Zaloguj się, aby obserwować  
piotr6340

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka

Polecane posty

piotr6340    0

Jak się przygotowujecie Do tego?

Czy już spełniacie wszystkie warunki?

Co trzeba mieć a by wszystko przeszło?

http://agrofoto.pl/artykul.php?id=133036


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja już mam certyfikat od 2004 8) . Bo zaczeli za to dopłacać do każdego litra mleka  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

ja też mam od 2004 roku, mi daja 5 gr do litra, ;D ale teraz ma być ostrzej przeprowadzana kontrola :-


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ostrą kontrolę to ja właśnie miałem. Na 3 miechy wystawili :'( . A wszystko przez to że stary weterynarz poszedł na emeryturkę a w jego miejsce przyszła młoda pani doktor. Nie było zeby coś jej się podobało. Do wszystkiego się czepiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

U mnie niedawno byli  i sprawdzali księgi rejestracji i koczyki  i wszystko ok było  a znajomy jak mu nie chclieli dać kwitów do spo  to troske  potelepał weterynarzem  ;D i dopiero afera była 

 

Ja też mam certyfikat  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@kat

słyszałem o tej pani weterynarz...podobno jak na skup pojechała to co drugi dostał mandat za nie utrzymanie zwierząt w czystości a nie daj Boże jak któremuś bysiowi łańcuch się zrobił za ciasny parę miesięcy temu...;)

wogóle to macie tam bardzo dobrego weterynarza jeździ Vito albo transporterem  :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

Certyfikat posiada od 2001 roku od lutego...i doaje mi to ok 0,9gr za litr wiecej...heheh dobre i to


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

ja dostaje 5 groszy + 4 grosze za ilość to mi wychodzi 9 grosz patrzałem ale że ty 15 groszy to mnie mleczarnia w ciula robi chyba ze masz dużo mleka


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Miałem przed wakacjami 6 krów.

We wsi mówili, że niektórzy tylko pobielili pomieszczenie do mleka i będą mogli je oddawac.

Ja myślałem, że to nieprawda to mi powiedzieli, że przesadzam itp.

Miałem jeszcze taki mały schaładzalnik.

Myśle sobie jeszcze skoro tak to na pewno zatwierdzą, ale zacząłem przeglądac informacje w necie i okazało się, że niestety. :'( I sprzedałem 3 krowy, ale chyba trzeba będzie jeszcze jedną sprzedac.

Bo co ja zrobię z tym mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTINUS    1

Pokryj je jakimś mięsnym buhajem i przestaw się na krowy mamki, chyba że chcesz iść w innym kierunku. Pozdrawiam.  ;)


-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja trzymam swinki to już co najwyżej sporadyczna sprzedaż jałówek lub byczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTINUS    1

Hej abuk14!  ;) no tak jak masz węcej świnek, to już lepiej wtedy przy nich zostać. Pozdrawiam.


-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

I tak zostanę przy świnkach ale krowy to byłoby wiadomo trochę kaski więcej.

No ale trudno jest jak jest.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam do sprzedania 2 050kg kwoty mlecznej, może ktoś potrzebuje taką małą kwotkę? Jestem z Dolnośląskiego tak dla informacji. Jakby co prosze kontakt na gg nr: 7618507. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Oj,żebyś tak miał ze 20000 kg i był z podlaskiego-sam kupiłbym-a cena jak tam u Was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

U mnie na wsi mieli zamykac mleczarnię ( punkt skupu mleka ) od nowego roku. A wyszło, że dalej skupują. Niby nie spełnia wymogów. Narazie nie slychac, zeby miało się zmienic, przynajmniej narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

U mnie pani weterynarz czepiała się że obora nie wybielona,że drzwi od dojarki nie są do połowy obite blachą(bo podobno jak nie są to myszy mogą wejśc :huh: )A tak poza tym to nie było większych problemów zresztą musiałem miec ten atest inaczej by mi Danone mleka nie brał :(

Pozdrawiam


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maQ    2

a u mnie kazała nad kranem powieścić instrukcje mycia rąk :huh:

do czego to doszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

to jeden wielki pic na wodę . ja mam baniak to wszystko musiało być jak książka pisze-płytki do sufitu(parę lat temu) gorąca woda atesty na baniak i dojarkę i takie tam, a u moich sąsiadów co oddają do zlewni to tylko trochę pobielili, przyjechali z mleczarni, i w godzinę wystawili atesty dla całej wsi. teraz w pomieszczeniu gdzie miało być przechowywane mleko sąsiad trzyma prosiaki. mleka to wcale nikt nie studzi (z porannego udoju)tylko zasuwa od razu do zlewni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Kurczę to może jednak mogłem zostawic te krowy. Trudno teraz i tak nie miałbym gdzie ich trzymac. Chociaż może jeszcze coś wyjdzie, bo mam 3 krowy i 4 jałówki. Mały schładzalnik mam, jakąś umywalkę do mycia rąk i się pobieli. Nasza mleczarnia miała kontrolę, którą przeszła, więc może coś będzie.

Po za tym z kąd mieli by wziąc mleko jak i tak większosc rolników z okolicy tych wymagań nie spełnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj