Zaloguj się, aby obserwować  
Maniek24240

Renault 103.14 TX świeca płomieniowa

Polecane posty

Maniek24240    3

Witam państwa posiadam ciągnik rolniczy renault 103.14 TX zakupiony wiosną i teraz gdy nadeszła zima mam problem z odpaleniem. Zaobserwowałem że występuje w tym ciągniku świeca płomieniowa do której jest doprowadzony kabel do spirali oraz przewód paliwa. Wszystko jest z prądem dobrze gdyż spirala się nagrzewa ale natomiast mam problem bo nie jest podawana dawka paliwa. Czy jest jakaś zasada podczas nagrzewania świec aby w tym ciągniku została podana dawka paliwa na świecę lub czy może być to spowodowane inną przyczyną, że nie jest podawana dawka paliwa.? Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Paliwo spływa grawitacyjnie ze zbiorniczka zamontowanego powyżej świecy (na powrocie od wtryskiwaczy). Jeśli świeca się rozgrzeje to otwiera zaworek w środku i paliwo powinno spływać na żarnik. Dodatkowe zasysanie powstaje podczas kręcenia silnikiem (powstaje małe podciśnienie w kolektorze ssącym). Zresztą jest już temat o świecy płomieniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

gdzies juz bylo o tym pisane

grzejesz swiece i odpalasz silnik, wtedy paliwo splywa do swiecy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek24240    3

A co powiecie na to aby na przykład zamiast jednej świecy płomieniowej zamontować dwie żarowe?? co o tym sądzicie? był by lepszy efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

płomieniowa raczej lepsza i bez przeróbek masz dobra świece to z paleniem nie powinno być problemu u mnie pali dobrze ale zima jak mrozy to daje samostart dodatkowo i nie ma siły musi zapalić w każdy mróz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrystianLS    8

Ja w swojej Renówce ostatnio założyłem również świecę płomieniową bo jakoś jej nie było :o

ale mniejsza z tym :P

paliwo podaje dopiero gdy kręcisz rozrusznikiem

 

I koledzy jeśli nie podaje paliwa to jest to wina świecy u mnie założona jest nowa i wadliwa... ;/

bo grzeje ale zero paliwa :( a założyłem z innego ciagnika i odrazu

Edytowano przez KrystianLS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

Witam :) Koledzy mam w swojej renównce problem gdyż słabo mi odpala jak jest zimno. Sprawdzałem świecę płomieniową ale nie mam jej u siebie :( prąd też nie dochodzi. Gdzie dokładnie jest podpięty ten przewód od świecy ? i na jakiej zasadzie to działa, jak należy przekrzekręcać kluczykiem aby ta świeca zadziałała ? Z góry dziękuje za pomoc :)

Edytowano przez radzio445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Było już na forum wałkowane wielokrotnie. Trzeba odrobinę inwencji własnej.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

Kolego dzięki o działaniu tej świecy już znalazłem tylko nie wiem jeszcze gdzie jest ten przewód podłączony który zasila świecę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj