Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dotacje na 5ha

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 14:47

Dotacje na 5ha Jakie dotacje z unii mógł bym dostać jeśli mam 5 ha ziemi ornej. Czy wogóle jest sens się o coś ubiegać czy lepiej dokupić ziemi i wtedy pomyśleć? Kiedyś Mżna było dostać niskotowarówke ale teraz tego nie ma a jeśli jest to na jakich zasadach? Dodam że nie mam hodowlii. Oczywiście doplate bezpośrednio za ziemie biorę co roku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dotacje na 5ha Dzisiaj, 09:57
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 14:50

Dotacje na 5ha Możesz brać niskotowarówkę :rolleyes: Teraz jest 3 tura musisz przejść szkolenie komputerowe i będziesz mógł dostać.

Możesz chyba jeszcze wziąć bezpośrednią wystarczy złożyć wniosek-ale teraz to nie pora na składanie wniosków :)

#3 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 14:58

Dotacje na 5ha Możesz brać niskotowarowe, i bezpośrednie. I jak byś spełniał kryteria to młody rolnik jeszcze :rolleyes:
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 14:58

Dotacje na 5ha A jakie są teraz wymagania żeby dostać niskotowarówkę i kiedy trzeba złożyć wniosek? Prosze o komentarze zależy mi na tym. :rolleyes:

#5 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 17:08

Dotacje na 5ha W niskotowarówce jak składasz pierwszy wniosek to musisz wpisać w co zainwestujesz te pieniądze.Dopłatę dostaniesz na 3 lata po tym czasie mają prawo sprawdzić czy kupiłeś te maszyny które wpisałeś w pierwszym wniosku.Jeśli kupiłeś to dostaniesz jeszcze pieniądze przez 2 lata a jesli nie będziesz musial oddać kasę-słyszałem jeszcze że z procentem.

#6 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 17:20

Dotacje na 5ha Ale czy dostane niskotowarówke na 5ha jeśli nie mam hodowlii.

#7 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 17:25

Dotacje na 5ha Dostaniesz-ale nie wiem czy nie będziesz musiał zacząć hodowli, choć dokładnie nie wiem czy tam trzeba koniecznie wpisać coś o hodowli :rolleyes:

Mój sąsiad wpisał że będzie miał krowę, 2 maciory i coś tucznika, niedługo minie 3 lata a u niego w chlewie pusto :) Nie wiem jak on to sobie wyobraża.

#8 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 17:33

Dotacje na 5ha Mój wujek ma gospodarstwo 2 ha i tylko uprawę warzyw, a za pieniądze z dopłat do gospodarstw niskotowarowych postawił sporo tuneli i skompletował park maszyn.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 17:50

Dotacje na 5ha

Ale czy dostane niskotowarówke na 5ha jeśli nie mam hodowlii.

Raczej sie nie załapiesz bo żeby dostać niskotowarówke trzeba mieć od 2 do 4 ESU więc jeśli nie masz warzyw lub truskawek to raczej 2 ESU mieć nie będziesz, ale dla pewności sprawdź ile ci wychodzi
Tu masz link http://www.arimr.gov...konomicznej.xls

pomyśl o ekologii lub nad innym programem rolnośrodowiskowym.

#10 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 19:27

Dotacje na 5ha nie wypowiadajcie sie na tematy o ktorych nie macie pojecia.niskotowarowe to przeszlosc.na razie niema takiego programu-podobno mysla zeby go wprowadzic "w przyszlosci".na 5ha zboza i tak bys sie nie zalapal.nowe programy typu:rolno srodowiskowe.roznicowanie dzialalnosci rolniczej-jeszcze nie dzialaja.ekologia bez zwierzat-czym bedziesz nawozil{chyba noca}.za 10 tys-bo 3 raty jeszcze nie wyplacili-to wujek zaszalal

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#11 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 19:30

Dotacje na 5ha Tak sie składa że ostatnio chodził kartka po wsi że idzie ostatnia tura nisko towarówek tylko trzeba kurs komputerowy przejść.

#12 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 21:22

Dotacje na 5ha Fakt, Jacus ma rację, na dotacje dla niskotowarowych był tylko jeden nabór wniosków, a w PROW 2007-13 nie ma mowy o jakichkolwiek dotacjach dla drobnych gospodarstw poza dopłatami bezpośrednimi.

#13 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 18:14

Dotacje na 5ha

nie wypowiadajcie sie na tematy o ktorych nie macie pojecia.niskotowarowe to przeszlosc.na razie niema takiego programu-podobno mysla zeby go wprowadzic "w przyszlosci".na 5ha zboza i tak bys sie nie zalapal.nowe programy typu:rolno srodowiskowe.roznicowanie dzialalnosci rolniczej-jeszcze nie dzialaja.ekologia bez zwierzat-czym bedziesz nawozil{chyba noca}.za 10 tys-bo 3 raty jeszcze nie wyplacili-to wujek zaszalal

A słyszałeś o czymś takim jak nawóz zielony i prawidłowy płodozmian

#14 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 19:12

Dotacje na 5ha u nas ekologia zajmuja sie 2 stare babki na emeryturze.a wlasciwie to ich synowie-oficjalnie.zarobek z tego jest zaden.licza sie tylko doplaty.mimo ze krakow blisko i okolica zamozna to trudno sprzedac 2 razy drozsze produkty bo ludzie nie wierza ze bez nawozow i opryskow urosnie.zasadz 5 ha warzyw i oplew to recznie <_< .a zboze to w tamtym roku kombajnista powiedzial ze ostatni rok kosi bo nie bedzie sie denerwowal ,zapychal sie kombajn bo tyle bylo chwastow-wszedzie w kolo nieuzytki- pieknie sie sieje.z ekonomicznego punktu widzenia ekologia to bezsens i na zachodzie od tego odchodza

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#15 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 11:58

Dotacje na 5ha Jeżeli chdzi o niskotowarówkę to po 3 latach nic nie trzeba oddawac. Tylko później nie dostaniesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 16:00

Dotacje na 5ha

Fakt,[Jacus ma rację, na dotacje dla niskotowarowych był tylko jeden nabór wniosków, a w PROW 2007-13 nie ma mowy o jakichkolwiek dotacjach dla drobnych gospodarstw poza dopłatami bezpośrednimi.

Jaki jeden jaki jeden mój wójek 3 razy pisał i dostał<_<
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.