Zaloguj się, aby obserwować  
aro321

Obora daleko od miejsca zamieszkania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aro321    103

Witam. W 2012r wybudowałem nową oborę na 60 szt bydła opasowego. Obecnie mieszkam z rodzicami ale w planach była budowa domu dopóki nie pojawiła się możliwość zakupu całego gospodarstwa na sąsiedniej wsi oddalonej 2 km od mojej obory. W skład tego gospodarstwa wchodzą:

-murowany dom 110 m2

-murowana obora 90 m2

-stodoła drewniana

-garaż drewniany

Zabudowania te położone są na działce 0,60ha i są w bardzo dobrym stanie. Dom jest wyposażony we wszystkie media i jest gotowy do zamieszkania.Cena za całość 80 tys zł. Mam do was takie pytanie, czy opłaca się to kupić i codziennie dojeżdzać do oddalonej o te 2 km obory? dodam, że w tej wsi mam już kupione ponad 12 ha i niałbym blisko do pól. W grę wchodzi też budowa domu ok 100 m2 ale to wydatek z rzędu 300 tys zł i byłoby to wielkim obciążeniem finansowym dla gospodarstwa i zahamowałoby to wszystkie inwestycje związane z zakupem maszyn na jakieś 6 lat. Proszę o odpowiedzi

 

pozdrawiam aro321

Edytowano przez aro321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

Szczerze to nie wiem co będziesz robił w domu 1100 m2 :). Myślę że warto opasy to nie krowy, raz na jeden dzień pojedziesz obrządzisz i z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jeśli za 80 tys to ja osobiście bym kupił, jak masz opasy to pół biedy a 2 km to teraz nic, chyba że trzeba jakąś polną jechać.

 

Dom chyba 110m2 a nie 1100m2 to tak na marginesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym na Twoim miejscu brał te gospodarstwo za takie pieniądze, a zwłaszcza że masz juz tam ziemie, rodzice też kiedyś dojeżdżali do gospodarstwa ok 2km i to były krowy mleczne, ale trafiła sie okazja kupna gosp wtedy za 50tys i odrazu kupili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

dom ma 110 m2 już poprawiłem. Dojazd jest bardzo dobry bo cały czas po asfalcie a droga główna jest systematycznie odśnieżana bo to jest powiatowa (łączy 2 przejścia graniczne z ukrainą, dorohusk-zosin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

ddo opasów nie musisz często zaglądać, tak jak Kol. @lamboEVO100 pod warunkiem że będą tam tylko opasy, a nie cielęta czy mamki nad ocieleniem. Więc moze taka sytuacja nie będzie Ci przeszkadzała w przyszłości.

 

Ja mam troche inną sytuację. Na wiosnę jak puszczą mrozy ruszam z budową obory wolnostanowiskowej o wym. 24x30m, i od razu obok niej będzie dom mieszkalny parterowy 10,5x15m podpiwniczony. Inwestycja też spora, ale nie wyobrażam sobie innego wyjścia przy krowach mlecznych, cieletniku itd, pomimo iż działka na której ma to stać jest oddalona tylko o 0,5km od obecnego gospodarstwa, rzut beretem.

Ale niestety przez wzgląd na ludzi jacy mieszkają w okolicy nie mogę inaczej.

 

Jeżeli mieszańcy w Twojej wsi i okolicach są ok to kupuj ten domek, ale jeżeli nie, to żebys nie był zdziwiony jak wieczorem zostawisz oborę i bydło a rano wrócisz, a tu kable ze ścian będą powyrywane i byków brak.....

jakieś kamerki myślę że jak najbardziej wskazane, zwłaszcza że 2km to nie tak jak u mnie, że wyjrzysz przez okno i widzisz wszystko jak na dłoni.

