Skocz do zawartości

Dzierżawa Ziemi

45 odpowiedzi na ten temat

#41 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 22:17

Dzierżawa Ziemi

Podpinam się do starego tematu żeby nie robić bałaganu. Sprawa wygląda tak, jest ogłoszenie ze gmina wydzierżawi działke rolną za czynsz. Po kontakcie z władzami gminy otrzymałem informacje że to ogłoszenie jest tylko dlatego żeby wszystko było zgodnie z przepisami a pole w dzierżawe zostanie przekazane dotychczasowemu dzierżawcy ponieważ rada gminy postanowiła że zostanie w jego rękach ziemia. Moje pytanie brzmi, czy rada gminy może faworyzować dotychczasowego dzierżawce? Czy nie powinien odbyć się jakiś przetarg lub konkurs?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dzierżawa Ziemi Dzisiaj, 09:20
  •  

#42 Share tomeklodzkie

tomeklodzkie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, wszystko totalnie:)

Napisany 23 grudzień 2015 - 22:56

Dzierżawa Ziemi

Mysle że takie ustawianie przetargów na ziemie jest norma ktos bierze w lape albo ktos jest  szwagrem kolega badz inna przydupa wójta czy burmistrza i razem sobie czasem przy stole siadaja no i to chyba tak.. ja mysle ze jak najbardziej powinien byc przetarg i oferty skladac badz ustnie sie dogadac tak by wiedziec kto ile oferuje bo jak na papierze to moga powiedziec ze miales slaba oferte a tak serio moze byc ze juz jest zalatwione ze ktos ma dostac ta ziemie i nic nie zrobisz... tu jest Polska i tak to juz jest wszystko jest z  góry ustawiane stanowiska w policji, urzedach i agencjach rzadowych tez... 

#43 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 23:27

Dzierżawa Ziemi

No ja wiem że takie rzeczy to norma. Ale czy akurat taki myk jest zgodny z prawem, ze rada gminy postanawia ze przedłuza dotychczasowemu dzierżawcy, koniec kropka.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1454 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 23:40

Dzierżawa Ziemi

W każdej umowie dzierżawy są warunki jej przedłużenia. Wystarczy by dotychczasowy dzierżawca je spełnił i  w trybie bezprzetargowym, zgodnie z prawem, dostaje przedłużenie umowy.  Żadnych wałków w tym nie ma. Wystarczy przeczytać standardową umowę dzierżawy ziemi ze strony swojego urzędu gminy.

Edytowany przez agromatik, 23 grudzień 2015 - 23:41.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

#45 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 23 grudzień 2015 - 23:46

Dzierżawa Ziemi

Dziwi mnie to ze uchwałą rady gminy zostało to przedłużone a nie tak jak mówisz zapisami w umowie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1454 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 00:07

Dzierżawa Ziemi

Każda umowa (nie tylko u. dzierżawy) musi być zatwierdzona przez radę, tak jest w statucie samorządu.

Edytowany przez agromatik, 24 grudzień 2015 - 00:08.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."