Skocz do zawartości

Zdjęcie

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 14 listopad 2006 - 17:52

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka Jak się przygotowujecie Do tego?
Czy już spełniacie wszystkie warunki?
Co trzeba mieć a by wszystko przeszło?
http://ppr.pl/artykul.php?id=133036
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka Dzisiaj, 17:08
  •  

#2 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 21:05

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka Ja już mam certyfikat od 2004 8) . Bo zaczeli za to dopłacać do każdego litra mleka  ;)

#3 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 21:23

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka ja też mam od 2004 roku, mi daja 5 gr do litra, ;D ale teraz ma być ostrzej przeprowadzana kontrola :-

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka Dzisiaj, 17:08
  •  

#4 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 21:35

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka Ostrą kontrolę to ja właśnie miałem. Na 3 miechy wystawili :'( . A wszystko przez to że stary weterynarz poszedł na emeryturkę a w jego miejsce przyszła młoda pani doktor. Nie było zeby coś jej się podobało. Do wszystkiego się czepiała

#5 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 21:41

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka U mnie niedawno byli  i sprawdzali księgi rejestracji i koczyki  i wszystko ok było  a znajomy jak mu nie chclieli dać kwitów do spo  to troske  potelepał weterynarzem  ;D i dopiero afera była 

Ja też mam certyfikat  ;)

#6 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 listopad 2006 - 21:37

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka @kat
słyszałem o tej pani weterynarz...podobno jak na skup pojechała to co drugi dostał mandat za nie utrzymanie zwierząt w czystości a nie daj Boże jak któremuś bysiowi łańcuch się zrobił za ciasny parę miesięcy temu...;)
wogóle to macie tam bardzo dobrego weterynarza jeździ Vito albo transporterem  :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 21 listopad 2006 - 20:59

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka Certyfikat posiada od 2001 roku od lutego...i doaje mi to ok 0,9gr za litr wiecej...heheh dobre i to
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#8 Share małopolska

małopolska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 25 listopad 2006 - 13:26

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka Panowie słabo dostajecie za atest ja dostaje 15groszy do litra.

#9 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 25 listopad 2006 - 15:52

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka ja dostaje 5 groszy + 4 grosze za ilość to mi wychodzi 9 grosz patrzałem ale że ty 15 groszy to mnie mleczarnia w ciula robi chyba ze masz dużo mleka

#10 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 25 listopad 2006 - 18:08

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka Miałem przed wakacjami 6 krów.
We wsi mówili, że niektórzy tylko pobielili pomieszczenie do mleka i będą mogli je oddawac.
Ja myślałem, że to nieprawda to mi powiedzieli, że przesadzam itp.
Miałem jeszcze taki mały schaładzalnik.
Myśle sobie jeszcze skoro tak to na pewno zatwierdzą, ale zacząłem przeglądac informacje w necie i okazało się, że niestety. :'( I sprzedałem 3 krowy, ale chyba trzeba będzie jeszcze jedną sprzedac.
Bo co ja zrobię z tym mlekiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MARTINUS

MARTINUS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 26 listopad 2006 - 17:04

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka Pokryj je jakimś mięsnym buhajem i przestaw się na krowy mamki, chyba że chcesz iść w innym kierunku. Pozdrawiam.  ;)
-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

#12 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 28 listopad 2006 - 17:40

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka Ja trzymam swinki to już co najwyżej sporadyczna sprzedaż jałówek lub byczków.

#13 Share MARTINUS

MARTINUS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 29 listopad 2006 - 16:32

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka Hej abuk14!  ;) no tak jak masz węcej świnek, to już lepiej wtedy przy nich zostać. Pozdrawiam.
-URSUS- C-330 moje serce dopieści ;-)))

#14 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 29 listopad 2006 - 16:53

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka I tak zostanę przy świnkach ale krowy to byłoby wiadomo trochę kaski więcej.
No ale trudno jest jak jest.
Pozdrawiam.

#15 Share FarmerWodniki

FarmerWodniki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 styczeń 2007 - 22:33

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka a ja mam do sprzedania 2 050kg kwoty mlecznej, może ktoś potrzebuje taką małą kwotkę? Jestem z Dolnośląskiego tak dla informacji. Jakby co prosze kontakt na gg nr: 7618507. Pozdrawiam.

#16 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 styczeń 2007 - 22:47

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka Oj,żebyś tak miał ze 20000 kg i był z podlaskiego-sam kupiłbym-a cena jak tam u Was ?

#17 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 19 styczeń 2007 - 21:03

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka Ja staram sie wszytkie wymagania spełniac ale nie wszytkie da sie spełnic

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#18 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 10 luty 2007 - 21:14

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka U mnie na wsi mieli zamykac mleczarnię ( punkt skupu mleka ) od nowego roku. A wyszło, że dalej skupują. Niby nie spełnia wymogów. Narazie nie slychac, zeby miało się zmienic, przynajmniej narazie.

#19 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 10 luty 2007 - 23:15

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka U mnie pani weterynarz czepiała się że obora nie wybielona,że drzwi od dojarki nie są do połowy obite blachą(bo podobno jak nie są to myszy mogą wejśc :huh: )A tak poza tym to nie było większych problemów zresztą musiałem miec ten atest inaczej by mi Danone mleka nie brał :(
Pozdrawiam
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share maQ

maQ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 11 luty 2007 - 14:01

Coraz mniej czasu na dostosowanie do standardów unijnych mają producenci mleka a u mnie kazała nad kranem powieścić instrukcje mycia rąk :huh:
do czego to doszło