Skocz do zawartości

Zdjęcie

KUBOTA 135GX GXS

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share KIRK80

KIRK80

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 03 lipiec 2014 - 09:01

KUBOTA 135GX GXS z tego co mi wiadomo M135GX nie ma nadbiegu, więc nie może jechać 50km/h, bo 40km/h osiąga pry max obrotach silnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KUBOTA 135GX GXS Dzisiaj, 13:57
  •  

#22 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 06:53

KUBOTA 135GX GXS Widziałem gdzieś wykres prędkości i tez mi się wydaje. Że ten ciągnik nie ma ekonomicznego nad biegu. Ale się pytam, żeby nie było, że kipie nienawiścią do marki. Licznik można skalibrować aby pokazywał ile chcecie. A pomiar samochodem no cóż czasami jest mało realny.

#23 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 07:06

KUBOTA 135GX GXS dokładnie licznik można ustawić jak sie chce, kiedys u siebie w maxxumie ustawiłem że wskazywał ponad 70km/h

#24 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 13:16

KUBOTA 135GX GXS Na agroscope w teście modelu 135 gx jest wykres prędkości na poszczególnych biegach. Przy prędkości znamionowej tj 2200 obr/min ten model osiąga 37,5 km/h. Pewnie da się wydusić deczko więcej. Jednak 50 km/h to makaron nawijany na uszy nie świadomych klientów. Ciekawe jak będzie się czuł taki klient, który po zakupie zda sobie sprawę, że zrobili go w konia?

http://www.services..../d/tt2013d.html

Tu macie linki do testów. Popatrzcie na mf, jd 6r czy claasa. Na wykresach prędkości tych ciągników widać wyraźnie krótsze słupki przedstawiające prędkość na ostatnich biegach. Co świadczy o działaniu ograniczenia i w tych maszynach odblokowanie prędkości max jest teoretycznie możliwe.
Brak skrzyni z ekonomicznym nadbiegiem w tej klasie to poważny minus. Kubota powinna jak najszybciej to poprawić.

Edytowany przez hubertuss, 04 lipiec 2014 - 13:18.

#25 Share mariusz4444

mariusz4444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 23:09

KUBOTA 135GX GXS witam! jestem użytkownikiem m135gxs. Dziwia mnie wypowiedzi ze jest paliwozerna i slaba! u mnie wyglada to tak :
-zwozenie balotow ( zaladunek ładowacz kuboty i zwozenie bel lawetą max 34 bele) -średnia 5,4 litra na godz
-gruberowanie -gruber 6 lap (2,6m) predkosc 12-14km/h - 13-14l/h na ha wyszlo 8l na
- orka -akpil km180hp 4x44 glebokosc 33-36cm predkosc 7,5-8.5km/h-14l/h na hektar 17-18l

dodam jeszcze ze przy zaladunku obornika krokodyl 2m, na godz 3,5l

#26 Share T7-200

T7-200

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 23:43

KUBOTA 135GX GXS Ten ciągnik ma 140 KM w papierach w a rzeczywistości tylko 110 kM?
Pompa hydrauliczna słaba, Kubota wg mnie to ewentualnie marka tylko od słabych małych ciągników.

Edytowany przez T7-200, 20 sierpień 2014 - 23:44.

#27 Share mariusz4444

mariusz4444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 10:00

KUBOTA 135GX GXS przy pracy z ladowaczem swietnie daje rade przy wolnych obrotach silnika. Duzo osob ogladających ten ciagnik bylo zaskoczonych z jaka szybkoscia pracuje ladowacz! skad masz takie informacje ze pompa jest slaba. Uzytkowalem kiedys fronnterre 125 i mam porownanie z moca wiec nie mow ze ten ciagnik ma 110km. druga sprawa jak wytlumaczysz to ze przy orce silnik daje rade przy 1300-1400 obr ? uzytkuje ten ciagnik juz jakis czas i na razie jestem zadowolony. z awari to jak narazie uciekalo powietrze ze zbiornika pneumatyki i nic pozatym

#28 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 11:48

KUBOTA 135GX GXS Oczywiście możesz być zadowolony jak najbardziej. A że na wom jest 110 KM z deklarowanych 120 stwierdzono w teście na hamowni przeprowadzonym przez firmę 44 tuning. Test był wykonany dla rolniczego przeglądu technicznego. Link do tego artykułu można znaleźć na stronie 44tuning. Szwajcarski agroscope również zbadał ten ciągnik na hamowni. Tam zmierzano moc silnika 120 KM z deklarowanych 140. Co ciekawe kubota jako jedyna z przebadanych w 2013 roku ciągników miała tak wysoki spadek mocy. Do tego spalanie było jedno z najwyższych.

http://www.services..../d/tt2013d.html

Co do prac jakie podałeś a raczej narzędzi to w sumie nie jest jakiś wielki wyczyn jak na 120 czy tam 140 KM. Nie wiem jakiej klasy masz ziemie. Ale ciągnik o takiej mocy powinien sobie radzić. Te 8.5 km/h osiągałeś przy tych 1300 obr?

#29 Share mariusz4444

mariusz4444

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 18:27

KUBOTA 135GX GXS glebe mam mozaikowata glina piach troche lepszych kawalkow. powiem tak przy orce z tym plugiem poszedl by ten ciagnik nawet szybciej tylko ze wg komputera nie mialo by to sensu gdyz strasznie wzrastalo zuzycie paliwa optymalne obroty przy ktorych ma najmniejszy apetyt na paliwo 1300-1500. pług jest akpila wiec rewelacji nie ma z oporami orki. wazy 1450kg.
z tym gruberem na maxa poszedl by i 20km/h przymierzam sie do zakupu 3m grubera bo ten jest za maly .

#30 Share mateo151923

mateo151923

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 15:21

KUBOTA 135GX GXS Witam! Posiadam Ciagnik Kubota 135GXS i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Niskie spalanie i swietna widocznosc w kabinie. Kupilem ciagnik popokazowy. Mial 130mh i kupilem go w najbogatszym wyposazeniu za 210tys netto. Facet dołozyl mi jeszcze regulator posuwu ktory potrzebowalem do rozrzutnika( ok 4 tys zl koszt jakbym kupil w sklepie). Za taka kase nie kupilbym innego tak dobrego ciagnika. Wedlug mnie jest na rowni z John Deere. Powiem wiecej. Niskim spalaniem nawet wyprzedza jelonka. Przed zakupem rozmyslalem o jelonku no ale cena i opinie sprawily ze wybralem Kubote. Zaciesnianie skretu w tym ciagniku sprawia ze ciagnik zakreca praktycznie w miejscu. Jedno tylnie kolo praktycznie stoi w miejscu. Sprawdzalem go w orce i wyszlo mi 11l na ha. Ziemia nie jest zbyt ciezka no ale nie piasek i ja tez nie wyczulem ciagnika. Oralem 9km/h czyli szybko. Gdybym oral wolniej to byloby troche mniej no ale chcialem sie pobawic. W transporcie obornika rozrzutnikiem Fortschritt 10t wyszo mi 6l na mh. Wedlug mnie to malo. Amortyzowana przednia os znacznie umila jazde tym ciagnikiem. W tej cenie jest rowniez klima i TUZ. Ogladalo go kilka osob i nawet 2 wlascicieli JD i byli zaskoczeni wyposazeniem. Moze wykonczenie nie jest jak w JD albo MF no ale to jest japonczyk. Samochody japonskie maja tak samo czyli silnik nie do zabicia za to w srodku odbiegaja od niemieckiej precyzji. Tak samo jest w ciagnikach. Ale sa 2 minusy. Jeden to taki ze galka od kierunkowskazow jest po prawej stronie kieronicy i ciezko sie przyzwyczaic i drugi to oczywiscie ten na akumulatorze:) Jak najbardziej polecam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 18 wrzesień 2014 - 19:36

KUBOTA 135GX GXS

Ujmę to tak traktor kubota według testów ma podobne parametry mocy i momentu (zmierzone w testach) do maxxuma 125. I jak czytam co wy tam piszecie jak to ona idzie i jak mało pali to tak się zastanawiam czy to nie ściema, a może użytkujecie kuboty na lekich ziemiach bez górek. Tu zacytuję siebie z innego tematu o cenach ciągników chn (mam nadzieję że nikt nie bedzie miał za to pretensji)

Z pługiem AB100 nas zawiódł, myślałem że będzie trochę lepiej(6 km/h). Pług rozstawiony na 2m głęboka orka myśle ze na jakieś 25 cm ziemia glina kawałek około 1 hektara jakieś 80-90m pod górkę i z 25-30 płasko. Jazda na automatycznej zmianie 4 biegów pod górkę idzie na piątym prędkość ponad 4,5km/h a mniej jak 5km/h. Więc jeśli macie ciężkie warunki lepszy wybór to maxxum 140

Potem była orka po kukurydzy, pola zatrzęsione gnojem proporcje górka płasko odwrotne. 90m płasko 30m pod górkę pług rozstawiony na 180 cm orka ponad 25cm prędkość pod górkę ponad 5km/h na płasko od 6km/h do 7km/h, spalanie nie mierzone. I tak się zastanawiam to kuboty są takie dobre czy wy stroniczy,( bo może popełniłem błąd przy zakupie) a co do szybkosci podnoszenia w turze dla mnie tez szokiem było działane hydrauliki w maxxumie w ładowaczu jak się z małych 4 cyl przesiadłem.

Edytowany przez yacenty, 15 listopad 2014 - 11:58.

#32 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 wrzesień 2014 - 07:42

KUBOTA 135GX GXS

@inwi jakim biegiem i na jakich obrotach orzesz ?

#33 Share inwi

inwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze, komputery

Napisany 19 wrzesień 2014 - 21:08

KUBOTA 135GX GXS

Orzę mój brat na ogół, a ja mu często pomagam.Ora na automatycznej zmianie biegów w zakresie od 5 do 8 a co do obrotów to testowane były 1700,1800,1900,2000 i 2100. Ostatnio na 1700 czy 1800 było. Teraz żałuje 2 rzeczy że to nie maxxum 140 i nie w mutikontrolerze bo wiedziałbym jak ciężko jest i czy przypadkiem nie opłaca się trzymać na 2100 bo w ekstermalnych warunkach różnicy dużej to nie robi. Podczas ostaniej orki traktor przez wiekszość czasu używał biegów 6 i 7  a 5 i 8 sporadycznie. Fakt ciężko było bo od ponad miesiąca deszczu nie widziała ziemia.

Edytowany przez inwi, 19 wrzesień 2014 - 21:15.

#34 Share raf73

raf73

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 21:23

KUBOTA 135GX GXS

witam szukam uzytkowników 135 gx-gxs problemy  z ciagnikiem wystepuja czy nie jak sie sprawuje jaki przebieg  spalanie poruwnanie rzetelne  prosze opowarzne opisy

:)

#35 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 styczeń 2015 - 22:14

KUBOTA 135GX GXS

mam 108 też wszyscy pisali i mówili  że mało pali ( ale to sa we większości osoby mający w tym interes) - owszem w turze na niskich obrotach (4 l\ h), jak podczepisz grubera i pług to trzeba obroty powyżej 2000 bo jak poniżej to umiera a spalanie większe niż w starym mtz -ie w transporcie jest identycznie gaz w deche to paliwo ubywa migiem. ukł paliwowy lipa i ho...ie drogi, bez zamienników i regeneracji, serwis dusi koszty ale tyko swoje a twoje ma gdzieś. ja kupiłem też ze względu na opinie ale użytkowników starych gdzie kubota robiła to co umie naj lepiej - ciągniki i silniki do 100 km i jeszcze z ukł paliwowymi rzędowymi a nie wynalazkami od denso.  

