4805395&.pdf. Nie wiem do czego ci ten traktor i jaka masz dla niego robotę bo to ma duże znaczenie. Sam użytkuję max 125 nie mierzyłem go jeszcze w tym sezonie to zrobię jak się nie zlenię, moje odczucia są takie że trochę za dużo pali w lekkiej robocie. Kuboty podobno mało palą jak nie mają za ciężko. Osobiście na 4 użykowników kubot z którymi rozmawiałem tylko jeden narzekał na moc i spalanie(był to facet co nią orał,spinał z zachodnią prasa i ciągał nią lawety z belami czyli raczej ciężka robota).Według mnie nie po to kupuje się 140 konny ciągnik żeby nim perkać. Trochę śmieszą mnie oczekiwania niektórych użytkowników że duży silnik ma palić tyle co mały(około 4l i 100km Kontra około 6 i ponad 120km) Bo ten duży silnik na starcie ma większy moment obrotowy niż ten mały w maksymalnym punkcie i przynajmniej 60proc realnej mocy małego 100km silnika.Najlepiej będzie jak przetestujesz w sezonie zielonek sobie ciągniczek a to już tuż tuż, dobrze by było jakby zobaczył jeszcze pług.Możliwe że mimo  wszystko kubota u ciebie że będzie fajnym wyborem choć do ciężkiej pracy bym jej nie polecał. Ps. u nas w mlekpolu mleko za ostatni miesiąc spadło 18gr a podobno czeka już kolejna obniżka przynajmniej o 10gr na przyszły miesiąc.Wydaje mi się że to ciężki rok dla dilerów może być więc pociesz się tym że trochę m135 zostało. Powino dać się je nieźle stargować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KUBOTA 135GX GXS Dzisiaj, 20:09
  •  

#42 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 maj 2015 - 12:52

KUBOTA 135GX GXS

Ciekawe, że case dużo pali. W testach, które wrzuciłeś wychodzi, że model maxum 130 dosłownie nokautuje kubotę 135 gx jeśli chodzi o spalanie. Zarówno te jednostkowe w g/kwh jak i ogólne w l/h. Kubota pali więcej niż mocniejszy case maxum 140 jeśli chodzi o spalanie jednostkowe w g/kwh. Jeśli będzie liczone w litrach na godzinę to case 140 maxum czasami ma więcej bo generuje większą moc. Dodatkowo kubota ma najniższy moment obrotowy. Śmiech jak na taką pojemność. I najwyższy poziom hałasu.

Podsumowując kolejny test, który potwierdził słabość silnika modelu 135 gx. Jeśli taki maxum 130 dużo pali. To jak dużo na jego tle musi palić kubota 135 gx.

Edytowany przez hubertuss, 16 maj 2015 - 12:52.

#43 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 16 maj 2015 - 21:29

KUBOTA 135GX GXS

według tych testów max130 pali podobnie do max 125 którego mam ale ma więcej realnej mocy czyli w ogólnym rozrachunku jest lepszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share Piter40

Piter40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 maj 2015 - 08:22

KUBOTA 135GX GXS

byłem kilka dn temu na pokazach kuboty w okolicy Ryk ,i powiem wam że d*py nie urywały te cale pokazy,,,przedstawiciele to takie głupoty opowiadali że żal sie nieświadomych ludzi robi co tego słuchali a gatkę to mieli opracowaną na pamięć ,,,nawet maszyny kvernerlanda pod nazwą Kubota zciemniali że sa pierwszy raz w polsce ,paranoja normalnie ,oszukańce jakich mało,,było tak jak gdzieś to już Hubertuss opisywał,,dosłownie wady przekształcali w zalety ...opowiadaja że do oszczędności w paliwie trzeba pracować na obrotach w granicach 1300 bo jakie to te ciagniki sa już silne w tym przedzale obrotów ,momęt obrotowy najlepszy itd,a jak zaczeli prasować żyto nową Kubotą m128gx i prasą pasowa nibykubota  to gaz  w dechę i wychodzi że albo prasa ciężka w robocie albo ciągnik słaby ,a może jedno i drugie

Edytowany przez Piter40, 17 maj 2015 - 08:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 19 maj 2015 - 12:40

KUBOTA 135GX GXS

Byłem dzisiaj na pokazach kuboty i moje wrażenie jest takie, że do wszechstronnej roboty kupno tego traktora jest głupotą... Jak w ciagniku który jest produkowany w 2015 roku nie ma eko biegu co inne marki oferują już 20 lat... Tak samo jak brak 3 prędkości wałka WOM... To jest dramat w ciagniku tak chwalonym za rozwiązania techniczne i za takie pieniądze! Gdzie ta nowoczenośći uniwersalność Pokaz zacieśniania skrętu to była jakaś pomyłka, bo co to za sens jak operator nawet pedałów nie rozłączył i pokaz robił hamujac obydwa tylnie koła :ph34r: