Skocz do zawartości

Reklama

Ursus C-330

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
102 odpowiedzi na ten temat

#41 Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 12 luty 2008 - 20:04

Zobacz postDamian9, o Feb 12 2008, 16:24, powiedział:

Morze to byc spowodowane zuzyciem silniki zalecam kapitalke:)

Generalka była rok temu. Poszło ok 2000.
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#42 rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • 6640860

Napisany 21 lipiec 2008 - 21:46

Cześć!!

czyżby jakieś zestawy naprawcze z krotoszyna??
miałem to 4 lata temu, pochodziło z pół roku i przed żniwami robiłem kolejną kapitalkę, a 330 u mnie jest 2 traktorem (brony/siewnik/opryskiwacz/ itp)
w maju przedmuchy przerosły stan z przed kapitalki
po rozebraniu luzy na pierścieniach były powyżej minimetra, i całkiem ładny "schodzik" na gładzi cylindra się zrobił

na szczęście mieliśmy jeszcze nówki cylindry jeszcze kupione na zapas w PRL-u
tłoki z pierścieniami kupiliśmy w Andorii, kosztowały więcej niż cały poprzedni zestaw "naprawczy", ale opłacało się, jeździmy już 4 lata, zero przemuchu, pali do "do strzału"

tak więc często oszczędny 2 razy traci

pozdrawiam

#43 hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 18:41

Zobacz postrafff24, o Jul 21 2008, 22:46, powiedział:

Cześć!!

w maju przedmuchy przerosły stan z przed kapitalki
po rozebraniu luzy na pierścieniach były powyżej minimetra, i całkiem ładny "schodzik" na gładzi cylindra się zrobił
Jestem "świeży" na forum i mam pytanie: w sześcdziesiątce most jest połączony ze skrzynią i olej się leje do skrzyni. Ale teraz kupiłem "ciapka" i nie wiem czy tam jest tak samo. Zapowietrza mi się pompa od podnoszenia i muszę dolać oleju. I czy mogę dolać korkiem który jest na skrzyni niedaleko przekładni kierowniczej? i jaki olej mogę dolać? Hipol czy jest coś tańszego? Zapewniam że ciągnik będzie wykorzystywany "dorywczo" raczej. A tak w ogóle to bardzo fajny sprzęt - szczególnie odgłos z tłumnika i te sapanie z filtra powietrza he he. Kilkanaście lat temu jeżdziłem takim pojazdem ... Wspomnienia ........

#44 quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • 1621 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 19:04

Olej lej tam gdzie jest śruba obok dźwigni zmiany biegów. ;)

Co do oleju zainwestuj w lepszy. :) Hipol powinien długo Ci służyć jeżeli ma być używany dorywczo.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#45 hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 29 lipiec 2008 - 12:37

Dzięki bardzo za odpowiedź. Nie chciałem przypadkiem utopić skrzyni biegów ;) Nastawiam się więc na Hipol tylko jeszcze rozważę czy Hipol 6 czy MF. Na stronach Orlenu piszą że dobrze sprawdza się "szóstka" ale MF jest lepszy (no i droższy)  :)  Jak doleje ze cztery litry to pewnie będzie już spoko ...

#46 quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • 1621 postów

Napisany 29 lipiec 2008 - 20:55

Zależy ile go masz. Do skrzyni wchodzi 23L. Ja bym chyba całość od razu wymienił. Albo chociaż sprawdź czy są jakieś opiłki. ;)

#47 hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 29 lipiec 2008 - 21:14

Racja:) nawet zlać i jak dobry to chociaż przefiltrować. Nie jestem handlarzem i robię dla siebie. Nauczyłem się z czasem że żeby oszczędać na takich sprawach to trzeba mieć za dużo pieniędzy ;)   Zrobić raz a dobrze  :)  I będzie działać  :)

#48 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4414 postów

Napisany 29 lipiec 2008 - 22:06

Zobacz postquercus, o Jul 28 2008, 20:04, powiedział:

Olej lej tam gdzie jest śruba obok dźwigni zmiany biegów. ;)

Co do oleju zainwestuj w lepszy. :) Hipol powinien długo Ci służyć jeżeli ma być używany dorywczo.
powiem ci ciekawostke, u nas w ciapku od 25 lat siedzi ten sam olej w skrzyni :) ani razu nie wymieniany

#49 quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • 1621 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 10:52

U mnie też ;) . Może troche mniej bo nasz ma 32 lata ale te 10 15 lat na pewno ten sam. Ale jak nadarzy się okazja przydało by się wymienić. :)

#50 hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 30 lipiec 2008 - 16:45

Ale jaja ... Jak dobijałem transakcji i ciapek nie chciał podnosić to właściciel się wkurzył i stwierdził że musi być dobrze, wymieniana była pompa i inne pierdoły więc zamorduje mechanika że odwalił kaszanę. Jak się okazało ten ciagnik chodził tylko w dwókółce i tzw. "wichrze". Podnośnik nie był przez ostatniego właściciela w ogóle nie używany i się zapowietrzył. Dziś sprawdzałem - dolałem tylko 2 litry Hipolu bo jest teraz prawie max. system się odpowietrzył, podnosi bez problemu  ;)  Także wpadka - nie sprawdziłem poziomu oleju na miarce  :)  W każdym razie co nagle to po diable. 5 litrów Hipol-6, 37 zł wydane. Mam jeszcze pytanie - mam przeciek (nieduży) w tej kulce (?) w której jest osadzona dźwignia do wywrotu - ta na prawym błotniku. Jak to uszczelnić? tam jest oring czy inna uszczelka?

#51 pawelll48

pawelll48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Głównie interesuję się Ursusami, a także wszystkim co związane z Polskim rolnictwem i Polską wsią:)

Napisany 03 wrzesień 2008 - 14:31

Jestem właścicielem Ursusa C-330M jak widać występuje u Ciebie ten sam problem co u mnie podczas pracy ciągnik zaczyna chlapać olejem spod korka jestem ciekaw jaka jest tego przyczyna  :angry: mam nadzieje że znajdzie się na to sposób gdyż do tej pory to trzeba po tym sprzątać :angry:

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)

5 lat minęło :P

#52 quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • 1621 postów

Napisany 03 wrzesień 2008 - 19:51

Ja kupiłem nowy korek. 3zł. ;) Ale u mnie to za mocno chlapał. Czeka na remont i musi jeszce poczekać. Ale chlapac to zawsze trochę będzie.

#53 Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 03 wrzesień 2008 - 20:23

Najlepszy sposób to obwinąć kawałek szmatki wokół korka
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#54 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • 12486372
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 04 wrzesień 2008 - 13:58

Tylko jak to będzie wyglądało.Mnie nie leci tylko lekko już zaczyna nim dymić.Chyba na wiosnę remont.

#55 Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • 5334870

Napisany 04 wrzesień 2008 - 19:34

a sprawdzales czy mocowania od walka klawiatury sa nienaruszone
czesto bywa ze poprostu tam wyrzuca olej
moze byc tez jak kolega napisal uszczelniacz
Straciłem ją na własne życzenie !!!!!!!!

#56 pawelll48

pawelll48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Głównie interesuję się Ursusami, a także wszystkim co związane z Polskim rolnictwem i Polską wsią:)

Napisany 04 wrzesień 2008 - 21:38

A naprawdę Ursus C-330 podczas gdy był nowo kupiony także występywały takie zacieki??

AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)

5 lat minęło :P

#57 wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1153 postów
  • 2965302

Napisany 14 listopad 2008 - 21:12

Witam!
Moja 30-tka wyrzuca olej korkiem od wlewu oleju. Myślę o remoncie ciągnika-pierścienie, tłoki, cylindry i głowicę. Pewnie to jest przyczyną?

#58 mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2876 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 21:21

Myslenie o remoncie nie jest tego przyczyna. :)
Masz przedmuchy. Tak remont jest potrzebny.  ;)
Sprawdz cisnienie oleju bo może przydało by sie od razu wał i panewki robić. Oby nie :D

#59 wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1153 postów
  • 2965302

Napisany 14 listopad 2008 - 22:23

myślę, że ciśnienie jest dobre, bo kontrolka oleju przy jeszcze dobrze nie rozgrzanym silniku zapala się po zgaszeniu ciągnika za ok 7 sek. a przy rozgrzanym ok 3 sek. To chyba dobrze? Chociaż nie wiadomo jak tam czujnik jest sprawny. Każdy działa inaczej.

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#60 mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2876 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 22:27

Jakąś informacje masz co do cisnienia, ale póki jeszcz ciagnik na chodzie nie rozebrany to warto by załozyć manometr i mierzyc cisnienie w róznych sytuacjach.(zimny, ciepły, wysokie i niskie obroty).

Zobacz także