 

ps. u nas kiedyś jednemu zaczęły zdychac masowo cielaki, wszystkie na raz. Sekcja wykazała kawałkii zyletek w żołądkach. Skąd sie tam wzięły nikt nie wie. Potem gospodarz zainstalował kamerki i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale jego rodzice chyba zostają tu gdzie ma oborę więc nie będzie problemu chyba by zaglądnęli też do byków od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

@Fierfox zastanów się dobrze nad tą piwnicą pod domem, przed wszystkim sprawdź poziom wód gruntowych. Mamy w nowej części domu piwnice w której jest kotłownia, od kilku mokrzejszych lat podchodzi wiosną woda i jest problem teraz co roku. Dom jest już 20 lat i na początku problemu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

To gospodarstwo napewno kosztuje 80 000tyś nie 800 000 tyś w mojej okolicy za 80 000tys to kupisz działkę 1000m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

obora stoi zaraz za gospodarstwem rodziców, jeszcze jak żyję nie zdarzyło mi się żeby coś zgineło albo zrobił nam ktoś na złość. Tak gospodarstwo napewno kosztuje 80 tys bo na jesień kupowałem ziemię od tej babki i teraz żałuję że nie kupiłem od razu całości. Ale jak zrobić monitoring 2 km od domu?

Edytowano przez aro321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Pod internet trzeba i będziesz miał nawet w telefonie podgląd jak będziesz chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Wg mnie cena 80 tys jest bardzo ale to bardzo atrakcyjna. W moich stronach za te pieniądze działkę 12 arów pod budowę można kupić. Co do monitoringu to można mieć podgląd przez smartfona lub czegoś podobnego na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

to dobrze że macie takich mieszkańców, u mnie raz paliwo spuścili z ciągnika który stał na środku podwórka. I psy nie pomogły. Tak tylko na przyszłość gadam, żebys też taką mozliwość brał pod uwagę. U mnie grasują złodzieje swoi, wiadomo kto i wiadomo kogo potem za łep pociągnąć, ale niestety, dobytku trzeba pilnować. A oczy ludzi bolą jak coś widza, i to bardzo.

Szkoda że nie widzą tej pracjy jaką trzeba włozyć żeby sie czegoś dorobić.

 

@lamboEVO100 przemyślałam to i owo w kwestii piwnicy, ciężko jest mieszkać na wsi bez piwnicy, bo i opał mozna do zsypu zrzucić, i kotłownię tam zrobic żeby na dom się nie kurzyło, i spiżarnia na warzywa i weki dobra bo chłodno i ciemno, także z tym to mi odpowiada. Grunt wysoki, do lustra wody trzeba min. 3m kopać bo na lekkim kredowym wzniesieniu działka położona. Najgorsze jest jednak nie to że woda może podsiąkać, bo to akurat tam nie grozi, tylko glina straszna, troche wilgoci i lepi się jak g*wno do butów, masakra. trzeba bedzie czegoś nawieźć żeby było można chodzić normalnie zanim kostką się wyłozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Za taką kasę warto kupić te gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

w naszych stronach gospodarstwa nie są drogie ze względu, że wszędzie jest daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Zależy co rozumiesz przez "zabudowania (..) są w bardzo dobrym stanie". Zwłaszcza dom. To, że ma media, to nie wszystko.

 

@lamboEVO100 na wodę w piwnicy - drenaż opaskowy wokół domu, i odprowadzenie do studni chłonnej/ na niżej połozony teren/ staw.

Edytowano przez Indiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

chodzi o to, że nie wymagają pilnego remontu, jedynie co trzeba by było w pierwszej kolejności wymienić to okna w domu bo są jeszcze drewniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

warto

Edytowano przez szymon1089

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@aro321 rok budowy domu/ materiał/ stan fundamentów/ stan izolacji poziomej/ czy jest podpiwniczenie/ stan więźby

 

Z doświadczenia wiem, że w przyszłości remont "starego" może wynieść więcej, niż postawienie domu w stanie surowym zamkniętym. Przy budowie nowego, budujesz "pod siebie". W starym często niewiele da się zmienić. Tzn. da się wszystko, ale kwestia ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artursz89    454

U mnie budowlane działki po tyle chodzą (a grunty rolne po 30tyś za ha). Pewnie jakaś wioska wymierająca co zostają starzy ludzie tylko co? Żeby jakaś podmiejska to i kupić i wynająć by się opłacało a tak to przemyśl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

