Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obora daleko od miejsca zamieszkania

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 09:26

Obora daleko od miejsca zamieszkania Witam. W 2012r wybudowałem nową oborę na 60 szt bydła opasowego. Obecnie mieszkam z rodzicami ale w planach była budowa domu dopóki nie pojawiła się możliwość zakupu całego gospodarstwa na sąsiedniej wsi oddalonej 2 km od mojej obory. W skład tego gospodarstwa wchodzą:
-murowany dom 110 m2
-murowana obora 90 m2
-stodoła drewniana
-garaż drewniany
Zabudowania te położone są na działce 0,60ha i są w bardzo dobrym stanie. Dom jest wyposażony we wszystkie media i jest gotowy do zamieszkania.Cena za całość 80 tys zł. Mam do was takie pytanie, czy opłaca się to kupić i codziennie dojeżdzać do oddalonej o te 2 km obory? dodam, że w tej wsi mam już kupione ponad 12 ha i niałbym blisko do pól. W grę wchodzi też budowa domu ok 100 m2 ale to wydatek z rzędu 300 tys zł i byłoby to wielkim obciążeniem finansowym dla gospodarstwa i zahamowałoby to wszystkie inwestycje związane z zakupem maszyn na jakieś 6 lat. Proszę o odpowiedzi

pozdrawiam aro321

Edytowany przez aro321, 20 styczeń 2014 - 10:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Obora daleko od miejsca zamieszkania Dzisiaj, 01:25
  •  

#2 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 09:58

Obora daleko od miejsca zamieszkania Szczerze to nie wiem co będziesz robił w domu 1100 m2 :). Myślę że warto opasy to nie krowy, raz na jeden dzień pojedziesz obrządzisz i z głowy.

#3 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 10:00

Obora daleko od miejsca zamieszkania Jeśli za 80 tys to ja osobiście bym kupił, jak masz opasy to pół biedy a 2 km to teraz nic, chyba że trzeba jakąś polną jechać.

Dom chyba 110m2 a nie 1100m2 to tak na marginesie

#4 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 10:03

Obora daleko od miejsca zamieszkania ja bym na Twoim miejscu brał te gospodarstwo za takie pieniądze, a zwłaszcza że masz juz tam ziemie, rodzice też kiedyś dojeżdżali do gospodarstwa ok 2km i to były krowy mleczne, ale trafiła sie okazja kupna gosp wtedy za 50tys i odrazu kupili

#5 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 10:08

Obora daleko od miejsca zamieszkania dom ma 110 m2 już poprawiłem. Dojazd jest bardzo dobry bo cały czas po asfalcie a droga główna jest systematycznie odśnieżana bo to jest powiatowa (łączy 2 przejścia graniczne z ukrainą, dorohusk-zosin)

#6 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 20 styczeń 2014 - 10:18

Obora daleko od miejsca zamieszkania ddo opasów nie musisz często zaglądać, tak jak Kol. @lamboEVO100 pod warunkiem że będą tam tylko opasy, a nie cielęta czy mamki nad ocieleniem. Więc moze taka sytuacja nie będzie Ci przeszkadzała w przyszłości.

Ja mam troche inną sytuację. Na wiosnę jak puszczą mrozy ruszam z budową obory wolnostanowiskowej o wym. 24x30m, i od razu obok niej będzie dom mieszkalny parterowy 10,5x15m podpiwniczony. Inwestycja też spora, ale nie wyobrażam sobie innego wyjścia przy krowach mlecznych, cieletniku itd, pomimo iż działka na której ma to stać jest oddalona tylko o 0,5km od obecnego gospodarstwa, rzut beretem.
Ale niestety przez wzgląd na ludzi jacy mieszkają w okolicy nie mogę inaczej.

Jeżeli mieszańcy w Twojej wsi i okolicach są ok to kupuj ten domek, ale jeżeli nie, to żebys nie był zdziwiony jak wieczorem zostawisz oborę i bydło a rano wrócisz, a tu kable ze ścian będą powyrywane i byków brak.....
jakieś kamerki myślę że jak najbardziej wskazane, zwłaszcza że 2km to nie tak jak u mnie, że wyjrzysz przez okno i widzisz wszystko jak na dłoni.

ps. u nas kiedyś jednemu zaczęły zdychac masowo cielaki, wszystkie na raz. Sekcja wykazała kawałkii zyletek w żołądkach. Skąd sie tam wzięły nikt nie wie. Potem gospodarz zainstalował kamerki i jest ok.

#7 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 10:36

Obora daleko od miejsca zamieszkania Ale jego rodzice chyba zostają tu gdzie ma oborę więc nie będzie problemu chyba by zaglądnęli też do byków od czasu do czasu.

#8 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 10:45

Obora daleko od miejsca zamieszkania @Fierfox zastanów się dobrze nad tą piwnicą pod domem, przed wszystkim sprawdź poziom wód gruntowych. Mamy w nowej części domu piwnice w której jest kotłownia, od kilku mokrzejszych lat podchodzi wiosną woda i jest problem teraz co roku. Dom jest już 20 lat i na początku problemu nie było.

#9 Share leonardo111

leonardo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 10:56

Obora daleko od miejsca zamieszkania To gospodarstwo napewno kosztuje 80 000tyś nie 800 000 tyś w mojej okolicy za 80 000tys to kupisz działkę 1000m

#10 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 10:58

Obora daleko od miejsca zamieszkania obora stoi zaraz za gospodarstwem rodziców, jeszcze jak żyję nie zdarzyło mi się żeby coś zgineło albo zrobił nam ktoś na złość. Tak gospodarstwo napewno kosztuje 80 tys bo na jesień kupowałem ziemię od tej babki i teraz żałuję że nie kupiłem od razu całości. Ale jak zrobić monitoring 2 km od domu?

Edytowany przez aro321, 20 styczeń 2014 - 11:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 11:03

Obora daleko od miejsca zamieszkania Pod internet trzeba i będziesz miał nawet w telefonie podgląd jak będziesz chciał.

#12 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 11:06

Obora daleko od miejsca zamieszkania Wg mnie cena 80 tys jest bardzo ale to bardzo atrakcyjna. W moich stronach za te pieniądze działkę 12 arów pod budowę można kupić. Co do monitoringu to można mieć podgląd przez smartfona lub czegoś podobnego na bieżąco.

#13 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 20 styczeń 2014 - 11:16

Obora daleko od miejsca zamieszkania to dobrze że macie takich mieszkańców, u mnie raz paliwo spuścili z ciągnika który stał na środku podwórka. I psy nie pomogły. Tak tylko na przyszłość gadam, żebys też taką mozliwość brał pod uwagę. U mnie grasują złodzieje swoi, wiadomo kto i wiadomo kogo potem za łep pociągnąć, ale niestety, dobytku trzeba pilnować. A oczy ludzi bolą jak coś widza, i to bardzo.
Szkoda że nie widzą tej pracjy jaką trzeba włozyć żeby sie czegoś dorobić.

@lamboEVO100 przemyślałam to i owo w kwestii piwnicy, ciężko jest mieszkać na wsi bez piwnicy, bo i opał mozna do zsypu zrzucić, i kotłownię tam zrobic żeby na dom się nie kurzyło, i spiżarnia na warzywa i weki dobra bo chłodno i ciemno, także z tym to mi odpowiada. Grunt wysoki, do lustra wody trzeba min. 3m kopać bo na lekkim kredowym wzniesieniu działka położona. Najgorsze jest jednak nie to że woda może podsiąkać, bo to akurat tam nie grozi, tylko glina straszna, troche wilgoci i lepi się jak g*wno do butów, masakra. trzeba bedzie czegoś nawieźć żeby było można chodzić normalnie zanim kostką się wyłozy.

#14 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 20 styczeń 2014 - 11:37

Obora daleko od miejsca zamieszkania Za taką kasę warto kupić te gospodarstwo

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#15 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 11:43

Obora daleko od miejsca zamieszkania w naszych stronach gospodarstwa nie są drogie ze względu, że wszędzie jest daleko

#16 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 20 styczeń 2014 - 11:47

Obora daleko od miejsca zamieszkania Zależy co rozumiesz przez "zabudowania (..) są w bardzo dobrym stanie". Zwłaszcza dom. To, że ma media, to nie wszystko.

@lamboEVO100 na wodę w piwnicy - drenaż opaskowy wokół domu, i odprowadzenie do studni chłonnej/ na niżej połozony teren/ staw.

Edytowany przez Indiana, 20 styczeń 2014 - 11:55.

#17 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 11:54

Obora daleko od miejsca zamieszkania chodzi o to, że nie wymagają pilnego remontu, jedynie co trzeba by było w pierwszej kolejności wymienić to okna w domu bo są jeszcze drewniane

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 styczeń 2014 - 11:58

Obora daleko od miejsca zamieszkania warto

Edytowany przez szymon1089, 23 styczeń 2014 - 23:12.

#19 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 20 styczeń 2014 - 12:01

Obora daleko od miejsca zamieszkania @aro321 rok budowy domu/ materiał/ stan fundamentów/ stan izolacji poziomej/ czy jest podpiwniczenie/ stan więźby

Z doświadczenia wiem, że w przyszłości remont "starego" może wynieść więcej, niż postawienie domu w stanie surowym zamkniętym. Przy budowie nowego, budujesz "pod siebie". W starym często niewiele da się zmienić. Tzn. da się wszystko, ale kwestia ceny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share artursz89

artursz89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 12:07

Obora daleko od miejsca zamieszkania U mnie budowlane działki po tyle chodzą (a grunty rolne po 30tyś za ha). Pewnie jakaś wioska wymierająca co zostają starzy ludzie tylko co? Żeby jakaś podmiejska to i kupić i wynająć by się opłacało a tak to przemyśl