#36 Share Tomek1079

Tomek1079

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 19:59

KUBOTA 135GX GXS

Kolego nie wiem jak u Ciebie ale w mojej 130 podczepiam UNIA IBIS 4 obracany to orzę 8-9km/h przy obrotach 1300-1400, więc sam wiesz jakie jest spalanie. A jeżeli zachodzi konieczność to da radę orać z prędkością nawet 13km/h przy ciężkiej ziemi. Bynajmniej moja ma bardzo mocny dół i faktem jest że jeżeli zaciągnę ponad 2tys. obrotów to wskaźnik paliwa pokazuje spalanie 20l nawet w transporcie z pusta przyczepą, ale jak tylko zejdę z obrotów i będę jechać  30km/h a nie 40km/h spalanie osiąga 10l. Więc sam wiesz trzeba nauczyć się pracować troszeczkę wolniej co wpływa na jej oszczędność.   

#37 Share kamil96

kamil96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 07 maj 2015 - 18:57

KUBOTA 135GX GXS

Mam brać za jakiś miesiąc M135GX z miękką osią i TUZ-em, w tamtym roku brałem na testy to spisała się dobrze spalanie w orce przy pługu Overum 4-obrotowej wyniosło 13-14 l/ha, więc jak na 140 KM to nie było dużo. 

#38 Share Piter40

Piter40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 maj 2015 - 20:01

KUBOTA 135GX GXS

Witam..sam zastanawiam sie nad m135gsx ale jak czytam niektóre fora to mam mętlik w głowie ,jednym mało palą a drugim bardzo dużo ,,i nie wiadomo co robić ,czy te wtryskiwacze nie bedą padać bo w Tojotach denso to podobno lipa...miałem kiedyś 108kę na testach bo chciałem kupić to rewelacji nie było ,skakała podczas jazdy i te biegi cieżko wchodziły ,półbieg szarpał ,pompa olejowa wyła ,spalanie powyżej 2tyś obrotów duże a w transporcie jak gaz w deche to dosłownie wskaznik w oczach opadał    i kupiłem case jxu jazda nieporuwnywalnie lepsza nisz w 108mce  ,,ale m135gsx to zupełnie inna maszyna podoba mi się i chcą przywieść na próbę ,nie wiem czy zawracać sobie głowę tym ciągnikiem

#39 Share kamil96

kamil96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 10 maj 2015 - 11:27

KUBOTA 135GX GXS

Bierz kolego na testy ja miałem i sprawdziłem, zobaczyłem tylko nie miałem na amortyzowanej osi, tej m110gx to nie ma co porównywać do m135gx w tamtej pojemność coś ok. 3.8l a w tej 6.1l no i wagowo duża różnica tej przy pługu mi nic nie bujało. Więc bierz na testy jak możesz i zobaczysz co i jak :)

Edytowany przez kris14, 11 maj 2015 - 12:38.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Piter40

Piter40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 maj 2015 - 20:54

KUBOTA 135GX GXS

Rozmawiałem niedawno z zupełnie nieznajomym z gościem co ma 110tkę i powiedział  że ogulnie mu mało pali, choć jak było ciężko orać a orał w lutym i na ciężkiej ziemi to i ponad 20l na ha mu pobrała ,ale wiadomo mówił cięzko było, z ciągnika jest zadowolony ,ale jak by teraz miał kupywać to napewno brał by 135tkę ,,,wszystko by było ok żeby mleko nie taniało nawet bym się nie zastanawiał tylko brał  ,a podobno znowu ma być do dołu o 10 gr i nie wiadomo na czym się skończy ,chyba sobie daruje ,