Zaloguj się, aby obserwować  
statham

Mieszanie pasz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karat7    33

Jeśli dodajesz premix to musisz też dodać paszę białkową.Najlepiej przed śrutowaniem wsypać wszystkie komponenty do mieszalnika tj.np srutę sojową ,premix ,mogą być też otręby,czy środki lecznicze i wymieszać przez ok 5 minut.Jeśli chcesz dodać olej to najlepiej mieszać go ze śrutą sojową.Jeśli chcesz dodawać do mieszalnika środki zakwaszające to najlepiej po zakończonym śrutowaniu .Zakwaszacze podane do przedmieszki powodują trudne obsuwanie się paszy w mieszalniku podczas mieszania . Ten problem nie występuje gdy przedmieszka jest z olejem i całość jest zwilżona. I jeszcze jedno premix to pasza lecznicza , na którą trzeba mieć receptę, a wszystkie dodatki paszowe to mieszanki mineralno-witaminowe, które można stosować bez dodatkowych zezwoleń czy recept i myślę , że o to ci chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MrValterka
      Witam, mam pytanie jaka jest nazwa oleju hydrauliczno-mostowego w n-kach, a czy jak kupie taki sam olej tylko np. w Miksolu(firma w naszej okolicy co dorabia oleje) a nie w servisie valtry to nie zrobi się zupa z oleju ?
    • Przez agrorobert
      Witam!
       
      Myśle o zakupie wozu paszowego i mam pytanie. Czy pasza nie bedzie się grzała gdy bede robił TMR co drugi dzień? W zime to napewno nie ale w miesiace letnie?
    • Przez karpiol
      Witam
       
      Jestem zainteresowany kupnem mobilnej mieszalni pasz do celów usługowych.
      Powiedzcie mi koledzy czy korzystacie z takich usług czy dowiadywaliście się kiedykolwiek o takiej usłudze. Jakie według waszego doświadczenia było by zainteresowanie? 
      Czekam na opinie i zapraszam do dyskusji
    • Gość
      Przez Gość
      Dwie koncepcje. Pierwsza wywożenie obornika na ściernisko, wymieszanie go agregatem talerzowym, gdzie będzie tak  czekał na orkę wykonaną przed siewem. Druga koncepcja to przejechanie ścierniska agregatem, obornik zaś wywożony dopiero przed orką. Co lepiej zastosować? W pierwszym przypadku, obornik będzie równomiernie rozłożony w profilu glebowym i częściowo rozłożony, a w drugim będą ograniczone do minimum straty azotu.  
    • Przez matias95
      Witam serdecznie.
      Zakupiłem kilka dni temu mieszalnik pasz, a raczej elementy mieszalnika pionowego.  Byłby ktoś chętny do skanu lub zdjęć instrukcji obsługi(napraw) mieszalnika firmy Zuptor? Potrzebuje tego, gdyż przywieźliśmy go w częściach i teraz pasuje to jakoś złożyć w całość i dorobić/dokupić brakujące części.
      Pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj