Skocz do zawartości

Zdjęcie

Valtra N czy T

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dziki-damian

dziki-damian

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 20:21

Valtra N czy T Chcę kupić ciągnik, zdecydowałem się na Valtre tylko mam problem bo nie wiem czy T133 HiTech czy N143 Versu. Będzie pracowac przy ok 90 ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Valtra N czy T Dzisiaj, 04:04
  •  

#2 Share KAMIL2138

KAMIL2138

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 20:54

Valtra N czy T NA CO JESTEŚ NASTAWIONY ? MASZ WIĘCEJ GO CZY TUZ ?

#3 Share Ulman

Ulman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 22:34

Valtra N czy T Wiele zależy od pozostałego sprzętu jaki masz.N-ka będzie bardziej wszechstronna i mając np. komplet wąskich kół możesz używać jej do oprysków, nawożenia itd. Od jesieni do wiosny szerokie opony, ,obciążniki i zrobi też ciężką robotę.
Jeśli do lżejszych prac masz sprzęt skompletowany i potrzebujesz głównie do uprawy, wtedy T. Ze względu na prostotę brałbym pod uwagę tylko Hitech

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

#4 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 22:34

Valtra N czy T Napisz jeszcze jak cenowo wypadaja obydwa modele

#5 Share TheBazyllo

TheBazyllo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 19 styczeń 2014 - 22:48

Valtra N czy T Witam. Rok temu też dokonywałem zakupu i również padło na Valtre. Kupiłem N101 wszyscy namawiali mnie na 6 cylindrów ale dla mnie zakup nowego ciagnika nie był łatwy poniewaz nie mialem zapasu gotówki. Dziś bym kupił 6 cylindrów z tego powodu że mam miejscami ciężkie ziemie i troche przy orce jej mocy braku jest malo elstyczna. Moim zdaniem powinieneś kupić 6 cylindrów ja ma być to ciągnik do orki do siewu z agregatem (zawsze bedziesz mogł coś cieższego powiesić na przedni TUZ) czy ciezkiego transportu chyba że Ci zależy na ciagniku wielozadaniowym. Najgorzej że w serii T chcesz skrzynie HiTech ja bym się zastanowił nad Versu Lub Directem. Sam jeździłem Versu T163 i jest comforcik. Syłyszłem tez opinie od uzytkownika t182 ze ciaga duze plugi i ze skrzynia Direct spala mu 10l/ha orając lżejszą ziemie. Zastanow sie dobrze i spojrz w przyszlość.

Edytowany przez TheBazyllo, 19 styczeń 2014 - 22:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share dziki-damian

dziki-damian

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 21:03

Valtra N czy T Tyle że T133 nie ma w wersji Versu lub Direct, jest tylko podstawowa HiTech. Ale postanowiłem i chyba zostanę przy N, do T trzeba większy sprzęt którego na razie nie posiadam a znów zmieniać wszystkie maszyny na większe to bardzo duży wydatek, a aktualnymi maszynami spokojnie obrabiam swój areał. N można wykorzystać do prac lekkich i ciężkich, seria T jest moim zdanie przeznaczona do prac ciężkich i na pewno nie jest taka zwrotna jak N.

#7 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 21 styczeń 2014 - 21:25

Valtra N czy T Bazyllo zamów ekipę to za kilka tys ci dołożą kilka chabet do N101 zmierza moc na hamowni i wszystko będziesz wiedział, albo tańsza opcja pogadaj z kolegami od serwisu niech ci wgrają program z większej serii, więcej niż 1 tyś nie powinni wziąć.

#8 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 21:38

Valtra N czy T jeszcze niedawno pisałeś, że niedługo T133 będzie u ciebie na podwórku, a teraz piszesz że zostajesz przy N. ogólnie to masz ciekawy tok myślenia. ten ciągnik ma pracować z ładowaczem czołowym? z prasą? kosiarką? jeśli tak to N-ka, jeśli tylko uprawa i jakiś transport to zdecydowanie T.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share dziki-damian

dziki-damian

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 08:01

Valtra N czy T No tak myślałem i byłem pewny że T133, ale jak obejrzałem N143 Versu to od razu zmieniłem zdanie, jest bardziej komfortowa no i lepiej mi się podoba i jest mało lżejsza od T133. A ciągnik będzie pracował przeważnie w kosiarce, prasie i trochę w uprawie i transporcie :P