Źle Ci z rodzicami? :)

A co do odległości - żaden problem. U mnie sdm4rc1ngol1s@mail.com

Edytowano przez marcine

norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danieloz22    20

Monitoring jest bez sensu. Robisz czujki ruchu, które jak ktoś wejdzie na podwórze zareagują i możesz

a) dostać powiadomienie na telefon

B) zacznie wyć alarm na podwórku

A monitoring to możesz sobie założyć jak już masz alarm, bo po co Ci oglądać po fakcie jak ci się włamują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

obora stoi zaraz za gospodarstwem rodziców, jeszcze jak żyję nie zdarzyło mi się żeby coś zgineło albo zrobił nam ktoś na złość. Tak gospodarstwo napewno kosztuje 80 tys bo na jesień kupowałem ziemię od tej babki i teraz żałuję że nie kupiłem od razu całości. Ale jak zrobić monitoring 2 km od domu?

ip tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@aro321 wszystko ok tylko najgorsze te kradzieże złodzieja nie upilnujesz to on pilnuje Ciebie i nie pomoga alarmy monitoring i inne zabezpieczenia ale jak tam mieszkaja Twoi rodzice to zawsze inaczej bo cos tam przypilnuja, najlepiej by sie chciało mieć wszystko w jednym miejscu ale czasami sie tak nie da, za takie pieniadze to warto kupić bo za 80tyś to domu nawet w stanie surowym nie pobudujesz


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez petroszz
      Witam
      Jestem w trakcie budowy obory na opasy na głębokiej ściółce ale mimo to chcę zrobić zbiornik i po jednej kratce  na dwa kojce odprowadzającej gnojówkę. Po co mi zbiornik przy głębokiej ściółce?  Takie zabezpieczenie w razie katastrofy wodnej w budynku i do odprowadzenia wody po myciu kojców.    I tu pojawia się moje pytanie, gdzie umiejscowić zbiornik? Pod stołem paszowym? Pod podjazdami? Nie mam za bardzo miejsca w koło obory żeby wyłączyć miejsce pod zbiornik bo albo będą tam okólniki albo podjazd albo przejazd do innych budynków.  
       
    • Przez Adrian3210
      Witam
      Potrzebuję porady czy będzie opłacalne postawienie obory na ok 10 opasów takich do 600 albo do 350kg. Byłą by to przybudówka do stodoły czyli musiałbym dostawić 3 ściany. Dodatkowo dobrze by było, żeby można było obornik turem wybierać. Jakie materiały byłyby najtańsze no i wytrzymałe? Szczególnie chodzi mi o dach. Jaki byłby przybliżony koszt?
    • Przez ZYLA
      Witam. 
      Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 
      Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 
      Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 
      Co o tym wszystkim myślicie? 
    • Przez MaciejF
      Witam!
      Mam do Was pytanie - jak poradziliście sobie z błotem przy oborze? Przy samym wejściu zawsze jest meega grzązko. Jak utwardzaliście teren? Wiem że najlepszy jest beton bądź płyty drogowe, ale ja zastanawiam się nad położeniem kraty drogowo parkingowej z plastiku. Można je znaleźć na internecie. Trzeba oczywiście przygotować grunt i dobrze je położyć, potem zasypać gruzem. 
      Czy ktoś z Was zastosował tego typu materiał u siebie? Czy to zdało egzamin i czy było tańsze niż beton?
    • Przez Piotrswider
      Witam,w wakacje planuje zmodernizowac obore (10mx23m) na uwzieziowo na ruszta,w budynku będzie 34 sztuk(doroslych),obore zamierzam brzerabiac na wlasną rękę,czy moglbym liczyć  na wskazówki/rady/uwagi na co zwrócić uwagę podczas budowy kanałów pod ruszta,jak połączyć z szambem,ile zrobić otworów do mieszadła jakie spadki itp. (nie chce szamba pod stanowiskami/obora),chce dac ruszta 60'tki.
       Z góry dziękuję za rady,pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj