Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinia o Deutz Fahr DX 6.50

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 11:49

Opinia o Deutz Fahr DX 6.50 Witam,
Trafił mi się do kupienia Deutz Fahr DX 6.50. ('90 rok)
Ma na liczniku 14,5 tys motogodzin [mtg] - był używany głównie w transporcie. Pali bez problemu nawet w mrozach, po uruchomieniu silnika na początku przez chwilę dymi na czarno (ale tak mają wszystkie diesele).
Co o tym sądzicie? Ile te silniki wytrzymują (przy normalnym użytkowaniu)? Jaki jest ew. koszt remontu silnika?

Tak naprawdę chciałem kupić model 6.30, a nie 6.50 (ten ostatni ma dodatkowo turbo).
Jak mniej-więcej jest różnica w spalaniu między nimi?
Jaka jest trwałość turbiny i koszt jej ew. remontu/regeneracji?

Pzdr.

Edytowany przez Xeon, 20 styczeń 2014 - 14:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinia o Deutz Fahr DX 6.50 Dzisiaj, 01:02
  •  

#2 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 15:30

Opinia o Deutz Fahr DX 6.50 Witam ;Wedluk mnie to bardziej powinienes sie skopic na skrzyni bieg a nie na silniku.Silnik jeszcze bedzie ogarnial jakbys mosial przy nim cos nawet zrobic to bedzie pryszcz w porownaniu do skrzyni bieg.

#3 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 18:41

Opinia o Deutz Fahr DX 6.50 Skrzynia pracuje podobno bardzo dobrze - biegi na wszystkich ustawieniach reduktora? wchodzą lekko bez zgrzytów i żaden sam nie wyskakuje.
Myślę, że w żaden sposób poza przejechaniem się nim na wszystkich przełożeniach i ew. powajchowanie trochę biegami nic więcej w skrzyni nie sprawdzę?

#4 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 22:44

Opinia o Deutz Fahr DX 6.50 Byc moze trafil ci sie traktor z niekreconym licznikiem to dzisiaj zatkosc.Co do skrzyni jak wszystko chodzi lekko i niema zgzytow ani dziwnych odglosow to powinna po smigac jeszcze. Z silnikiem to niepowinno byc zadnych problemow jak go nikt nie przegzal.Wszystko sie okaze jak pojdzie w pole i sie dobrze rozgzeje.Bo tak na sucho to nigdy wszystkiego nie sprawdzisz..Zawsze istnieje ryzyko jak sie kopuje uzywany sprzet.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 08:22

Opinia o Deutz Fahr DX 6.50 Mówisz, że silnik może nie być jeszcze podjechany? Ponad 14 tys mth, to nie jest dla nich dużo?

#6 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 08:50

Opinia o Deutz Fahr DX 6.50 Silnik do 20 tys jak jest dobrze uzytkowany to niema z nim problemow .Mowa tu o zachodnim sprzecie . Jak bedziesz testoowal na cieplym silniku to daj mu pochodzic na wolnych obrotach tak z 10 min poczym dodaj gazu i jak dymek pojdzie czarny to ok. No i jeszcze odma musisz obserwowac czy tam sie nie pojawia lekki dymek.

#7 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 21 styczeń 2014 - 18:48

Opinia o Deutz Fahr DX 6.50 Ja mam dx 6.10 nie cały rok nie miałem z nim większych problemów wymieniłem tylko oleje filtry uszczelniacze w przedniej osi i kosmetyka . U mnie jest silnik F6L912 a w dx 6.50 F6L913 ale to podobne silniki więc według mnie (ja nim nie jechałem nie widziałem ) jak dobrze utrzymany to możesz ryzykować z kupnem ale wiadomo wszystkiego nie sprawdzisz B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 08:12

Opinia o Deutz Fahr DX 6.50 Dzięki Panowie za pomoc.
Trzeba maszynę dokładnie obadać.

Dodaj odpowiedź