Skocz do zawartości

Zdjęcie

skrzynia bezstopniowa Poznaniak 6 problem

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ferdek75

ferdek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 21:19

skrzynia bezstopniowa Poznaniak 6 problem Witam. Mam problem ze skrzynią bezstopniową w poznaniaku 6, mianowicie kupiłem ten siewnik rok temu,miał uszkodzoną skrzynię . Wymieniłem sprężyny, uszczelniacze, łożyska. Kupiłem też tarcze mimośrodowe plastikowe szt. 3, ale nie wymieniałem bo stare są tej samej wielkości. Siałem nim zboże i sieje nie równo. Na próbie kręconej wychodzi prawie tak jak w tabeli 5-10kg. różnicy, ale tylko do połowy skali od 16 całkiem się nie zgadza. Ustawiam tak jak trzeba, przy zmianie nastawu do 40 i spowrotem, a on sieje dużo mniej. Dopatruję się przyczyny w położeniu tych tarcz mimośrodowych w skrzyni. Ktoś wcześniej rozkładał tą skrzynię i nie wiem czy dobrze założył te tarcze.
Moja prośba, jeśli ktoś by miał możliwość opisania jak to powinno być, wstawić jakiś rysunek, albo lepiej fotkę to będę bardzo wdzięczny, bo nie mam gdzie tego sprawdzić. Siewnik to Poznaniak 6 z 1993r. S043/3B.
Pomóżcie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
skrzynia bezstopniowa Poznaniak 6 problem Dzisiaj, 05:50
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 10:47

skrzynia bezstopniowa Poznaniak 6 problem To proste jest te tarcze powinny byc rozstawione tak żeby były w tych samych odległościach kątowych sa trzy więc co 120stopni u mnie one sa na osi sześciokątnej więc nie ma możliwości pomyłki (no chyba że się bardzo uprzeć)

#3 Share ferdek75

ferdek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 luty 2014 - 17:46

skrzynia bezstopniowa Poznaniak 6 problem Dzięki za info. Wczoraj ponownie otworzyłem skrzynie i okazało się że tarcze są założone co 120 stopni tyle że nie w kolejności 1,2,3 tylko druga względem pierwszej 240 stopni a trzecia względem pierwszej 120 stopni. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, że nie kolejno są przesunięte co 120 st. W sumie to każda względem innej jest co 120 st. Nie wiem w końcu czy tak dobrze czy inaczej fakt faktem, że sieje nie tak jak powinien.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 07 luty 2014 - 00:44

skrzynia bezstopniowa Poznaniak 6 problem Przyjrzyj sie łozyskom jednokierunkowym w tej skrzyni Kolejność tych tarczek krzywkowych jest dowolna byle były rozstawione równo i nie zużyte.

#5 Share ferdek75

ferdek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 luty 2014 - 23:24

skrzynia bezstopniowa Poznaniak 6 problem A konkretnie co mam sprawdzić. Chodzi o te trzy duże łożyska z tymi dźwigienkami (popychaczami)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 16 luty 2014 - 17:44

skrzynia bezstopniowa Poznaniak 6 problem tak o te łożyska one są jednokierunkowe w jedna stronę kreca się luźno w druga nie powinny nawet troszkę się przekręcić powinny blokować się

Dodaj odpowiedź